Raj jezior w Karyntii:

Ciepła, przejrzysta woda, złote promienie słoneczne i szczypta południowej lekkości — to składniki przyjemnego urlopu nad jeziorem w Karyntii. Łagodny klimat przyciąga kuracjuszy już wczesnym latem nad czarujące na sposób karaibski, piaskowe brzegi licznych kąpielisk wypełnionych wodą czystą jak woda pitna w położonym najdalej na południe kraju związkowym Austrii. W środku regionu alpejsko-adriatyckiego, na granicy z Włochami i Słowenią w Karyntii znajduje się jedyny w swoim rodzaju krajobraz naturalny, dzięki któremu można się zrelaksować i przyjemnie spędzić czas. Liczne atrakcyjne kąpieliska z ciepłą, czystą wodą zapewniają możliwość aktywnego spędzenia czasu i słoneczne chwile szczęścia.

Wyjątkowa przyjemność i modny polot nad jeziorem Wörthersee

Największe jezioro w Karyntii łączy wiele zalet w jednym miejscu. Dewizą przyświecającą chłodnym letnim wieczorom, kiedy ostatnie promienie słoneczne zanurzają jezioro w złotym świetle, a urlopowicze rozkoszują się pierwszym koktajlem w modnym barze, jest: „Zobaczyć i zostać zobaczonym”. Kulinarnie rozpieszcza tam 27 restauracji położonych na brzegu jeziora, odznaczonych czepkami kulinarnymi. Odpowiednio do uroku miejsca serwowane są smakołyki z kuchni alpejsko-adriatyckiej: świeżo wyłowione ryby, jak tak zwany Kärntner Lax’n, łechtają podniebienie. Dla aktywnych oferowane są różnorodne trasy rowerowe dookoła jeziora. Można je odbyć rowerem wyścigowym, elektrycznym albo górskim. Na trasie rowerowej wzdłuż znanych atrakcji architektury nad jeziorem Wörther odbywamy podróż w czasie.

Luksusowe wille renesansowe kształtują krajobraz, a wspaniały widok na jezioro wpłynął na dzieła znanych osobistości, jak Brahms i Mahler. Kto chce odbyć wycieczki nie po lądzie, lecz na spokojnej, turkusowej wodzie, ten powinien wypróbować modny sport „stand-up paddling”. Dookoła jeziora istnieje wiele możliwości wynajmu i odbycia kursów w tym zakresie. Do relaksu nadaje się wizyta w łaźni Werzer’s Badehaus. Nigdzie nie łączy się tradycja i nowoczesność tak dobrze, jak tutaj. Budynek wzniesiony w 1985 roku został starannie odrestaurowany i roku oferuje wszystkie zalety nowoczesnego ośrodka spa: sauna przy jeziorze, całorocznie ogrzewany basen oraz nastrojowe oazy spokoju i wykwintna restauracja zaspokajają wszelkie życzenia.
www.woerthersee.com

W dobrej formie i z przyjemnością dookoła jeziora Klopeiner See

Jezioro Klopeiner See jest jednym z najcieplejszych kąpielisk w słonecznych południowych Alpach (nawet 28 stopni). Wszyscy goście regionu mają do dyspozycji bezpłatny program sportowy „Kärntner Seenfitness”. Od maja do września od poniedziałku do piątku można wybierać pomiędzy różnymi ofertami sportowymi. Zawsze pomocą służy profesjonalnie wykształcony przewodnik, który udzieli wskazówek i podpowie sztuczki. Oprócz kursów pływania i modnych dyscyplin sportowych oferowane są wyjątkowe pod względem krajobrazowym wycieczki rowerowe. 

Tegoroczną nowością jest wycieczka wzdłuż 6 jezior. Prowadzi, jak wskazuje nazwa, obok sześciu lśniących jezior. Ma długość 54 kilometrów i stanowi świetną dzienną wycieczkę dla całej rodziny. Spontaniczne przerwy na pływanie dają przyjemność dla ciała i duszy podczas słonecznych dni letnich. Region wraz z jeziorami jest więc naprawdę rajem dla „nałogowców przeżyć duchowych”. Wielbiciele pływania przeżyją niezapomniane chwile na przyjaznych rodzinom kąpieliskach plażowych, płytkich wejściach i w turkusowej wodze.
www.suedkaernten.at/de/region/seen/klopeiner-see/

Oaza dla romantyków — jezioro Millstätter See

Miłe spędzanie czasu we dwójkę, zatrzymanie się i kąpiel w czystej, bogatej w minerały, ciepłej wodzie jeziora Millstätter See — to radość życia z dobroczynną porcją lekkości. Niezapomniana jest przy tym wędrówka po zatoce z Gottfriedem Strobelem. Kiedy ostatnie płachty lekkiej mgły opuszczają jezioro we wczesnych godzinach porannych, Gottfried Strobel jest już obecny, aby wypuścić swoje ręcznie zbudowane łodzie wiosłowe na wodę. Tymi łodziami płynie się następnie wiosło po wiośle przez jezioro przemieniane przez ranne słońce w błyszczące morze.

