Co sprawia, że urlop nad jeziorem w Karyntii to najlepszy pomysł na wakacje w Austrii nad jeziorem?

Jeśli marzysz o tym, aby spędzić niezapomniany urlop nad jeziorem, to Karyntia jest miejscem, które musisz odwiedzić. Karyntia to kraj związkowy w Austrii, w którym znajduje się największa ilość jezior w całym kraju. Mamy tutaj ponad 1270 jezior oraz zbiorników wodnych. Polskie Mazury. Dodatkowo jeziora w Karyntii należą do najcieplejszych oraz najczystszych w całej Austrii. Latem temperatura w jeziorze Klopeiner See może dochodzić nawet do 29 stopni. Wśród wszystkich karynckich jezior 200 przystosowanych jest do pływania, a woda w 44 zbiornikach jest tak czysta, że można ją bez problemu pić...

Wakacje Austria jeziora jak widzisz jednoznacznie kojarzą się z Karyntią. Sprawdź 7 powodów, dla których wakacje w Austrii nad jeziorem koniecznie musisz spędzić właśnie w Karyntii.

Najbardziej wyjątkowe jeziora w Austrii

Najważniejszym elementem wyjazdu, gdy spędzasz urlop nad jeziorem, jest samo jezioro. To wyjątkowe miejsce sprawia, że wypoczynek będzie niezapomnianym przeżyciem. W Karyntii jest tak wiele wyjątkowych jezior, że trudno wybrać te najpiękniejsze. Najważniejsze jest jednak to, że w każdym znajdziesz ciepłą i czystą wodę.

Jezioro Wörthersee to największe pod względem powierzchni jezioro w Karyntii. To prawdziwy raj dla miłośników wszelakich atrakcji wodnych. Masz ochotę na rodzinną przygodę? W pobliżu jeziora Wörthersee znajduje się gigantyczna drewniana wieża widokowa Pyramidenkogel. Wieża liczy sobie 100 metrów wysokości, a z tarasu widokowego można podziwiać niesamowity widok na jezioro Wörthersee i sąsiadujące z nim góry.

Z kolei jezioro Millstätter See to najgłębsze karynckie jezioro. Głębokość jeziora dochodzi do 142 m. Millstätter See leży w Alpach Wschodnich, w bliskim sąsiedztwie miasteczka Spittal an der Drau, a latem temperatura wody w jeziorze dochodzi do 25°C.

Martin Steinthaler
Ruderboot am Wörthersee

Wörthersee

Gert Perauer_Millstätter See Tourismus GmbH
Zeit zu Zweit am Millstätter See

Millstätter See

FRANZGERDL_VIFAOS
Faaker See Region Villach Faaker See

Faaker See

EdwardGROEGER_KaerntenWerbung
Weissensee

Weissensee

Michael Stabentheiner; Kärnten Werbung
Stift Ossiach

Ossiacher See

Michael Stabentheiner; Michael-Stabentheiner_c_Kaernten_Werbung
Blick über den Klopeiner See in Kärnten

Klopeiner See

Weissensee wyróżnia się szczególnie. Jezioro leży w Alpach Gailtalskich na wysokości 930 m n.p.m. i jest najwyżej położonym jeziorem w Austrii, w którym można pływać. Weissensee w ponad ⅔ jest obszarem chronionym, a woda w jeziorze jest tak czysta, że można ją pić. Latem woda w jeziorze Weissensee osiąga temperaturę nawet 24 stopni Celsjusza.

Z kolei gdy ujrzysz jezioro Faaker See, trudno będzi ci oderwać od niego wzrok. Turkus wód Faaker See na długo pozostaje w pamięci.

Idealny będzie także twój urlop nad jeziorem Klopeiner See, które jest najcieplejszym austriackim jeziorem, w którym woda osiąga latem nawet 29°C.

Trasy do rowerowych i pieszych wycieczek wokół jezior

Urlop nad jeziorem to nie tylko korzystanie z ciepłej i czystej wody, ale to także możliwość podziwiania pięknych widoków. Zwłaszcza w Karyntii, gdzie większość jezior jest malowniczo wtopiona w alpejski krajobraz. Spędzając wakacje w Austrii nad jeziorem masz ogromną ilość szlaków turystycznych, które możesz pokonać pieszo lub na rowerze, w tym szlaki wokół karynckich jezior, podczas których będziesz mógł podziwiać zapierające dech w piersi widoki.

Karyntia słynie także z wielu tras zjazdowych dla miłośników MTB. To prawdziwy raj dla miłośników flow traili. W zeszłym roku w Bad Kleinkirchheim została otwarta najdłuższa w Europie trasa typu flow trail. Prowadzi z Kaiserburg na wysokości ponad 1800 m n.p.m. 15 km w dół aż do centrum Bad Kleinkirchheim. Łącznie w Karyntii znajduje się ponad 3000 km tras...

