Szlak alpejsko-adriatycki: z Großglocknera nad morze

Nowość: rezerwacje online!

Szlak alpejsko-adriatycki (Alpe-Adria-Trail) jest podzielony na 43 odcinki i wiedzie od lodowca Großglocknera w Karyntii – przez Słowenię – do idyllicznego miasteczka Muggia, leżącego na południe od dawnego cesarsko-królewskiego Triestu. 

Łącznie 750 km przez trzy kraje, wśród zapierających dech w piersiach i pełnych kontrastów krajobrazów. Odcinki mają po ok. 17 km długości i można je pokonywać pojedyńczo lub w dowolnych kombinacjach. Już wcześniej turyści mogli korzystać przy organizacji indywidualnych wypraw ze wsparcia kompetentnego i niezawodnego centrum rezerwacji Alpe-Adria-Trail Buchungscenter. Od tego roku wszystkie usługi (noclegi, wyżywienie, transport i przewodników) można codziennie rezerwować tam także online.

Wszystko maksymalnie elastycznie

W trakcie jednej rozmowy z centrum lub po kilku kliknięciach myszką miłośnicy trekkingu zdążą zaplanować i zarezerwować dobraną do swoich potrzeb trasę na 750-kilometrowym, długodystansowym szlaku pieszym. Każdy może więc po swojemu odkrywać uroki tego raju dla turystów i zdecydować, gdzie, kiedy i z kim go odkrywać. Wędrowcy mogą wybrać kwatery, wyżywienie i prowiant, transfery i usługi przewodnickie. Perfekcyjna kombinacja swobody wypraw z plecakiem i pakietu nowoczesnych usług dla turystów pieszych. W fazie przygotowań do wyprawy można także skorzystać z darmowej aplikacji Alpe-Adria-Trail na smartfony, bezpłatnego planera (Tourenguide) oraz licznych dostępnych w księgarniach przewodników z ciekawymi informacjami i cennymi radami. 

 

 

Bardzo niewielu wędrowców pokonuje od razu cały Alpe-Adria-Trail. To w końcu nie tylko 43 dni na szlaku, lecz także liczne atrakcje, które warto odkryć i poznać po drodze. Dodatkową pokusę stanowią zapachy lokalnej kuchni alpejsko-adriatyckiej, w której świeże lokalne składniki łączą się w harmonijną i smakowitą całość w starych, sekretnych przepisach i ich nowych interpretacjach. Jak w każdej prawdziwej kuchni z tradycjami, potrawy odzwierciedlają różnorodność regionów i powstają zgodnie z naturalnym rytmem pór roku. 

Top Spots Alpe-Adria-Trail

YouTube Video

The content of YouTube Video would be displayed here. By loading YouTube Video, you accept privacy policy of YouTube Video.

Would you like to accept additional cookies and load external content automatically: open the cookie dialog.

Eden dla piechurów

Wyruszamy z Karyntii, a konkretnie z serca Parku Narodowego Wysokich Taurów, największego parku narodowego w Austrii. Szlak prowadzi nas do Heiligenblut, przez dolinę rzeki Möll (Mölltal) i dalej do miasta artystów, Gmünd. Stamtąd trasa wiedzie przez region Millstätter Alpe ze wspaniałym widokiem na jezioro Millstätter See i rezerwat biosfery Nockberge ze znanym kurortem termalnym Bad Kleinkirchheim. Potem ruszamy do Arriach, geograficznego środka Karyntii, a dalej przez Gerlitzen Alpe z cudownymi krajobrazami, obok Ossiacher See do Velden nad Wörthersee i na Baumgartnerhöhe niedaleko Faaker See. 

 

Następne etapy szlaku alpejsko-adriatyckiego to już wejście na terytorium Słowenii. Przechodzimy przez znaną z pucharów świata w narciarstwie alpejskim Kranjską Gorę, idziemy wzdłuż turkusowych wód rzeki Soczy, przecinamy Park Narodowy Triglav w tajemniczych Alpach Julijskich i przez tereny uprawy winorośli – Gorišką Brdę – udajemy się do centrum jeździectwa i stadniny w Lipicy. Dalej, już po przekroczeniu włoskiej granicy, kusi kolejny winiarski raj – Collio, z którego podążamy do historycznego miasta Cividale del Friuli. Nasz następny cel to surowe krajobrazy płaskowyżu Kras. W Duino dochodzimy do morza. Jeszcze tylko kilka kilometrów i docieramy do celu: idyllicznego portowego miasteczka Muggia, skąpanego w refleksach światła odbijającego się od fal Adriatyku.

FranzGERDL
Gerlitzen Alpe. Vom Berger Wetterkreuz bieten sich grandiose Ausblicke auf Ossiacher See, Wörther See und das gesamte Klagenfurter Becken.

Gerlitzen Alpe

Slowenien Tourismus
<p>Goriška Brda – Görzer Hügelland, Alpe Adria Trail</p>

Goriška Brda

Szczegółowe informacje na

www.alpe-adria-trail.com  oraz www.facebook.com/AlpeAdriaTrail .

Pytania i rezerwacje: Alpe-Adria-Trail Buchungscenter Kärnten, +43(0)4824-2700 oder info@alpe-adria-trail.com 

Pogoda na dziś, 14. June 2024