Logo

Region Millstätter See – Bad Kleinkirchheim – Nockberge

Nieważne, czy to urlop rodzinny, czas we dwoje, męski weekend, babski wypad czy chwila oddechu w samotności. Urlop w regionie Millstätter See – Bad Kleinkirchheim – Nockberge oferuje wszystko, czego tylko dusza zapragnie.

Millstätter See

Otoczone łagodnymi górami Millstätter See, najgłębsze jezioro Karyntii, to idealne miejsce na urozmaicony urlop we dwoje lub z rodziną. Bogata oferta obejmuje sporty wodne, jazdę na rowerze, wędrówki, atrakcje kulturalne i kulinarne przysmaki. Na spragnionych romantycznych chwil czekają łódki wiosłowe i liczne ciche zatoczki. Zaś łaźnia 1. Kärnten Badehaus to idealne miejsce dla tych, którzy chcą się nieco rozpieścić. Dodatkowo istnieje możliwość przyjrzenia się z bliska pracy rybaków łowiących ryby sieciami. Co więcej dla rowerzystów rekreacyjnych przygotowano wiodącą wokół jeziora ścieżkę rowerową. Po drodze zdecydowanie warto zatrzymać się na chwilę, aby wskoczyć do wody lub się czegoś napić. Oto niektóre z najciekawszych atrakcji w regionie: szlak wędrówek pieszych „Weg der Liebe. Seniero dell’Amore“, domki Biwak unter Sternen, piknik nad jeziorem, podziwianie zachodu słońca z platformy widokowej Sternenbalkon i szlak Slow Trail Zwergsee.

Bad Kleinkirchheim

W samym sercu grupy górskiej Nockberge znajduje się Bad Kleinkirchheim. Jest to idealne miejsce na wędrówki piesze, wycieczki rowerowe, grę w golfa i wizyty w łaźniach termalnych. Wszystko pomiędzy łagodnymi szczytami na wysokości 1100 metrów nad poziomem morza. Niewątpliwym atutem jest różnorodność ofert – osoby spędzające tu urlop mogą spontanicznie zdecydować, czy wolą spędzić dzień w górach wokół St. Oswald i Bad Kleinkirchheim na szlaku pieszym lub na rowerze górskim, czy też nad wodą w Feld am See, które jest idealnym miejscem dla rodzin i fanów aktywnego wypoczynku. A propos sportu: w Bad Kleinkirchheim znajduje się jeden z najdłuższych Flow Country Trail w Europie. Nie dziwi, zatem fakt, że to miejsce w południowej Austrii cieszy się dużą popularnością wśród fanów jazdy na rowerach górskich. Wskazówka kulinarna: festiwal rybny Fischfest w Feld am See, wieczory kulinarne i wiejskie delikatesy z produktami ekologicznymi Biohofladen Mallhof. 

Relaks w wodach termalnych razy 2 
Łaźnia termalna Thermal Römerbad zachwyca niezrównaną gamą saun i imponującą ofertą wellness. Zaś rodzinna i uzdrowiskowa łaźnia termalna Therme St. Kathrein oferuje wyjątkowo duże zbiorniki wodne i 86-metrową zjeżdżalnię.

Nockberge

Nierozerwalnie połączony z Rezerwatem Biosfery Nockberge, łagodnie pofałdowany region wypoczynkowy oferuje niezliczone możliwości uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i odkrywania dziewiczego krajobrazu. W dolinie, w gminach Ebene Reichenau, Gnesau, Deutsch Griffen i Himmelberg już wiosną zaczyna się sezon na idylliczne, rekreacyjne wędrówki tematyczne. A latem wielokilometrowa sieć ścieżek zaprasza w góry Turracher Höhe, Falkert, Hochrindl i Innerkrems. Droga Nockalmstraße prowadzi zawsze we właściwym kierunku. Wyszkoleni strażnicy rezerwatu biosfery zabierają całe rodziny na niezapomniane wycieczki. Alpejski tor saneczkowy „Nocky-Flitzer” zapewnia solidną dawkę rozrywki. Natomiast młodszym gościom z pewnością do gustu przypadnie park tematyczny Heidi-Alm. W regionie funkcjonuje sieć taksówkowa Nockmobil, dzięki której można w elastyczny i wygodny sposób przemieszczać się między atrakcjami.

Wszystkie noclegi z gwarancją najniższej ceny

Millstätter See - Bad Kleinkirchheim - Nockberge Tourismusmanagement GmbH
Kaiser-Franz-Josef-Straße 49
AT - 9872 Millstatt am See
+43-4766-3700
info@mbn-tourismus.at 
millstaettersee.com I badkleinkirchheim.at I nockberge.at