Zimowy wellness w Karyntii

Zimowy urlop w Karyntii to idealna propozycja dla wszystkich, którzy oprócz aktywnego wypoczynku potrzebują także błogiego lenistwa. To prawdziwe eldorado nie tylko dla amatorów nart, łyżew i skituru. Karyntia zapewnia także pełny relaks i świetne samopoczucie. Lecznicze wody termalne, wzmacniające odporność sauny i domy kąpielowe z zachwycającym widokiem na góry oraz jeziora Karyntii pozwalają szybko zapomnieć o codziennym stresie. W urządzonych z rozmachem hotelowych strefach wellness i spa szybko nabiera się nowych sił.

bkk c gert perauer
Roemerbad Bad Kleinkirchheim

Thermal Römerbad

c Gert Perauer
BKK Therme St. Kathrein mit der Nockberge Rutsche

Therme St. Kathrein

Baseny termalne o różnych specjalnościach

„Ze stoków do term” to motto regionu sportów zimowych Bad Kleinkirchheim, gdzie do dyspozycji gości są aż dwie termy. Römerbad to 12 000 m2 rozkoszy dla ducha i ciała. Na trzech kondygnacjach czeka kilkanaście różnych saun, a z całego budynku jest wspaniały widok na stoki i narciarzy szusujących na trasie Franza Klammera.

 

W termie St. Kathrein znajduje się największa w Karyntii zadaszona powierzchnia wodna i najdłuższa zjeżdżalnia, jaką dysponują karynckie termy. Wody termalne w Bad Kleinkirchheim łagodzą dolegliwości alergiczne, migrenę oraz bóle związane z dyskopatią i reumatyzmem. 

Die Kärnten Therme in Villach, Österreichs modernste Erlebniswelt

Kaernten Therme

Codziennie około 10 milionów litrów wód termalnych o temperaturze 29,9°C płynie do wielkiego kompleksu basenów termalnych Kärnten Therme położonego u stóp góry Dobratsch w Villach. To prawdopodobnie najnowocześniejszy aquapark na południu Austrii – posiada zjeżdżalnie, na których można urządzać wyścigi, sportowy basen, strefę dla dzieci i obszerną ofertę spa. Polecamy zwłaszcza saunę przy świetle księżyca i naukę pływania w „syrenim ogonie”.

Michael Stabentheiner; Kärnten Werbung
Wörthersee, Werzers, Badehaus

Werzers's Badehaus

Badehaus Millstatt
Kärnten Badehaus am Millstätter See im Winter

Badehaus Millstatt

c_Martin Hofmann_Badehaus Klopeiner See
Badehaus am Klopeiner See Schnee-Eventsauna

Badehaus Klopeiner See

Domy kąpielowe

Kąpielowe atrakcje przez cały rok, w tym wellness nad brzegiem jeziora, zapewnia Badehaus Millstätter See. Oprócz tego, położony tuż nad brzegiem jeziora dom kąpielowy oferuje fantastyczny widok na okoliczne góry. Różne sauny, tepidarium, łaźnia solna i ciepła woda (35°C) w mierzącym 60 m2 basenie typu infinity gwarantują pełny relaks nad jeziorem nawet zimą. Ekologiczna architektura budynku (dom pasywny z instalacją fotowoltaiczną) zapewnia efektywne gospodarowanie energią. Również w Werzers Badehaus w Pörtschach nad Wörthersee i w Badehaus Klopeiner See można bardzo przyjemnie spędzić chłodne, zimowe dni. 

Ogrzewane kąpieliska

Kto chciałby się kąpać w karynckich jeziorach także zimą, nie musi koniecznie brać udziału w noworocznym morsowaniu w jeziorze Wörthersee w Velden. Wystarczy udać się do ogrzewanych kąpielisk hoteli Kollers nad Millstätter See, Schlosshotel Seefels nad Wörthersee i Hochschober nad Turracher See na Turrach, gdzie także zimą można połączyć wellness w ciepłych wodach jeziora z zapierającymi dech w piersiach widokami.

Wybrane hotele wellness ze strefami spa i saunami nad jeziorem

Nie tylko ogrzewane kąpieliska, ale również liczne hotele wellness z fantastycznymi strefami spa i saunami nad samym brzegiem jeziora zapewniają zimowym gościom głębokie odprężenie. Oto niektóre z nich: w hotelu Feuerberg na Gerlitzen Alpe, z mierzącego 25 m basenu infinity rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama gór Karyntii. Hotel Ronacher 5*S w Bad Kleinkirchheim na powierzchni 4500 m2 oferuje imponujący kompleks saun, pięć basenów termalnych i oazy relaksu. Biohotel Daberer w hotelu Gailtal od 1978 r. z sukcesem realizuje swą ekologiczną koncepcję i oprócz strefy wellness oferuje także mnóstwo miejsca do wypoczynku. Hotel Enzian nad jeziorem Weissensee zaprasza do chyba najpiękniejszej w Karyntii sauny nad jeziorem. Z kolei Almwellness-Hotel Tuffbad w Lesachtal zapewnia gościom absolutny spokój na wysokości 1200 m n.p.m..

Wybryk natury

Nawet najpiękniejsza zima kiedyś się kończy. W Karyntii jednak jej koniec poprzedza wyjątkowe zjawisko. Podczas topnienia śniegów w Warmbad Villach bije źródło Maibachl. W pobliżu głównego źródła, w samym środku lasu tworzą się dwa zbiorniki wody termalnej, w których można się kąpać pod gołym niebem w temperaturze 28°C. Woda Maibachl wykazuje lecznicze działanie w przypadku chorób serca, układu krążenia i osteoporozy. W 2005 r. źródło zostało uznane za pomnik przyrody.

Region Villach
Maibachl in Warmbad Villach

Maibachl

Region Villach
Maibachl in Warmbad Villach

Do kąpieli w środku zimy zapraszają także kryte baseny, m.in. w Spittal an der Drau, Heiligenblut, Kötschach-Mauthen, Mallnitz czy St. Veit an der Glan.

Kąpieliska rekreacyjne

Pogoda na dziś, 21. May 2024