Każda podróż zaczyna się w głowie

Skoro prawdziwe podróżowanie nie jest możliwe, wybierzmy się razem na wirtualną wyprawę – w wyobraźni czekają nas niesamowite przygody!

Szczególnie teraz potrzeba nam pozytywnych bodźców, które pozwolą chociaż na moment oderwać się od rzeczywistości. Zatrzymać się, wsłuchać w siebie i nabrać energii na kolejne dni. Niektórzy oddają się wspomnieniom, wracając myślami do beztroskich wypadów na łono natury czy wędrówek na szczyty gór. Inni za to rozmyślają o przyszłości, ciesząc się już w myślach na pierwsze wyprawy rowerowe dookoła jezior i przez lasy czy po prostu leniwie spędzone dni nad wodą. Zapomnijmy na chwilę o codzienności i przenieśmy się wirtualnie do Karyntii – tym razem spójrzmy na nią z zupełnie nowej perspektywy.

Karyntia - kolory południa

Położoną na południu Austrii słoneczną Karyntię natura obdarzyła bardzo hojnie. Spragnionych kąpieli gości kusi latem mnóstwo ciepłych alpejskich jezior. Są też tutaj rzecz jasna góry – od potężnych trzytysięczników do łagodnych pagórków. Z górskich szczytów można podziwiać zniewalającą panoramę kraju, który szczyci się bogactwem lokalnych kultur regionu Alp i Adriatyku, łagodnym klimatem południowej strony Alp, a przede wszystkim swoimi mieszkańcami, oferującymi turystom pogodę ducha, otwartość i dużą dawkę radości życia. Karyntia to kraj związkowy z najbogatszymi zasobami wodnymi w całej Austrii: 200 jeziorami, 8000 km rzek, 60 źródłami wód leczniczych i 43 lodowcami. To także idealne miejsce na poszukiwanie smaków dzieciństwa, nostalgiczne wspomnienia oraz zupełnie nowe przeżycia. >>>www.karyntia.pl>>>

Slow Trail in der Region Villach
Wideo

Rekreacja rowerowa - Pętla wokół jezior Karyntii

Dziesięć jezior za jednym razem? Jest to możliwe dzięki „Wielkiej Pętli Jezior Karynckich” – nowej trasie rowerowej, której całkowita długość wynosi aż 340 kilometrów. W rzeczywistości tworzy ona podwójną pętlę, a powstała jako wspólny projekt pięciu karynckich destynacji: Millstätter See, Villach / Faaker See / Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See / Südkärnten oraz Nassfeld – Pressegger See / Lesachtal / Weissensee. W każdym z pięciu regionów podziwiać można przepiękne krajobrazy jezior i gór. Kształt podwójnej pętli umożliwia w dodatku zaplanowanie podróży na rowerze według potrzeb. Ta trasa rowerowa przeznaczona jest dla wszystkich: od miłośników przyrody, przez romantyków, aż po aktywnych wczasowiczów, którzy cenią sobie odprężającą kąpiel w jeziorach, których temperatura latem wynosi nawet 28 stopni.

Rekreacja rowerowa - Pętla wokół jezior KaryntiiWideo

Slow traile w Karyntii: odprężające i inspirujące

„Wyruszyć na szlak w towarzystwie błękitu jeziora. Śledzić wzrokiem słoneczne refleksy na jego tafli, z bliska lub z daleka. Pozwolić, by jego widok, migotając i połyskując, towarzyszył nam aż do leśnych ścieżek. Tam, gdzie zieleń i cisza koją niespokojne myśli“. To, co brzmi jak liryczne wspomnienie z podróży, jest po prostu doskonałym opisem slow traili w Karyntii, czyli nietrudnych szlaków, które liczą maksymalnie 10 km długości i pokonują nie więcej niż 300 m różnicy wysokości. Każdy z 6 karynckich slow traili ma swój określony charakter – jeden jest mistyczno-baśniowy, inny pełen architektonicznych perełek, a na kolejnym czekają fantastyczne punkty widokowe. Szlaków tych należy szukać nad najpiękniejszymi jeziorami Karyntii: Millstätter See, Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See i Pressegger See.

Gert Perauer
Slow Trail Bleistätter Moor am Ossiacher See

Bleistätter Moor

c Gert Perauer
Slow Trail Roemerschlucht Woerthersee

Römerschlucht am Wörthersee

Gert Perauer_Millstätter See Tourismus GmbH
Slow trail Mirnock

Millstätter See

c Gert Perauer
Slow Trail Pressegger See

Pressegger See

Gert Perauer
Slow Trail Kitzelberg am Klopeiner See

Kitzelberg Klopeinersee

Karyntia - Słoneczne południe Austrii

Karyntia - Słoneczne południe AustriiWideo