Zastanawiasz się gdzie pojechać na ferie?

Odpowiedź na pytanie gdzie pojechać na ferie, wydaje się oczywista, jeśli znasz Karyntię. Ten najbardziej na południe położony region Austrii to zarazem najbardziej słoneczne zimą miejsce w kraju. Karyntia to idealne miejsce na ferie zimą, gdzie doskonale bawić się będzie cała rodzina, ale także na zimowy urlop na stoku lub biegówkach. To w Karyntii mieści się Nassfeld, największy ośrodek narciarski w regionie i jeden z najlepszych w całej Austrii.

Stoki są szczególnie nasłonecznione po południowej stronie Alp, przez co Karyntia jest tak lubianym miejscem na spędzanie zimowych wakacji. Region oferuje wiele atrakcji dla każdego, dlatego jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać zimą, sprawdź 7 miejsc w Karyntii, które warto odwiedzić.

Spis treści:

Park Narodowy Wysokich Taurów

Zastanawiasz się gdzie pojechać na ferie? Park Narodowy Wysokich Taurów w Karyntii to idealne miejsce. Są tu cztery ośrodki narciarskie, w tym region Grossglockner / Heiligenblut. Szusowanie w tym miejscu na nartach oznacza, że możemy cały czas podziwiać najwyższy szczyt Austrii, mierzący 3798 m n.p.m., Grossglockner. Znajduje się tu 55 kilometrów stoków, 5 szlaków narciarskich i licząca 1500 hektarów arena freeride’owa. W regionie Grossglockner / Heiligenblut 12 nowoczesnych kolejek linowych i wyciągów wygodnie zabierze cię wszędzie w góry, gdzie będziesz chciał.

W Parku Narodowym Wysokich Taurów znajduje się także Mölltal, najbardziej na południe wysunięty ośrodek narciarski w Austrii na lodowcu. Najwyższe położenie wśród ośrodków po południowej stronie Alp daje gwarancję śniegu. Tutaj serce każdego narciarza zabije mocniej na widok krajobrazu z panoramą 30 trzytysięczników. W parku oprócz wielu możliwości jazdy, możesz także zaliczyć wiele szlaków widokowych i tras turystycznych, gdzie warto pojechać w zimie.

MICHAEL STABENTHEINER/ARGE Naturerlebnis/MagischeMomente/NPHT
Magische Momente Nationalpark Hohe Tauern

Grossglockner Bergbahnen_Heiligenblut
Heiligenblut Ski Alpin

c Grossglockner Bergbahnen Heiligenblut
Heiligenblut Ski Alpin

R wisthaler.com Heiligenblut Bergbahnen
Skigenuss in Heiligenblut am Grossglockner

Region Katschberg

Region Katschberg to idealne miejsce, jeśli zastanawiasz się gdzie warto pojechać w zimie. To idealne miejsce na ferie i zimowe wakacje dla całej rodziny. Znajdziesz tu 10 kilometrów tras niebieskich, 50 kilometrów tras czerwonych oraz 10 kilometrów tras czarnych, dzięki czemu różnorodność masz zagwarantowaną. Dla rodzin z dziećmi oraz początkujących przygotowane są szerokie i bezpieczne stoki. Najmłodsi mogą nabierać pewności w specjalnej wiosce Katschi’s Kid World, gdzie czekają przyjazne trasy i wyciągi oraz szkółka narciarska. Z kolei miłośnicy ostrej jazdy mogą liczyć na wiele emocji podczas jazdy po nietkniętym śniegu i stromych zboczach czarnych tras na nartach freeride’owych. Gdzie pojechać na ferie? Katschberg to naprawdę świetne miejsce.

Region Bad Kleinkirchheim

Jeśli dalej zastanawiasz się, gdzie pojechać na ferie, to koniecznie poznaj region Bad Kleinkirchheim i gór Nockberge. Podczas zimowego urlopu w Bad Kleinkirchheim, czeka na ciebie unikatowa kombinacja przepięknego górskiego krajobrazu oraz ponad 100 kilometrów doskonale przygotowanych tras na stokach.

