Après-ski po karyncku

Kiedy w Karyntii zapada noc, jednocześnie budzi się świat pełen niezapomnianych wrażeń. Pod rozgwieżdżonym niebem i w romantycznym blasku księżyca na wszystkich gości bez względu na wiek czekają poruszające zmysły i zapadające na długo w pamięci chwile. 
 

Nocą, kiedy jest cicho, przyroda prezentuje się z jeszcze bardziej fascynującej strony:

Gwiazdy na niebie świecą intensywniej, śnieg błyszczy bardziej tajemniczo, a czyste, chłodne powietrze jeszcze silniej pobudza zmysły. To idealna pora, aby spędzić wspólnie w gronie rodziny i z serdecznymi gospodarzami kilka wartościowych chwil. Karyntia jest miejscem, gdzie na wiele różnych sposobów można razem przeżywać niezapomniane przygody i zachwycać się światem, gdy ten po zachodzie słońca odsłania w pełni swoje uroki.
 

c__ARGE_Naturerlebnis_MichaelStabentheiner
Schneeschuhwandern mit Laternen im Naturpark Dobratsch

Naturpark Dobratsch

Michael Stabentheiner
<p>Winterlandschaft bei Sonnenuntergang</p>

Kuchnia z gwiazdkami w najlepszym wydaniu

Nagradzany szef kuchni, Stefan Lastin, obiecuje (i zapewnia) doskonałe doznania kulinarne w Gamskogelhütte na Katschbergu. W ramach oferty ”Fine Dine” w każdy czwartek i piątek wyczarowuje z najlepszych składników wielodaniowe menu. Już sam dojazd i powrót ze schroniska są przygodą, albowiem na górę zabiera gości skuter śnieżny, zaś w dół można zjechać na sankach.

W szklanej kopule u podnóża góry Sportbergs Goldeck fani dobrej kuchni są rozpieszczani w wyjątkowy sposób: Gospodarze Christa i Oliver z zajazdu Landgasthof Marhube łączą w doskonałą całość niepoprawną romantyczność, sztukę kulinarną w postaci pysznego fondue i wspaniałą górską panoramę. 
 

Martin_Hoffmann_Frierrs Feines Haus
Frierrs Feines Haus Stefan Lastin

Stefan Lastin - Gamskogelhütte

c_Gert_Perauer_MBN_Tourismus
Kulinarik Glaskuppel Millstaetter See

Przyjemność korzystania z sauny w blasku księżyca w pełni

W piątki, mniej więcej w czasie pełni księżyca, mistrzowie sauny zapraszają do Kärnten Therme w Warmbad-Villach na legendarną już noc w saunie w księżycowym blasku – w zależności od tematu – wzbogaconą o chłodzące akcenty podczas polewania rozgrzanych kamieni, takie jak mentol, lód czy firn. Po sesji w saunie warto udać się do panoramicznego jacuzzi na tarasie pod gołym niebem, aby patrzeć w niezliczone gwiazdy i obserwować Srebrny Glob.

Sauna podczas pełni księżyca, wegetariańskie przekąski z organicznej kuchni naturalnej i pływanie nago w krystalicznie czystym jeziorze Weissensee: czyż można sobie wyobrazić lepszy sposób na absolutny relaks i naładowanie akumulatorów. Oferta ”Vollmond Late Spa” łączy w sobie przyjemność korzystania z sauny i pełnię księżyca. Mistrz sauny specjalizujący się w polewaniu rozgrzanych kamieni w saunie prozdrowotnymi mieszankami, Alen Pikon, rozpoczyna każdą sesję w Strandhotel Weissensee musującym aperitifem.

Tutaj w łaźni Badehaus am Millstätter See czeka na gości wyjątkowa oferta wellness spotęgowana mocą księżyca w pełni. Noce w czasie pełni księżyca są idealne na relaks. Łaźnia jest czynna w te dni do godziny 23:00. Każdy gość sauny nie tylko może rozkoszować się widokiem na pełnię księżyca, ale także na jezioro. Ponieważ z każdego miejsca w saunie, czy to w pozycji leżącej czy siedzącej, widać nocną taflę wody.

