Jazda na łyżwach w Karyntii. Tu spełniają się marzenia.

Łyżwiarstwo jest w Karyntii popularnym sportem, a świetnie przygotowane lodowiska co roku przyciągają tysiące urlopowiczów. Szczególnie atrakcyjne jest jezioro Weissensee, będące największym w Europie naturalnym lodowiskiem.

Weissensee

Na powierzchni 6,5 km² spotykają się łyżwiarze ze wszystkich stron świata. Alternatywny holenderski turniej 11 miast, który od lat odbywa się na zamarzniętych wodach jeziora Weissensee, stał się już legendą. Ponad 5000 Holendrów zjeżdża co roku do Karyntii, aby podczas tego niepowtarzalnego wydarzenia sportowego wyłonić mistrzów maratonu w łyżwiarstwie szybkim. Można też ślizgać się na wielu innych jeziorach. Lód jest sprawdzany pod kątem wytrzymałości i dopuszczany do jazdy na łyżwach przez stowarzyszenie Kärntner Eislaufverein.

Wolfgang Handler; Pixelpoint Multimedia Werbe GmbH
Eislaufen am Weissensee

Steinthaler; Kärnten Werbung
Weissensee

Weissensee

Weissensee

Wolfgang Handler; Pixelpoint Multimedia Werbe GmbH
Eislaufen am Weissensee

Wolfgang Handler; Pixelpoint Multimedia Werbe GmbH
Eislaufen am Weissensee mit der Familie

SWS
Eismarathon Weissensee

Gładkie jak lustro jeziora do jazdy na łyżwach

Również jeziora Rauschelesee w Seental Keutschach, Silbersee w regionie Villach, czy Brennsee w Feld am See, czy jezioro Längsee, dziewiczy klejnot przyrody, jak i jeziora Pressegger See, Turracher See czy też jezioro Turnersee leżące w pobliżu jeziora Klopeiner See wraz z licznymi atrakcjami zapraszają całe rodziny na pełną przyjemności jazdę na łyżwach. Grubość tafli lodu na karynckich jeziorach, przeznaczonych do jazdy na łyżwach, sprawdza pod względem obciążenia Karyncki Związek Łyżwiarstwa i on też decyduje o udostępnieniu ich łyżwiarzom.

Social web impressions Weissensee

Pogoda na dziś, 25. September 2020