Po całym dniu na nartach możesz odwiedzić dwie lokalne termy, w których czeka na ciebie niezliczona ilość basenów, saun, zjeżdżalni oraz zabiegów regeneracyjnych. Mieszanka nart i spa podczas zimowego urlopu w Bad Kleinkirchheim to gwarancja niezapomnianych ferii dla całej rodziny.

bkb@gert perauer
Bad Kleinkirchheim Römerbad

Therme St. Kathrein_Gert Perauer
Advent_BKK_Therme St. Kathrein Nockberge Rutsche

Therme St. Kathrein_Gert Perauer
Advent_BKK_Therme St. Kathrein Aussenbecken

Franz Gerdl
Hotel Sonnalm_Sonnenskilauf in Bad Kleinkirchheim

Kaernten Werbung_Franz Gerdl
Hotel Birkenhof in Bad Kleinkirchheim_Skifahren lernen

Therme St. Kathrein_Gert Perauer
Advent_BKK_Therme St. Kathrein Sonnenterrasse

Region Nassfeld

Ośrodek narciarski Nassfeld to jeden z najbardziej znanych w Karyntii i jeden z najlepszych w całej Austrii. To doskonałe miejsce na spędzenie rodzinnego urlopu zimą. Dzieci mogą wziąć udział w kursach narciarskich, w których oprócz bezpieczeństwa na pierwszym planie jest jeszcze fantastyczna zabawa. Maluchy mogą ćwiczyć swoje pierwsze zakręty pod okiem doświadczonych instruktorów w czterech szkółkach narciarskich. Dodatkowo w ośrodku można skorzystać z wielu promocji oraz ofert dla rodzin. Jeśli zbyt długo zastanawiałeś się gdzie jechać z dziećmi na ferie zimowe i zapomniałeś sprzętu, to w Nassfeld na każdym kroku znajdziesz dobrze wyposażone wypożyczalnie i serwis sprzętu. Ośrodek narciarski Nassfeld ma po prostu wszystko, czego możesz potrzebować na nartach.

Region Villach

Gdzie zimą na urlop? W okolice Villach! W ośrodkach narciarskich Gerlitzen Alpe oraz Dreiländereck masz gwarantowane warunki narciarskie. Znajdziesz tu trasy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Osoby, które nie lubią zjeżdżać po stokach, w regionie Villach znajdą także idealne warunki do uprawiania ski touringu, narciarstwa biegowego, czy jazdy na sankach i łyżwach. To właśnie tutaj znajduje się także skocznia narciarska, na której niejeden polski skoczek szlifował formę. W rezerwacie przyrody Dobratsch można z kolei cieszyć się prawdziwą zimą na łonie natury.

Franz Gerdl_Kaernten Werbung
Gerlitzen_FranzGERDL KaerntenWerbung

Adrian Hipp
Dreiländereck Familienspaß

Region_Villach_Tourismus_Franz Gerdl
Skigenuss am Dreiländereck

© Kärnten Werbung
Region Villach Winter Gerlitzen Ski Michael Stabentheiner 2

Region Nockberge

Region Nockberge to także dobra odpowiedź na pytanie gdzie jechać na ferie. Jeżeli chcesz gwarancji śniegu, koniecznie rozważ ofertę Turracher Höhe. Znajdziesz tutaj wiele szerokich i doskonale przygotowanych stoków narciarskich. Miłośnicy turystyki na nartach oraz biegówek, znajdują w okolicy wiele szlaków i tras. Jeśli chcesz odpocząć od nart, możesz wybrać się podziwiać przepiękne widoki znad jeziora Turrach, które dodatkowo zimą zamarza i staje się wielkim naturalnym lodowiskiem. Region Turracher Höhe słynie także z wyjątkowej usługi kamerydenrów na stoku, którzy służą pomocą i radą wszystkim turystom.

Doskonałe warunki narciarskie panują także w Innerkrems. Ośrodek ten położony jest na wysokości od 1550 do 2200 m n.p.m. i oferuje doskonałą zabawę zarówno narciarzom, jak i snowboardzistom.

Region Lavanttal

Kolejnym miejscem gdzie można pojechać na ferie zimowe w Karyntii jest region Lavanttal. Do najbardziej znanych ośrodków narciarskich w regionie należą Koralpe, Klippitztörl oraz Weinebene. W każdym z nich zarówno narciarze, jak i miłośnicy snowboardu znajdą dla siebie odpowiednie stoki i to niezależnie od poziomu umiejętności. Lavanttal rozciąga się na wysokości ponad 2100 m n.p.m. i oprócz gwarantowanego śniegu zapewnia przepiękne widoki i krajobrazy.

W ośrodkach w regionie oprócz doskonałych warunków na stokach znajdziemy wiele tras biegowych, czy tory saneczkarskie. Możemy wybrać się także na wędrówkę na nartach śnieżnych i podziwiać uroki tutejszego krajobrazu.

Czy już wiesz, gdzie pojechać na ferie zimowe w tym roku? Sprawdź także inne ośrodki narciarskie w Karyntii i znajdź swoje wymarzone miejsce na zimowy urlop w górach.

Klippitztoerl Familienspass


Nassfeld Ski Alpin
Franz Gerdl

Znajdź i zarezerwuj nocleg

Karynckie firmy i ośrodki do wyboru