Szczęśliwy rodzinny urlop w zimowym raju w Karyntii.

Karyncka formuła szczęścia dla rodzin jest dziecinnie prosta: najbardziej wysunięty na południe kraj związkowy Austrii spełnia zimowe marzenia, przestrzegając przy tym zasad bezpieczeństwa związanych z rozprzestrzeniającym się wirusem. Przyszłe gwiazdy narciarstwa – do 15. roku życia oczywiście z kaskiem na głowie – uczą się pierwszych zakrętów na najlepiej przygotowanych stokach. Na dzieci i dorosłych czekają tutaj także tory saneczkowe, ekscytujące wycieczki i zimowe spa. Kiedy płatki śniegu gęsto pokrywają południe Austrii, Karyntia zaprasza rodziny na niezapomniany zimowy urlop. Oto kilka wskazówek dla najmłodszych:

1. Nauka jazdy na nartach z Heidi i Peterem

Heidi Hotel Falkertsee_Heidi

Heidi Alm

Heidi Alm Bergresort w ośrodku narciarskim Falkert to idealne miejsce dla rodzin i stroniących od tłumów amatorów. Popularne postacie z filmu „Heidi” gwarantują, że nauka narciarstwa upłynie pod znakiem zabawy. Hotele dla rodzin, szkółka narciarska dla dzieci, skipark Heidi Alm – tutaj wszystko kręci się wokół wielkich marzeń małych ludzi. Na najmłodszych adeptów narciarstwa czekają szerokie i bezpiecznie stoki, na których podbój młode kadry wyruszają pod opieką doświadczonych instruktorów.

2. Katschberg zaprasza do zabawy

FranzGERDL_KaerntenWerbung
Spass mit dem Schneemann am Katschberg

Franz Gerdl
Advent Katschberg Pistenspass

Spaß am Katschberg

Region Katschberg jest doskonale przygotowany do spełniania potrzeb i życzeń całej rodziny. Podczas gdy rodzice oddają się narciarskiej pasji na 70 km doskonale utrzymanych tras, które w 100% dysponują możliwością sztucznego naśnieżania, dzieci mają dla siebie cały Katschi’s Kinderwelt. Zarezerwowana dla najmłodszych trasa, ozdobiona wesołymi, naturalnej wielkości figurkami, umożliwia bezpieczną i swobodną jazdę. A komu się nie chce nieść nart do najbliższego stoku, może skorzystać z usług konnego zaprzęgu, który zabiera pasażerów wprost spod hotelu. Czego chcieć więcej? No, może jeszcze chwili wytchnienia od zabawy na śniegu, podczas której dzieci mogą się ogrzać w specjalnych pawilonach. 

3. Funpark, stoki z muldami i trasa „The Snake” w Nassfeld

Na każdej trasie ośrodka narciarskiego Nassfeld czeka nowa niespodzianka. Także, a nawet przede wszystkim, na młodych ludzi. W fantastycznych funparkach i na stokach z muldami nuda nie ma szans ich dogonić, na trasach z pomiarem czasu i Ski Movie każdy może przetestować swoje umiejętności, a dzięki bezpłatnemu internetowi na całym terenie narciarskim wszyscy znajomi od razu się dowiedzą, jak pięknie jest w górach na granicy z Włochami. 

30 nowoczesnych kolei linowych zapewnia szybki dostęp do liczącego 110 km tras terenu narciarskiego. Narciarzom poszukującym mocnych wrażeń polecamy trasę „The Snake“, która wije się malowniczo przez las na odcinku 700 m, zaskakując falami, skoczniami i ostrymi zakrętami. I pozwalając poczuć chęć na więcej. 

4. Nocky Flitzer w Turracher Höhe

13 ostrych zakrętów, 15 garbów i 3 pętle – Nocky Flitzer, spektakularny alpejski rollercoaster na Turracher Höhe, zapewnia uskrzydlające przeżycia. Na odcinku długości 1600 metrów mkniemy jak błyskawica w stronę doliny. Także zimą! Na zimową przejażdżkę możemy zabrać nawet naszych dziadków, bo do samego punktu startu można dojechać kolejką kabinową. Dodatkowo, ośrodek Turracher Höhe podbija serca wszystkich młodszych gości najlepszą ofertą śniegowej zabawy. Mamy tu takie atrakcje jak Kidsslope, Snowpark, Funslope, Funcross i Familyline. Ku radości najmłodszych gości.

