Każda podróż zaczyna się w głowie

Skoro prawdziwe podróżowanie nie jest możliwe, wybierzmy się razem na wirtualną wyprawę – w wyobraźni czekają nas niesamowite przygody!

Szczególnie teraz potrzeba nam pozytywnych bodźców, które pozwolą chociaż na moment oderwać się od rzeczywistości. Zatrzymać się, wsłuchać w siebie i nabrać energii na kolejne dni. Niektórzy oddają się wspomnieniom, wracając myślami do beztroskich wypadów na łono natury czy wędrówek na szczyty gór. Inni za to rozmyślają o przyszłości, ciesząc się już w myślach na pierwsze wyprawy rowerowe dookoła jezior i przez lasy czy po prostu leniwie spędzone dni nad wodą. Zapomnijmy na chwilę o codzienności i przenieśmy się wirtualnie do Karyntii – tym razem spójrzmy na nią z zupełnie nowej perspektywy.

Karyntia - kolory południa

Położoną na południu Austrii słoneczną Karyntię natura obdarzyła bardzo hojnie. Spragnionych kąpieli gości kusi latem mnóstwo ciepłych alpejskich jezior. Są też tutaj rzecz jasna góry – od potężnych trzytysięczników do łagodnych pagórków. Z górskich szczytów można podziwiać zniewalającą panoramę kraju, który szczyci się bogactwem lokalnych kultur regionu Alp i Adriatyku, łagodnym klimatem południowej strony Alp, a przede wszystkim swoimi mieszkańcami, oferującymi turystom pogodę ducha, otwartość i dużą dawkę radości życia. Karyntia to kraj związkowy z najbogatszymi zasobami wodnymi w całej Austrii: 200 jeziorami, 8000 km rzek, 60 źródłami wód leczniczych i 43 lodowcami. To także idealne miejsce na poszukiwanie smaków dzieciństwa, nostalgiczne wspomnienia oraz zupełnie nowe przeżycia. >>>www.karyntia.pl>>>

Tine_Steinthaler_Kaernten_Werbung
Magdalensberg Region Mittelkärnten

Kolory południa

FranzGERDL
Faaker See

Zapierająca dech w piersiach natura

Rekreacja rowerowa - Pętla wokół jezior Karyntii

Dziesięć jezior za jednym razem? Jest to możliwe dzięki „Wielkiej Pętli Jezior Karynckich” – nowej trasie rowerowej, której całkowita długość wynosi aż 340 kilometrów. W rzeczywistości tworzy ona podwójną pętlę, a powstała jako wspólny projekt pięciu karynckich destynacji: Millstätter See, Villach / Faaker See / Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See / Südkärnten oraz Nassfeld – Pressegger See / Lesachtal / Weissensee. W każdym z pięciu regionów podziwiać można przepiękne krajobrazy jezior i gór. Kształt podwójnej pętli umożliwia w dodatku zaplanowanie podróży na rowerze według potrzeb. Ta trasa rowerowa przeznaczona jest dla wszystkich: od miłośników przyrody, przez romantyków, aż po aktywnych wczasowiczów, którzy cenią sobie odprężającą kąpiel w jeziorach, których temperatura latem wynosi nawet 28 stopni.

Rekreacja rowerowa - Pętla wokół jezior KaryntiiWideo

Slow traile w Karyntii: odprężające i inspirujące

„Wyruszyć na szlak w towarzystwie błękitu jeziora. Śledzić wzrokiem słoneczne refleksy na jego tafli, z bliska lub z daleka. Pozwolić, by jego widok, migotając i połyskując, towarzyszył nam aż do leśnych ścieżek. Tam, gdzie zieleń i cisza koją niespokojne myśli“. To, co brzmi jak liryczne wspomnienie z podróży, jest po prostu doskonałym opisem slow traili w Karyntii, czyli nietrudnych szlaków, które liczą maksymalnie 10 km długości i pokonują nie więcej niż 300 m różnicy wysokości. Każdy z 6 karynckich slow traili ma swój określony charakter – jeden jest mistyczno-baśniowy, inny pełen architektonicznych perełek, a na kolejnym czekają fantastyczne punkty widokowe. Szlaków tych należy szukać nad najpiękniejszymi jeziorami Karyntii: Millstätter See, Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See i Pressegger See.

Stefan Leitner
Slow Trails Bleistätter Moor

Bleistätter Moor

Martin Assam
Slow Trail Römerschlucht mit Blick auf den Wörthersee

Römerschlucht am Wörthersee

Millstätter See Tourismus GmbH
Slow Trails in der Region Millstätter See, Zwergsee

Millstätter See

c Gert Perauer
Slow Trail Pressegger See

Pressegger See

Gert Perauer
Slow Trail Kitzelberg am Klopeiner See

Kitzelberg Klopeinersee

Karyntia - Słoneczne południe Austrii

Karyntia - Słoneczne południe AustriiWideo