Logo

Region Klopeiner See – Südkärnten – Lavanttal

Łagodny klimat, południowy charakter, najcieplejsze jeziora kąpielowe w Europie z wodą w jakości wody pitnej i malownicza przyroda zachęcają do skorzystania z ekscytujących ofert dla aktywnych.

Klopeiner See – Südkärnten

Siedem jezior o jakości wody pitnej zaprasza na pełen atrakcji letni wypoczynek. Stand Up Paddeling, nurkowanie, pływanie na rowerze wodnym, pływanie, skoki, zjeżdżanie i treningi bezpośrednio nad jeziorem to tylko niektóre z atrakcji. Co więcej również w regionie Klopeiner See-Südkärnten na fanów pieszych wędrówek czeka bogata oferta: sieć szlaków turystycznych obejmuje około 1200 kilometrów i rozpościera się na wysokościach między 440 a 2139 m n.p.m. Region graniczy z Saualpe na północy i majestatycznym pasmem górskim Karawanki na południu. Wskazówka: od 2015 roku obszar wokół pasma górskiego Karawanki w Południowej Karyntii został zatwierdzony, jako Światowy Geopark UNESCO. Na tym terenie przygotowano wiele ekscytujących szlaków, które można przemierzać z przewodnikiem.

Trudny wybór czeka fanów jazdy na rowerze: pętla rowerowa wokół 2, 4 lub nawet 6 jezior, artystyczna ścieżka rowerowa Bleiburger Kunstradweg, kulturalna ścieżka rowerowa Völkermarkter Kulturradweg, etapy dużej pętli wokół karynckich jezior, ścieżka rowerowa brzegiem Drawy lub wycieczki na rowerach elektrycznych do słonecznego miasta Diex i imponujące kościoły warowne w szalenie romantycznym regionie podgrupy górskiej Saualpe – każdy znajdzie tu coś dla siebie i na każdy obwód łydki. Ponadto w legendarnym MTB ZONE Bikepark Petzen znajdują się trasy od łatwych do trudnych. Centralnym punktem parku jest wielokrotnie nagradzany Flow Country Trail, który wije się w dół Petzen na dystansie prawie 12 kilometrów.  

Lavanttal

Położony pomiędzy Koralm i Saualpe, pełen atrakcji region Lavanttal jest jedną z najciekawszych dolin w południowej Austrii. Wędrówki po ponad 1000 kilometrów oznakowanych, przyjaznych rodzinom szlaków na wysokości do 2100 m n.p.m. zapewniają zarówno tym młodszym jak i nieco starszym niezapomniane wrażenia. Wskazówka: Karyntia znajdzie się u Twoich stóp na Saualpe. To obszar z łagodnymi szczytami i zapierającymi dech w piersiach widokami. Ponadto na rowerzystów czekają ścieżki rowerowe brzegiem rzeki Lavant i Drawy oraz 450 kilometrami oznaczonych tras rowerowych. Bajeczne wręcz miejsce dla fanów rekreacyjnej jazdy na rowerze.

Uprawa owoców w dolinie Lavanttal ma długą tradycję: zdecydowanie warto skosztować doskonałej jakości wina jabłkowego, soku jabłkowego oraz destylatów. Region zaprasza do odkrywania kulinarnych przysmaków podczas „Tagen der offenen Genusstür“. W ramach tego wydarzenia można degustować, próbować i poszerzać swoją wiedzę na warsztatach. Więcej informacji o Slow Food Travel w Lavanttal.

Wszystkie noclegi z gwarancją najniższej ceny

Region Klopeiner See - Südkärnten - Lavanttal
KSL Tourismus Marketing GmbH
Schulstraße 10
9122 St. Kanzian am Klopeiner See
+43 4239 2222
info@suedkaernten.at   
www.suedkaernten.at