Trasa prowadzi wzdłuż romantycznych zatok oraz pod potężnymi wierzchołkami drzew do najpiękniejszych, ukrytych miejsc na jeziorze. Skok w wodę o temperaturze 26 stopni kończy to wyjątkowe przeżycie. Osobom poszukującym spokoju polecamy wizytę w 1. Karynckiej Łaźni położonej bezpośrednio nad brzegiem jeziora. Z czystym sumieniem można korzystać z ogrzewanego basenu zewnętrznego, czterech różnych saun, tepidarium, łaźni solankowej oraz naparzania z miodem i masażu granatem. Granat, nazywany również kamieniem miłości, znaleźć można jednak nie tylko w łaźni, ale również na pofalowanej hali Millstätter Alm, na której podczas wędrówki można podziwiać dalekie widoki na jezioro.
www.millstaettersee.at

Faaker See

Faaker See

Lake Faaker See

Świecąca barwa turkusowa ciepłej wody sprawia, że oblicze jeziora Faaker See jest wyjątkowe. Ponieważ jest ono położone w Austrii najbardziej na południe i otrzymuje najwięcej godzin słonecznych, zwane jest również „jeziorem południowym”. Najpiękniejszy widok na jezioro roztacza się podczas wędrówki przy wschodzie słońca na górę Mittagskogel, na której położone jest jezioro. Wejście opłaca się definitywnie, kiedy wczesnym rankiem dotrzemy do krzyża stojącego na szczycie i możemy być świadkami, jak słońce wznosi się ponad horyzont i budzi region z jego złotymi dolinami jezior. Równie niezapomnianym doświadczeniem jest wycieczka kajakowa przez tak zwane „bagna” jeziora, gdzie można poznać ciekawostki dotyczące miejscowego świata zwierząt i roślin. Osoby całkowicie oczarowane jeziorem powinny pozwolić sobie na urlop w romantycznym hotelu na wyspie położonej na jeziorze.
www.faakersee.at/

Ossiacher See

Największym jeziorem regionu Villach jest jezioro Ossiacher See o długości jedenastu kilometrów. Jest ono znane jako miejsce, w którym organizowany jest festiwal muzyczny „Carinthischer Sommer” oraz jako miejsce z bogatą ofertą sportową.
Można tutaj uprawiać wszystkie dyscypliny sportów wodnych. Przede wszystkim surferzy cenią wspaniałe warunki panujące na jeziorze. Jezioro przynosi jednak korzyści również na lądzie. 

Michael Stabentheiner; Kärnten Werbung
Stift Ossiach

Region Villach
Radpause am Ossiacher See

27 kilometrowa ścieżka rowerowa prowadząca dookoła brzegu to świetne miejsce na wycieczki dla całej rodziny. Na przybywających „uskrzydlonych” czeka powietrzna oferta blisko położonej hali Gerlitzen Alm: jest ona ulubionym miejscem paralotniarzy ze względu na dobre warunki termiczne. Co jest piękniejszego niż podziwianie pod sobą błyszczących jezior podczas skoku tandemowego z profesjonalnym przewodnikiem oraz latanie naprzeciw odległemu zachodowi słońca?
www.ossiachersee.info/

Ciepła woda i alpejska idylla: witamy nad jeziorem Weissensee

Genussfloß am Weissensee

Weissensee

Przy temperaturze wody wynoszącej 22 stopni jezioro Weissense jest najcieplejszym kąpieliskiem położonym tak wysoko w Alpach. Przyjemny spływ stanowi kulinarną i krajobrazową ucztę dla duszy. Podczas niemal bezgłośnego ślizgania się po jeziorze serwowane są smakołyki z ryb pochodzących z jeziora wraz z owocowymi winami. Na małych gości czeka leśniczy parku przyrodniczego, Robert Röbl. Z nim odbywają się wyprawy krajoznawcze po i w wodzie. Podczas podglądania ryb dzieci lepiej poznają wodę jako siedlisko zwierząt, odblaskowe okulary zapewniają niezniekształcony wgląd w magiczny świat podwodny jeziora Weissensee.
www.weissensee.com

Pressegger See

Fischen am Pressegger See

Pressegger See

Nieco dalej na południe w malowniczej dolinie Gailtal znajduje się jezioro Pressegger See. Tutaj serdecznie zapraszamy duże i małe dzieci na godziny pełne gier i rozrywki w pierwszym karynckim parku rozrywki nad jeziorem. Sekretną wskazówką dla smakoszy jest wieczorna biesiada w lokalu Seetaverne zaskakującym w każdy poniedziałek 12 daniowym menu degustacyjnym.


Pogoda na dziś, 14. June 2024