Zimowy wellness w Karyntii

Zimowy urlop w Karyntii to idealna propozycja dla wszystkich, którzy oprócz aktywnego wypoczynku potrzebują także błogiego lenistwa. To prawdziwe eldorado nie tylko dla amatorów nart, łyżew i skituru. Karyntia zapewnia także pełny relaks i świetne samopoczucie. Lecznicze wody termalne, wzmacniające odporność sauny i domy kąpielowe z zachwycającym widokiem na góry oraz jeziora Karyntii pozwalają szybko zapomnieć o codziennym stresie. W urządzonych z rozmachem hotelowych strefach wellness i spa szybko nabiera się nowych sił.

bkk c gert perauer
Roemerbad Bad Kleinkirchheim

Thermal Römerbad

Thermal Römerbad

c Gert Perauer
BKK Therme St. Kathrein mit der Nockberge Rutsche

Therme St. Kathrein

Therme St. Kathrein

Baseny termalne o różnych specjalnościach

„Ze stoków do term” to motto regionu sportów zimowych Bad Kleinkirchheim, gdzie do dyspozycji gości są aż dwie termy. Römerbad to 12 000 m2 rozkoszy dla ducha i ciała. Na trzech kondygnacjach czeka kilkanaście różnych saun, a z całego budynku jest wspaniały widok na stoki i narciarzy szusujących na trasie Franza Klammera.

 

 

W termie St. Kathrein znajduje się największa w Karyntii zadaszona powierzchnia wodna i najdłuższa zjeżdżalnia, jaką dysponują karynckie termy. Wody termalne w Bad Kleinkirchheim łagodzą dolegliwości alergiczne, migrenę oraz bóle związane z dyskopatią i reumatyzmem. 

Die Kärnten Therme in Villach, Österreichs modernste Erlebniswelt

Kaernten Therme

Codziennie około 10 milionów litrów wód termalnych o temperaturze 29,9°C płynie do wielkiego kompleksu basenów termalnych Kärnten Therme położonego u stóp góry Dobratsch w Villach. To prawdopodobnie najnowocześniejszy aquapark na południu Austrii – posiada zjeżdżalnie, na których można urządzać wyścigi, sportowy basen, strefę dla dzieci i obszerną ofertę spa. Polecamy zwłaszcza saunę przy świetle księżyca i naukę pływania w „syrenim ogonie”.

Michael Stabentheiner; © Kärnten Werbung
Wörthersee, Werzers, Badehaus

Werzers's Badehaus

Werzers's Badehaus

Badehaus Millstatt
Kärnten Badehaus am Millstätter See im Winter

Badehaus Millstatt

Badehaus Millstatt

Domy kąpielowe

Kąpielowe atrakcje przez cały rok, w tym wellness nad brzegiem jeziora, zapewnia 1. Kärnten Badehaus. Oprócz tego, położony tuż nad brzegiem jeziora dom kąpielowy oferuje fantastyczny widok na okoliczne góry. Różne sauny, tepidarium, łaźnia solna i ciepła woda (35°C) w mierzącym 60 m2 basenie typu infinity gwarantują pełny relaks nad jeziorem nawet zimą. Ekologiczna architektura budynku (dom pasywny z instalacją fotowoltaiczną) zapewnia efektywne gospodarowanie energią.

Również w Werzer’s Badehaus w Pörtschach nad Wörthersee można bardzo przyjemnie spędzić chłodne, zimowe dni. Dostepny zarówno dla gości hotelowych, jak i odwiedzających Day Spa.

Ogrzewane kąpieliska

Kto chciałby się kąpać w karynckich jeziorach także zimą, nie musi koniecznie brać udziału w noworocznym morsowaniu w jeziorze Wörthersee w Velden. Wystarczy udać się do ogrzewanych kąpielisk hoteli Kollers nad Millstätter See, Schlosshotel Seefels nad Wörthersee i Hochschober nad Turracher See na Turrach, gdzie także zimą można połączyć wellness w ciepłych wodach jeziora z zapierającymi dech w piersiach widokami.

Hotel Hochschober Turracher Höhe

Hotel Hochschober

Wybrane hotele wellness ze strefami spa i saunami nad jeziorem

Nie tylko ogrzewane kąpieliska, ale również liczne hotele wellness z fantastycznymi strefami spa i saunami nad samym brzegiem jeziora zapewniają zimowym gościom głębokie odprężenie. Oto niektóre z nich: w hotelu Feuerberg na Gerlitzen Alpe, z mierzącego 25 m basenu infinity rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama gór Karyntii. Hotel Ronacher 5*S w Bad Kleinkirchheim na powierzchni 4500 m2 oferuje imponujący kompleks saun, pięć basenów termalnych i oazy relaksu. Biohotel Daberer w hotelu Gailtal od 1978 r. z sukcesem realizuje swą ekologiczną koncepcję i oprócz strefy wellness oferuje także mnóstwo miejsca do wypoczynku. Hotel Enzian nad jeziorem Weissensee zaprasza do chyba najpiękniejszej w Karyntii sauny nad jeziorem. Z kolei Almwellness-Hotel Tuffbad w Lesachtal zapewnia gościom absolutny spokój na wysokości 1200 m n.p.m..

Maibachl in Warmbad Villach

Maibachl Warmbad Villach

Wybryk natury

Nawet najpiękniejsza zima kiedyś się kończy. W Karyntii jednak jej koniec poprzedza wyjątkowe zjawisko. Podczas topnienia śniegów w Warmbad Villach bije źródło Maibachl. W pobliżu głównego źródła, w samym środku lasu tworzą się dwa zbiorniki wody termalnej, w których można się kąpać pod gołym niebem w temperaturze 28°C. Woda Maibachl wykazuje lecznicze działanie w przypadku chorób serca, układu krążenia i osteoporozy. W 2005 r. źródło zostało uznane za pomnik przyrody.

Do kąpieli w środku zimy zapraszają także kryte baseny, m.in. w Klagenfurcie, Spittal an der Drau, Heiligenblut, Kötschach-Mauthen, Mallnitz czy St. Veit an der Glan.

Pogoda na dziś, 05. April 2020

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy