Przedświąteczne nastroje

Bogactwo tradycyjnych imprez folklorystycznych sprawia, że urlop w Karyntii to każdorazowo także okazja do obserwacji krajoznawczych.

Karyncki adwent to wiele możliwości, by wyciszyć się i przygotować do świąt Bożego Narodzenia. W Karyntii siły połączyło pięć miast i siedem jarmarków bożonarodzeniowych. Można wybrać „adwent ponad chmurami” w Pyramidenkogel, a także zupełnie niekomercyjny, nastrojowy adwentowy spacer z lampionami na 6-kilometrowej trasie (Katschberg) albo „miasto aniołów” Velden nad Wörthersee ze specjalnym programem dla dzieci. Na jarmarkach w Villach i Klagenfurcie nad Wörthersee gości kuszą wyroby lokalnego rzemiosła artystycznego, regionalne smakołyki i nastrojowe koncerty. Nieodparty urok górskiego adwentu w Bad Kleinkirchheim działa zarówno na gości, jak i miejscowych.

Charakterystyczne dla regionu są także wizyty kolędników, stukających szczapami drewna w drzwi odwiedzanych domów (Gegendtal) oraz odbywające się nad wieloma jeziorami topienie choinek. Dobrym miejscem na zadumę i wyciszenie jest Kap 4613 nad Millstätter See, z pływającym bożonarodzeniowym tarasem w tle.

Franz Gerdl; Kärnten Werbung
Christkindlmarkt Klagenfurt

Klagenfurt

Klagenfurt

Woerthersee Tourismus
Stiller Advent in Pörtschach

Pörtschach

Pörtschach

FranzGERDL_KaerntenWerbung
Schloss Velden im Schnee beim Veldener Advent

Velden

Velden

Franz Gerdl; Franz Gerdl_Kärnten Werbung
Klagenfurt Adventmarkt

Klagenfurt

Klagenfurt