Zaplanuj wymarzone wakacje w Austrii z dziećmi w skąpanej w słońcu Karyntii!

Urlop jest piękniejszy, kiedy wszyscy są szczęśliwi. Jeśli chodzi wakacje w Austrii z dziećmi, to Karyntia już od dawna jest w tej kwestii destynacją absolutnie wzorcową. Na słonecznym południu Austrii aktywny wypoczynek, sport i spotkania z naturą są z reguły łatwo dostępne dla całych rodzin. Wiele wyzwań i mnóstwo dobrej zabawy czeka tu zarówno na dzieci, jak i ich rodziców. Świadczy o tym między innymi poniższy pakiet atrakcji – dla poszukujących zastrzyku adrenaliny i nowych doświadczeń, miłośników i badaczy przyrody, dla aktywnych rodziców i wszędobylskich dzieci. Sprawdź co oferuje dla ciebie Austria z dziećmi zarówno latem, jak i zimą!

Spis treści:

Tankujemy adrenalinę!

Austria latem z dziećmi nie jest nudna, a zastrzyk adrenaliny nie wymaga w Karyntii uprawiania sportów ekstremalnych. Tutaj przygoda i emocje są łatwo dostępne nawet dla całej rodziny. Wystarczy zanurzyć się w skalny labirynt i poszybować tyrolką w parku linowym na przełęczy Nassfeld, gdzie znajduje się też specjalny park dla dzieci od 5. roku życia. Bliskie spotkania z naturą zapewnia także spektakularny wąwóz Tscheppa. W parku linowym lub pokonując wąwóz na piechotę gromadzimy wrażenia, które na długo pozostają w pamięci. Fantastyczne wspomnienia zapewnia też rafting w wersji soft dla całej rodziny na rzece Möll lub Drawie. Kto woli szukać adrenaliny na dwóch kółkach, powinien zajrzeć do „Area One“ koło Villach, centrum treningu MTB dla przedstawicieli wszystkich grup wiekowych i poziomów umiejętności. Warto spróbować!

NLW Tourismus Marketing GmbH
Felsenlabyrinth am Nassfeld

Sabrina Schütt
Ein Tag im Rosental in der Tscheppaschlucht

Sigi Leitner; Kärnten Werbung
Hängebrücke - Ausflugsziel in Kärnten

Kärnten Werbung
Outdoor

Futrzaki do głaskania i jadowite węże

Wakacje w Austrii z dziećmi to także możliwość spotkania ze zwierzętami. A Karyntia może ich zaoferować szczególnie dużo. W kategorii „wesołe i zuchwałe” mieści się na przykład 160 makaków japońskich, które zapewniają rozrywkę gościom zoo „Affenberg” koło Zamku Landskron. Na samym zamku również nie brakuje wrażeń. W obserwatorium Adlerwarte można z bliska oglądać ptaki drapieżne w całej ich okazałości, również w trakcie wykonywania ryzykownych manewrów lotniczych.

Wolfgang Handler; Pixelpoint Multimedia Werbe GmbH
Affenberg in Landskron bei Villach

Wolfgang Handler; Pixelpoint Multimedia Werbe GmbH
Affenberg in Landskron bei Villach

Większy dystans należy zachować w Ogrodzie Gadów Happ w Klagenfurcie. Tutaj pod jednym dachem zgromadzono najniebezpieczniejsze zwierzęta świata, w tym pytony siatkowe, piranie i pająki ptaszniki. Prawdziwy outdoorowy ogród zoologiczny znajdziemy w Rosegg, gdzie mieszkają bizony, rysie, jelenie, ale także słodkie futrzaki do głaskania w mini zoo.

Zawieszeni nad ziemią

W parku linowym nad jeziorem Ossiacher See znajduje się leśny rollercoaster o nazwie „Fly-Line”, na którym nie tylko dzieci, ale też dorośli (lub wspólnie – w rodzinnych tandemach) niemal bezgłośnie mkną przez porośnięty lasem wąwóz. Doświadczenie podpowiada, że na jednej przejażdżce się nie skończy. „Jeszcze raz!” jest bowiem najczęściej wypowiadanym słowem przez zarówno najmłodszych, jak i rodziców podczas wysiadania z wagoniku.

Sabrina_Schuett
Kletterwald Ossiacher See

Sabrina_Schuett
Kletterwald Ossiacher See - Die flyline

Kletterwald Ossiacher See
Kletterwald Ossiacher See

Lista rzeczy do spakowania na urlop letni

Sanki latem? Jasne!