Kaernten Therme Warmbad Villach Franz Gerdl
Region Villach_Kaernten Therme bei Nacht

Kärnten Therme

Archiv_Kaernten_Badehaus_c_Nina_Hader
Badehaus Millstatt

Badehaus Millstätter See

Zachwycające zimowe przygody dla nocnych marków

Podczas nocnej wędrówki z przewodnikiem po parku krajobrazowym Naturpark Dobratsch nie widać nigdzie sztucznego światła. „Unplugged” i w całkowitym spokoju można tutaj poczuć pełną swobodę zmysłów. Zimowa wędrówka na rakietach śnieżnych skupia się na najistotniejszych kwestiach. Goście zmierzają po zaśnieżonych szlakach do wędrówek do schroniska na 10-er Nock (Zehnernock). Na koniec na wszystkich czeka zasłużona nagroda: regionalna przekąska i poncze według własnego przepisu. Nie wspominając już o wspaniałym widoku na ośnieżone pasmo górskie Karawanki i Alp Julijskich.

Oferty „Sternlanschauen” gwarantuje magiczne chwile w Naggler Alm nad jeziorem Weissensee. Wyszkolony strażnik parku krajobrazowego wyrusza z gośćmi kolejką górską Weissensee do rodzinnego terenu narciarskiego. Podczas wędrówki idyllicznymi zimowymi ścieżkami goście poznają ciekawe fakty na temat mocy księżyca i parku krajobrazowego. Na miejscu w schronisku Naggler Alm na wędrowców czekają różne kuszące regionalne specjały, takie jak na przykład jajecznica z boczkiem, serem, kaszką pszenną i różnymi innymi dodatkami tzw. „Kärntner Frigga” i inne typowe przysmaki.

Obserwatorium na Gerlitzen „teleportuje” nocą gości do innych galaktyk. Gdy zapadnie zmrok, można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat „Fascynacji astronomią – od obłoku molekularnego do supernowej”.

Bliżej księżyca w pełni już nie można być: W zimowe wieczory przy pełni księżyca nocne marki w Bad Kleinkirchheim mogą udać się kolejką Biosphärenparkbahn Brunnach do stacji górskiej. Czeka tam różnorodny program wieczorny, od wycieczki z pochodniami z przewodnikiem po imponujący pokaz ognia. 
 

Stoki z gwarancją śniegu dla nocnych marków...

Kiedy słońce chowa się za górami, na szerokich stokach z gwarancją śniegu jego blask zastępują reflektory. Na Königswiese na Katschbergu w czwartki na miłośników nocnych szaleństw czekają różne atrakcje. Natomiast w styczniu i lutym jeden z najdłuższych oświetlonych stoków w Alpach zaprasza na nocną jazdę na nartach: Kolorowo oświetlona trasa zjazdowa o długości 2,2 km Nassfeld jest czynna w każdą sobotę wieczorem. Zaś w każdy czwartek w Dreiländereck fani białego szaleństwa będą mieli także okazję udać się na wycieczkę na nartach turowych nocą. Tutaj trasa do doliny jest otwarta dla narciarzy turowych od godz. 17.00.

Franz Gerdl; Kärnten Werbung
Nassfeld bei Nacht

Nassfeld

infrastil
Skitour Aufstieg Dreilaendereck_Region-Villach

Dreiländereck

Przejażdżki na sankach pod rozgwieżdżonym niebem

Szybka „jazda z górki na pazurki na sankach” nocą ma szczególny urok. Jazda na sankach po zmroku to po prostu część zimowych nocy w Karyntii. Ale zanim będzie można zjechać, trzeba dotrzeć na górę do punktu początkowego. Po osiągnięciu celu nadchodzi czas na chwilę odpoczynku i pokrzepienie sił w jednej z rustykalnych chat. Mimo, że w chacie jest niezmiernie miło, wszyscy bez względu na wiek nie będą mogli się doczekać zjazdu do doliny. Najdłuższy w Karyntii oświetlony tor saneczkowy w regionie Parku Narodowego Wysokie Taury, przyczepa-taksówka ciągnięta przez traktor do schroniska górskiego Unterwirthüttn w Bad Kleinkirchheim, praktyczna wypożyczalnia sanek w Innerkrems lub Heiligenblut. 
 

Archiv_MTG_c_Gert_Perauer
Rodeln am Millstätter See Alpengasthof Bergfried

Michael Stabentheiner
Rodeln auf der Feldpannalm