5. Rodzinny ośrodek narciarski i gorące źródła w Bad Kleinkirchheim

FranzGERDL_KaerntenWerbung
Bad Kleinkirchheim Rodelspass

Kärnten Werbung_Johannes Puch
BKK_Thermal Roemerbad Ski und Therme

Therme Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim zachwyca szerokimi trasami narciarskimi – na rodziny czeka tutaj ponad 100 km świetnie przygotowanych stoków, a 24 wyciągi umożliwiają wygodny dostęp do nich. Relaksu i rozluźnienia po wysiłku na stokach możemy szukać aż w dwóch termach: Thermal Römerbad, świątyni alpejskiego wellnessu o powierzchni 12 000 m2, na których mieści się m.in. 13 saun, oraz w otwartej we wrześniu 2017 roku rodzinnej termie St. Kathrein, oferującej największą powierzchnię wodną w Karyntii. Absolutnym hitem dla młodszych gości jest mierząca aż 86 m zjeżdżalnia wewnętrzna – najdłuższa taka w Karyntii. 

6. Bajeczny Park Krajobrazowy Dobratsch

Pod hasłem „Dobratsch – unplugged” park krajobrazowy oferuje swoim gościom prawdziwie bajeczne chwile. Na przykład podczas nocnej wędrówki z przewodnikiem i bez sztucznego światła, można posłuchać ekscytujących historii przy świetle starych lamp i trzaskającym ognisku. Wszystkie „magiczne momenty” mają miejsce pośród niezapomnianego, nietkniętego zimowego krajobrazu Karyntii. Więcej programów aktywnego wypoczynku na łonie natury można zarezerwować na stronie „Magiczne chwile” na łonie natury.

7. Postaw wszystko na jedną kartę – także zimą

Nieważne, czy planujemy wyprawy po zaśnieżonych górach czy po prostu spokojny spacer na rakietach śnieżnych – Winter Kärnten Card to doskonałe rozwiązanie, dla każdego, kto chce chłonąć przyrodę Karyntii. Niezapomniane krajobrazy z wieży widokowej Pyramidenkogel, oferta kulturalna tutejszych muzeów, liczne wyciągi i kolejki – wszystko to dopełnia zimową ofertę Karyntii.

Winter Kärnten Card dostępna jest już od 39 euro. Więcej informacji: www.kaerntencard.at/winter/en/ 

Weissensee Eislaufen
PeterBURGSTALLER_OesterreichWerbung
Eislaufspaß am Weissensee

Na tym jednak nie koniec – słoneczne południe Austrii ma w zanadrzu jeszcze wiele zimowych przygód.

Wyprawy na rakietach śnieżnych i obserwowanie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku, szalone zjazdy na sankach i piruety na lodzie, lepienie bałwana i pieczenie ciastek na święta – to dla młodszych okazja do gromadzenia najpiękniejszych wspomnień, a dla starszych radosny powrót do najpiękniejszych czasów dzieciństwa.

Nassfeld Ski Alpin
Martin Lugger
Nassfeld

Mnóstwo zabawy na śniegu

Najciekawsze oferty zimowych atrakcji dla dzieci i nastolatków

Snowparki, zjazdy downhill, trasy wyścigowe: Wszystko, czego pragną fani białego szaleństwa na urlopie. Na szczęście ośrodki narciarskie w Karyntii są dobrze przygotowane na takie okoliczności. Zimowe atrakcje sprawiają radość młodym czyniąc tym samym Karyntię idealną zimową destynacją.

Więcej informacji

Najważniejsza zasada, kiedy czujesz zew gór: przed każdym sezonem sprawdź swoje wyposażenie! Obowiązek jazdy w kasku dla dzieci do 15 roku życia.

Pogoda na dziś, 14. June 2024