Austria narty

Austria narty, te dwa słowa to naturalne skojarzenie. W końcu o krajobrazie tego kraju decydują Alpy. Jedne z najlepszych gór do uprawiania narciarstwa w całej Europie, a tak blisko Polski położone. Wybierając się na narty w Austrii koniecznie zdecyduj się na Karyntię. Najbardziej na południe wysunięty region w Austrii, dzięki czemu zapewniający doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa zimą. To tu znajdziesz Wysokie Taury, Katschberg, Bad Kleinkirchheim, Nassfeld, czy Nockberge. Łącznie ponad 24 najlepsze ośrodki narciarskie w Austrii, które możesz połączyć na jednym skipassie. W Karyntii czeka na Ciebie 800 km świetnie przygotowanych tras i relaks tuż po zjeździe ze stoku w jednym z licznych Spa.

Sprawdź, dlaczego wyjazd na narty do Austrii, trzeba zorganizować w Karyntii.

Wyjazd na narty do Austrii - tylko w Karyntii

Dlaczego naszym zdaniem Austria narty równa się przyjazd do Karyntii? Równanie jest bardzo proste. 24 najlepsze ośrodki narciarskie w Austrii, wszystkie na jednym skipassie, w tym samym czasie, a dodatkowo wiele regionalnych skipassów z wieloma wyjątkowymi atrakcjami w cenie. W Karyntii bez problemu połączysz narty w Austrii, w pięknych Alpach, na świetnie przygotowanych trasach z najwyższej jakości spa, termami, restauracjami, a jeśli planujesz wyjazd na narty do Austrii z dziećmi, to bez problemu znajdziesz ski pass, w którym dzieci do 14 roku życia nie płacą.

FRANZGERDL NPHT-Drautal-Ski
Skifahren im Drautal mit der Familie

Franz Gerdl / TVB Innerkrems
Innerkrems Skifahren

c Franz Gerdl BRM
Skifahren FamilienSki

nassfeld.at Martin Lugger Photography
Nassfeld Sportliches Skifahren2 c nassfeld.at Martin Lugger Photography

Franz Gerdl
Skifahren am Katschberg c Franz Gerdl

W Karyntii czeka na Ciebie nie tylko 800 km świetnie przygotowanych tras zjazdowych, ale także jazda na nartach biegowych, trekking skitourowy, łyżwiarstwo na zamarzniętych jeziorach i wiele, wiele więcej. Przekonaj się dlaczego warto przyjechać na narty do Austrii właśnie do Karyntii i poznaj poniżej pięć naszych propozycji na idealne połączenie Austria narty:

1. Nassfeld

Wymieniając najlepsze ośrodki narciarskie w Austrii, w top 10 znajduje się Nassfeld. Ośrodek imponuje nie tylko swoją wielkością i różnorodnością stoków - a na spragnionych narciarzy czeka tu ponad 110 km tras i 30 nowoczesnych kolejek linowych i wyciągów, ale także widokami. Znajdziesz tu zapierające dech w piersi górskie panoramy. Z powodu szczególnego mikroklimatu jest to jeden z tych ośrodków narciarskich położonych w Alpach, które gwarantują nie tylko śnieg, ale również największą liczbę godzin słonecznych. Zaplanuj swój kolejny wyjazd na narty do Austrii w Nassfeld.


2. Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher to jedynym ośrodek narciarski w Karyntii, który położony jest na lodowcu. Dzięki temu narty można tu zakładać przez cały rok. Idealnie przygotowane stoki pozwalają na łatwą jazdę dla dzieci. To w ogóle świetne miejsce na rodzinny wyjazd na narty do Austrii, ponieważ dzieci i nastolatków od 6 do 18 lat obowiązuje taryfa ulgowa. Dodatkowo wszystkie dzieci poniżej 6 lat jeżdżą za darmo.


3. Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim to drugi co do wielkości ośrodek narciarski w Karyntii. Znajdziesz tutaj ponad 100 km świetnie przygotowanych stoków. A mottem regionu jest hasło “ze stoków do term”. Dlaczego? To jedno z dwóch miejsc w Austrii, gdzie dosłownie termy, baseny, zjeżdżalnie i spa znajdują się tuż u podnóża stoków, dzięki czemu po całym dniu białego szaleństwa możesz po prostu odpiąć narty i udać się na masaż lub do sauny. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych ofert ski passów z rabatem na termy i spa, ale także wiele innych pakietów. W tym pierwszym w Austrii "alpejskim centrum spa" każdy znajdzie ofertę dla siebie: pięciogwiazdkowy hotel lub regionalne gospodarstwo agroturystyczne. Poznaj Bad Kleinkirchheim i zaplanuj tu wyjazd do spa i na narty w Austrii.


4. Turracher Höhe

Turracher Höhe to kolejny z najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii. Ośrodek położony jest na przepięknym płaskowyżu Nockerberge na wysokości 2 205 m n.p.m. Jego unikatowe położenie gwarantuje, że od listopada do maja wszyscy miłośnicy sportów zimowych mogą tu korzystać z wielu atrakcji. Na narciarzy czekają 42 km stoków o zróżnicowanym stopniu trudności oraz 13 kolejek linowych i wyciągów. Jest także wyciąg linowy zwany „Maulwurf”. Moc atrakcji zapewnia położone w okolicy jezioro Turracher See, które w zimie tworzy ogromną powierzchnią łyżwiarską. Wielkim powodzeniem wśród narciarzy i snowboardzistów cieszy się jazda dookoła jeziora. Poznaj Turracher Höhe i wybierz się tu na narty do Austrii.


5. Katschberg-Rennweg

Region Katschberg-Rennweg nazywany jest miejscem bardzo przyjaznym rodzinom spędzającym urlop na nartach w Austrii. Położony jest w głównym paśmie Taurów, pomiędzy Karyntią i Salzburgiem. U bram do dwóch parków narodowych Kärntner Nockberge i Wysokich Taurów. Bogata oferta pod „rodzinną“ górą Katschberg obejmuje zarówno szlaki turystyczne, które można pokonać spacerując z wózkiem, opiekę nad dziećmi, jak i parki wodne i centra spa w hotelach rodzinnych. Katschberg-Rennweg to typowy rodzinny ośrodek narciarski w Alpach. Tutaj dosłownie wszystko skoncentrowane jest wokół potrzeb rodzin z dziećmi. Na miłośników narciarstwa czeka na ponad 70 km stoków i 16 nowoczesnych obiektów.


Nassfeld Ski Alpin
Franz Gerdl

Znajdź i zarezerwuj nocleg

Karynckie firmy i ośrodki do wyboru