Logo

Region Wörthersee – Rosental

Dwa urocze regiony pełne atrakcji: zachęcający do aktywności dziewiczy region doliny Rosental oraz cudownie rozmarzone i klimatyczne jezioro Wörthersee.

Wörthersee

Nad jeziorem Wörthersee zimą zegary tykają inaczej. Wokół jeziora, które jest prawdopodobnie „najpopularniejszą wanną w Austrii”, letnim hotspotem i sceną lifestyle, zimą można odnaleźć błogi spokój. Szczególna atmosfera czeka na gości zwłaszcza w Adwencie, kiedy liczne atrakcje i oferty w Velden, Pörtschach, Maria Wörth, Klagenfurcie i na Pyramidenkogel wprawiają niezawodnie w świąteczny nastrój. Do poszczególnych destynacji można łatwo dojechać transportem wahadłowym lub łodzią. Najbliższy teren narciarski to Gerlitzen, który stanowi jednocześnie słoneczny taras Karyntii i miejsce zabaw na stokach dla całej rodziny. Karta Wörthersee Plus Card Winter obejmuje różnorodną ofertę, w tym zniżki i wskazówki dotyczące destynacji, wycieczek z przewodnikiem itp. Wskazówka: wizyta w łaźni termalnej Badehaus Werzer's w Pörtschach skąd rozpościera się niezrównany panoramiczny widok na góry i jezioro nawet zimą. 

Rosental

Zaledwie kilka kilometrów od jeziora Wörthersee znajduje się region Carnica Region Rosental, który stał się popularnym miejscem wycieczek i rodzinnych urlopów. Nazwa regionu pochodzi o pszczoły rasy Kraińskiej „Carnica”, dodatkowo podkreślając charakter regionu. Na szczycie listy najpopularniejszych destynacji znajduje się dolina Bodental, gdzie potężne szczyty pasma górskiego Karawanki zapewniają zapierające dech w piersiach tło dla wypraw na nartach turowych, jazdy na sankach, narciarstwa biegowego, wędrówek zimowych i na rakietach śnieżnych, ale także do nauki jazdy na nartach. Co również przemawia za zimowymi aktywnościami w regionie: goście prawie zawsze znajdują się powyżej linii mgły, a tradycyjne gospody jeszcze potęgują dobre samopoczucie serwując regionalne przysmaki. Porada: spacer do polodowcowego zbiornika wodnego Meerauge. 

Wszystkie noclegi z gwarancją najniższej ceny

Region Wörthersee-Rosental Tourismus GmbH
Villacher Straße 19
AT - 9220 Velden
+43 4274 38288
info@woerthersee.com
Wörthersee | Rosental | Seental Keutschach