Logo

Region Wörthersee – Rosental

Optymalne połączenie zalet z kilku światów: region Wörthersee i dolina Rosental. Region Wörthersee jest atrakcyjny ze względu na styl życia i ofertę gastronomiczną zaś dolina Rosental ze względu na naturalność, która inspiruje i zachęca do aktywności.

Wörthersee

Wörthersee to jeden z klejnotów wśród austriackich jezior kąpielowych. Zajmuje powierzchnię 20 km2 i ma 17 km długości – raj dla miłośników sportów wodnych i słońca, tło dla wielu imprez i lifestyle, idealny teren do uprawiania jogi i miejsce spotkań dla rowerzystów, turystów pieszych i biegaczy. Jezioro Wörthersee z temperaturą wody do 28 stopni to wymarzone miejsce dla wszystkich fanów wodnych aktywności. Bogata oferta obejmuje m.in. narty wodne, pływanie na desce wakeboard czy SUP, żaglówce lub motorówce. Oprócz sportów wodnych w lecie, w ostatnich latach znacząco rozwinęła się nieco z dala od jeziora, w naturalnym otoczeniu bogata oferta aktywności ruchowych i rekreacyjna. Wskazówka: wyprawy na rowerach gravelowych do Lost Places. Także z kulinarnego punktu widzenia jezioro Wörthersee znajduje się w pierwszej lidze. Znajduje się tu wiele restauracji, które łącznie mogą się poszczycić aż 20 czapkami Gault Millau i bajecznymi tarasami nad jeziorem. 

Rosental

Raj dla turystów pieszych, rowerzystów i miłośników przyrody. Urozmaicony krajobraz w sercu pasma górskiego Karawanki oferuje imponujące atrakcje przyrodnicze, regionalne przysmaki kulinarne i różnorodne aktywności na czas wolnym dla całej rodziny.

Na odwiedzających dolinę Rosental fanów wędrówek czeka nienaruszona przyroda z dala od masowej turystyki: na łatwych ścieżkach lub na bardziej wymagających górskich szlakach wokół wioski Bergsteigerdorf Zell-Sele i w dolinie Bodental. Na fanów aktywnego wypoczynku na szlaku panoramicznym Alp Południowych Panoramaweg Südalpen czekają fantastyczne panoramiczne widoki, transgraniczne szlaki i bajeczne skąpane w słońcu tarasy: szlak składa się z 20 etapów, prowadzi na dystansie 285 kilometrów i pokonuje 17 700 metrów wysokości. Można także skorzystać z pomocy certyfikowanych przewodników górskich i turystycznych. Wskazówka: wędrówki i kanioning w wąwozie Tscheppaschlucht. 

Wszystkie noclegi z gwarancją najniższej ceny

Region Wörthersee-Rosental Tourismus GmbH
Villacher Straße 19
AT - 9220 Velden
+43 4274 38288
info@woerthersee.com
Wörthersee | Rosental | Seental Keutschach