Karyncka kuchnia

Czymże byłby urlop nad jeziorem bez wybornej kuchni? W Karyntii i pod tym względem możesz liczyć na coś wyjątkowego. Ze względu na położenie, w Karyntii na każdym kroku można zauważyć wpływy kultury austriackiej, ale też włoskiej i słoweńskiej. Ta mieszanka obecna jest także w miejscowej kuchni, dlatego po miłych chwilach spędzonych nad jeziorem, nie warto ograniczać się do tego, co nam znane i w restauracjach próbować lokalnych dań.

Tine_Steinthaler_Kaernten_Werbung
Kulinarikgenuss in der BIKE Region Suedkaernten

Dietmar Denger_Weissensee
Weissensee Herbst Kulinarik

Klopeiner See_Kärnten Werbung
Kulinarikgenuss am Klopeiner See

Archiv MTG
Kulinarikgenuss in der Region Millstaetter See

A skoro spędzasz wakacje w Austrii nad jeziorem, warto sięgnąć na przykład po lokalną rybę, taką jak żyjącą w tutejszych krystalicznie czystych wodach palię jeziorową z rodziny łososiowatych?

Świetna baza noclegowa z hotelami nad brzegiem jezior

Jeziora w Austrii wakacje warto połączyć z wygodnym noclegiem. W Karyntii znajdziesz każdy rodzaj zakwaterowania w pobliżu jezior: od pola namiotowego, chatki w górach, po hotele zlokalizowane nad samym brzegiem jeziora. Do kilku godnych polecenia miejsc na urlop nad jeziorem w Karyntii możemy zaliczyć hotel Seehotel Europa w Velden nad jeziorem Wörthersee, Hotel Karnerhof nad Faaker See, Hotel Seerose nad Ossiacher See, hotel Seehotel Enzian nad jeziorem Weissensee, czy Hotel Amerika Holzer nad Klopeiner See.

Aktywny urlop nad jeziorem

Jeżeli chcesz spędzić aktywny urlop nad jeziorem, to po raz kolejny możesz liczyć na ofertę Karyntii. Wiele tutejszych jezior to ośrodki sportów wodnych, w których możesz spróbować swoich sił w wielu różnych dyscyplinach, których być może nie znasz z innych jezior. Stand up paddling na spokojnej, turkusowej wodzie jeziora Wörtersee, to okazja na przeżycie czegoś zupełnie nowego. Dookoła jeziora istnieje możliwość wynajęcia sprzętu i odbycia kursów w pływaniu na desce przy pomocy pagaja... Z kolei nad jeziorem Weissensee możesz przeżyć niezapomnianą przygodę pod wodą. W tutejszym jeziorze jeszcze na 20 metrach masz doskonałą widoczność, a promyki światła docierają nawet do 40 metrów. A najlepsze jest to, że nurkować w jeziorze można przez cały rok.

Wycieczki i różne atrakcje nad jeziorem

W Karyntii czas nad jeziorem możesz spędzać na jeszcze wiele innych sposobów. Doskonałą formą rozrywki są także liczne wycieczki łódkami lub kajakami po jeziorach z możliwością wykąpania się w krystalicznie czystej wodzie. Pobyt nad jeziorem możesz bez problemu połączyć z wycieczkami w góry, jazdą na rowerze, czy podziwianiem widoków. Wiele wycieczek oraz atrakcji możesz zaliczyć w bardzo atrakcyjnych cenach, dzięki Kärnten Card, specjalnej karcie zniżkowej, która obowiązuje w całym regionie.

Wellness and spa nad jeziorem

W Karyntii wszystko jest możliwe. Nawet wellness i spa nad jeziorem. Jeśli z jakiegokolwiek powodu podczas twojego urlopu nad jeziorem zepsułaby się pogoda, możesz liczyć na jeden z wielu hoteli ze strefą wellness i spa nad samym brzegiem jeziora.

Michael Stabentheiner; Kärnten Werbung
Millstätter See, Kollers, Seebad

Michael Stabentheiner; Kärnten Werbung
Millstätter See, Kollers, Seebad

Kircherer; Seehotel Enzian
Seehotel Enzian am Weissensee

Adrian Hipp
Seesauna am Ossiacher See

Seehotel Enzian
Seehotel Enzian am Weissensee

W Karyntii możesz cieszyć się zabiegiem kosmetycznym lub masażem i podziwiać jednocześnie panoramę jeziora z górami w tle. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź swoje wymarzone miejsce na urlop nad jeziorem w Karyntii.
Zimowy wellness w Karyntii

<p>2014</p>
Steinthaler; Kärnten Werbung

Znajdź i zarezerwuj nocleg

Karynckie firmy i ośrodki do wyboru