Karyntia - kraj dla miłośników skiturów

Nie ma nic lepszego niż jazda na nartach pośród malowniczego krajobrazu gór karynckich. Przed wyjściem na stok warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt: plecak, foki i wiązania skiturowe. Tworzą one podstawowe wyposażenie dla każdego wypadu do karynckiego raju skiturowców.

Skitouring na Nockberge Trail

Karyntia to także wspaniałe okolice do uprawiania skitouringu. Nową atrakcją jest skitourowy trekking po Nockberge Trail, trasie łączącej pięć regionów: Katschberg, Innerkrems, Turrach, Falkert i Bad Kleinkirchheim/St. Oswald. Trasa będzie idealna dla skitourowców, którzy mają już trochę doświadczenia i dobrą kondycję, ale na razie nie chcą się jeszcze mierzyć z odcinkami typowo wysokogórskimi. Na pokonanie jednego etapu należy zaplanować do sześciu godzin. Dzięki wyciągom i kolejkom czas ten można na każdym odcinku trochę skrócić. I jeszcze jedno: na trekkingu po Nockberge Trail nie nocuje się (jak podczas innych podobnych wypraw) na materacach w rozbijanych co wieczór obozach, tylko w najlepszych hotelach ze strefami wellness i znakomitą kuchnią alpejsko-adriatycką.  

nockberge-trail.com

Skitouring w Wysokich Taurach – regionie Parku Narodowego

(Grossglockner/Heiligenblut, Mölltaler Gletscher, Ankogel)

Gdy późną jesienią zbocza gór pokryje pierwszy śnieg, niezwykła cisza bierze we władanie teren Wysokich Taurów aż do wiosny. Kto wtedy nie wyciągiem, ale z dala od zgiełku na stokach, siłą własnych mięśni chce zdobywać szczyty, odkryje mieniący się świat cudów przyrody — ukryty raj dla skiturów w Alpach Wschodnich!

Skitouring w Wysokich Taurach – regionie Parku Narodowego

Skitouring na terenie Kärnten Naturarena

Nassfeld/Pressegger See – Lesachtal – Weissensee

Zjazdy na terenie Kärnten Naturarena to dla miłośników skitourów całkiem nowy wymiar! To tu, w Lesachtal, z dala od tłumów, są podobno najbardziej malownicze krajobrazy.

Skitury na terenie Kärnten Naturarena
©TV Falkert
Skitouren-Lehrpfad am Falkert

Falkert

Falkert

 
TineSTEINTHALER_KaerntenWerbung
Skitourengenuss am Falkert

Falkert

Falkert

 
Arnoldstein Marktgemeinde
Arnoldstein Skitour aufs Dreiländereck

Dreiländereck

Dreiländereck

 
Anatol; Familienregion Lieser-/Maltatal
Skitour am Stubeck im Lieser-/Maltatal

Stubeck

Stubeck

Region Villach
Wintergenuss am Dobratsch in der Region Villach

Dobratsch

Dobratsch

Linki

Carinthian touring portal - Mapa szlaków w Karyntii: skitouring

Carinthian touring portal - Mapa szlaków w Karyntii: freeride

Pogoda na dziś, 03. August 2021