Logo

Region Millstätter See – Bad Kleinkirchheim – Nockberge

Zróżnicowany region z ciekawymi, atrakcyjnymi destynacjami, które na wiele różnych sposobów czynią go idealnym miejscem na zimowy urlop. Perfekcyjny do uprawiania sportów zimowych, korzystania z ofert wellness i rozkoszowania się sztuką kulinarną na najwyższym poziomie.

Millstätter See

Wybór zakwaterowania nad jeziorem Millstätter See daje jednocześnie możliwość spędzenia każdego dnia na nartach w innym, topowym ośrodku narciarskim. Czy to Bad Kleinkirchheim, Katschberg, Nassfeld, Mölltaler Gletscher czy Sportberg Goldeck. Miejscowości wokół jeziora będą zdecydowanie idealnym punktem wyjścia, – aby dotrzeć do każdej z destynacji wystarczy zaledwie około 30 minut. Pod magicznym słowem Skikarussell zebrano oferty z regionu wokół jeziora Millstätter See gwarantujące niezrównaną przyjemności z jazdy na nartach. Ponadto całości dopełnia najlepszy karnet narciarski Topskipass, który otwiera drzwi do 31 najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Karyntii i Tyrolu Wschodnim. Wskazówka: oferta „Biwak unter Sternen“ i łaźnia Kärnten Badehaus w Millstatt. 

Bad Kleinkirchheim

Łaźnie termalne (Römerbad, Kathreintherme), jazda na nartach, snowboardzie, narciarstwo biegowe, jazda na sankach, zimowe wędrówki lub wyprawy na rakietach śnieżnych – zima w Bad Kleinkirchheim jest tak różnorodna, jak życzenia i wymagania gości. Dzięki szerokiej ofercie, rodziny z dziećmi, ambitni sportowcy i rozmarzeni koneserzy z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Ponadto działają tu aż 23 rustykalne gospody z doskonałą regionalną kuchnią. Co więcej opodal znajduje się gmina Feld am See i jezioro Brennsee, gdzie możliwa jest jazda na łyżwach na świeżym powietrzu. 

Nockberge

Grupa górska Nockberge to jeden z najstarszych krajobrazów w Europie. Ludzie i zwierzęta żyją tu w harmonii od wieków. Widać to po stonowanej turystyce i wyjątkowej kuchni regionalnej. Cztery ośrodki narciarskie Turracher Höhe, Falkert, Hochrindl i Innerkrems, rozległa sieć tras do narciarstwa biegowego, atrakcyjne możliwości jazdy na nartach turowych, kilometry zimowych szlaków do wędrówek i jeziora, na których zimą wspaniałe naturalne powierzchnie lodowe zachęcają do jazdy na łyżwach na świeżym powietrzu sprawiają, że góry Nockberge to wymarzone miejsce gwarantujące intensywne przeżycia. Porada: wyprawy na nartach turowych na szlaku Nockberge-Trail i wizyta w regionalnych gospodach. 

Wszystkie noclegi z gwarancją najniższej ceny

Millstätter See - Bad Kleinkirchheim - Nockberge Tourismusmanagement GmbH
Kaiser-Franz-Josef-Straße 49
AT - 9872 Millstatt am See
+43-4766-3700
info@mbn-tourismus.at 
millstaettersee.com I badkleinkirchheim.at I nockberge.at