Austria z dziećmi latem to gwarancja niespotykanych atrakcji. Np. szaleństwie na sankach… latem! W karynckich górach jest wiele letnich torów saneczkowych, a każdy z nich ma swoje specjalne zalety. „Pendolino” na przełęczy Nassfeld ma 2 km długości i jest najdłuższym letnim torem w Karyntii. Nad Ossiacher See dzięki dwóm poprowadzonym równolegle torom można rozgrywać prawdziwe wyścigi. Alpejskim rollercoasterem jest natomiast nazywany Nocky Flitzer na Turracher Höhe, a wiele emocji małym i dużym pasażerom zapewnia także najeżony zakrętami, tunelami i mostkami Klippitztörl.

Jest woda, są wiosła

Karynckie jeziora są czyste, ciepłe (do 28 stopni) i idealne do kąpieli. Ale nie tylko, bo żywiołu wody można tu doświadczać na różne sposoby. Na przykład wiosłując na deskach (SUP), które wraz z wiosłami można wypożyczyć na brzegach wielu jezior. A skoro już jesteśmy przy wiosłowaniu – miłośnikom spływów kajakowych polecamy szczególnie rzekę Drawę, której nadbrzeżne tereny gwarantują szerokie pole do przyrodniczych odkryć.

Z przyrodą za pan brat

Prawdziwą gwiazdą Karyntii jest i będzie przyroda. To ona dostarcza najwięcej wrażeń, emocji i gwarantuje, że wakacje w Austrii z dziećmi będziecie wspominać jeszcze wiele lat. Kto na przykład nie był jeszcze w jaskiniach naciekowych Obir, nie ma pojęcia, jak bajecznie i jednocześnie majestatycznie wygląda ten położony w Dolnej Karyntii masyw górski. Po wyjściu z jaskini warto się wybrać do Gotschuchen, gdzie znajduje się stała wystawa praktycznie nauczająca o prawach natury. 60 interaktywnych stacji poprzez eksperymenty wyjaśnia różne zjawiska fizyczne. Prawdziwa gratka dla zainteresowanych naukami przyrodniczymi, niezależnie od wieku.

Obir Tropfsteinhoehle

Obir Tropfsteinhöhlen

W hotelu i na farmie

W Karyntii znajdziesz bardzo rozbudowaną bazę noclegową, dzięki czemu niezależnie od swoich preferencji znajdziesz tutaj takie miejsce noclegowe, w którym spędzisz niezapomniany urlop. Są tu luksusowe hotele, urocze pensjonaty, czy wiejskie agroturystyki. Możesz spać tuż nad brzegiem jeziora z widokiem na zapierające dech w piersiach alpejskie szczyty lub w luksusowym obiekcie tuż przy jednym z niezliczonych stoków narciarskich.

Wszystkie noclegi z gwarancją najniższej ceny

Twoje dzieci z pewnością docenią wakacje spędzone w jednym z licznych, malowniczo położonych gospodarstw agroturystycznych. Ciepły letni wieczór spędzony przy ognisku - dzisiaj dzieci znają takie obrazki najczęściej tylko z telewizji. Chyba że... spędzają wakacje na karynckiej wsi! Do głównych atrakcji agroturystyki należą właśnie rodzinne wieczory przy ognisku, obowiązkowo z pieczeniem kiełbasek i chleba. Niektórzy gospodarze zabierają także swoich gości na spacer przy świetle pochodni. Dla rodziców to romantyczne chwile, dla dzieci super przygoda!

Familienurlaub am Bauernhof

Zimowe szaleństwo

Wakacje to nie tylko lato! Zima ma równe wiele do zaoferowania - zwłaszcza w Karyntii. To idealne miejsce zarówno do rozpoczęcia przygody z narciarstwem, jak i do realizacji zimowych pasji przez doświadczonych narciarzy. Znajdziesz tutaj mnóstwo świetnie przygotowanych tras i szkółek narciarskich, w których twoje pociechy mogą stawiać pierwsze kroki pod okiem doświadczonych instruktorów. Ale nie martw się, w tym samym czasie, ty możesz korzystać z jednych z najlepszych tras i wyciągów w całej Austrii. Sprawdź, jak spędzić wymarzony, rodzinny urlop na nartach w Karyntii i poznaj specjalne promocje dla rodzin w ośrodkach narciarskich.

Karyntia stawia wszystko na jedną kartę

Kärnten Card
Pyramidenkogel in Keutschach
Kärnten Card
Kärnten Card

Muzea, koleje górskie, aquaparki, rejsy statkiem, trasy widokowe, oferta sportowa i rozrywkowa. To wszystko dzięki letniej karcie gościa Kärnten Card. Karta jest ważna od kwietnia do października i kosztuje od 52 (dorośli) lub 27 (dzieci) euro za tydzień. Dokładna lista udostępnionych atrakcji znajduje się na stronie www.kaerntencard.at. Dodatkowo w Karyntii obowiązują różne regionalne karty zniżkowe.

 

Wszystkie noclegi z gwarancją najniższej ceny