Beztroski urlop w Karyntii:

aktywność na łonie natury, pasja odkrywania i co krok jakieś olśnienie

Znowu poczuj się dzieckiem – śladami smaków własnego dzieciństwa.

Kryjówka w wielkim stogu siana albo wędrówka po malowniczych górach i pagórkach. Podziwianie zachodu słońca albo spontaniczny piknik nad wodą. Obserwacja dziko żyjących koziorożców i świstaków albo skok z zamkniętymi oczami z pomostu do ciepłego jeziora. To wszystko obrazy, które sprawiają, że się uśmiechasz i przywołujesz najlepsze wspomnienia z dzieciństwa. Piękne chwile z rodzicami, obcowanie z przyrodą. Cały świat staje wtedy na głowie, a my mamy poczucie nieskrępowanej swobody. Tak właśnie smakuje rodzinny urlop w Karyntii. Na słonecznym południu Austrii, w otoczeniu nieskażonej natury z krystalicznie czystymi jeziorami i górami w tle – od łagodnych pagórków po majestatyczne trzytysięczniki. Gościnność i dopasowane do potrzeb całych rodzin kwatery: kameralne pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i certyfikowane hotele rodzinne.

Franz Gerdl; © Kärnten Werbung
Geschmack der Kindheit - Naturgut Lassen Spass im Heu

EdwardGroeger_KaerntenWerbung
Familienspass in Kärnten

Na rodzinnym urlopie w Karyntii naprawdę „cieszymy się życiem“ i tę radość odczuwamy wszystkimi zmysłami. Koncentrujemy się wtedy na wspólnych przeżyciach i przyjemnościach. Niepowtarzalna kombinacja gór, niezliczonych jezior, a także operującego intensywniej niż w innych regionach słońca oferuje wiele różnorodnych możliwości młodszym i starszym turystom. 

Urlop nad wodą, górskie wędrówki, wycieczki rowerowe, kilka partyjek golfa i wieczory w spa: wszędzie obowiązuje zasada „smakowania pełni życia bez pośpiechu“. To kojąca odmiana po trudach codziennej krzątaniny w naszym świecie, gdzie królują dynamika, digitalizacja i niepewność.

Na urlopie obowiązują inne zasady i to właśnie one wyzwalają w nas poczucie szczęścia. Można spróbować czegoś nowego: odkryć jezioro z perspektywy łodzi wiosłowej albo wybrać się na spływ kajakiem po wijącej się wśród dziewiczej natury rzece. Zobaczyć z bliska w agrogospodarstwie, jak doi się krowy i wyrabia masło. Wyćwiczyć zmysł równowagi podczas wiosłowania na stojąco (SUP), skoczyć z drzewa albo wejść do rwącego, przejrzystego strumienia pełnego ryb. 

A skoro o rybach mowa: złowiliście już kiedyś jakąś samodzielnie? Możliwości sprawdzenia się w tej dziedzinie na pewno w Karyntii nie zabraknie – na przykład podczas alpejskich połowów w rzece Möll. W wysuniętym najbardziej na południe austriackim kraju związkowym goście mogą też liczyć na bliskie spotkania z wieloma ciekawymi zwierzętami. Można tu zobaczyć małpy (Affenberg), orły, kozice, koziorożce, świstaki i motyle.

Edward_Groeger_Kaernten_Werbung
Woerthersee Stand up Paddling

Stand-up paddling

Stand-up paddling

Sam Strauss; © Kärnten Werbung
Geschmack der Kindheit - Brot backen Lesachtal

Franz Gerdl; Kärnten Werbung
Geschmack der Kindheit - Fischzucht Prenter

Jak powstają sery i masło? Dlaczego skórka chleba jest czasem chrupiąca, a czasem całkiem miękka? Jak długo robi się taki smaczny sok z jabłek? Jakich ziół dodaje się do tej pysznej pasty twarogowej? Skąd się bierze miód? Tyle ważnych pytań!

Na urlopie w Karyntii można też znaleźć wszystkie właściwe odpowiedzi. Na przykład w zielarskiej wiosce Irschen, podczas święta miodu w Hermagor, w trakcie pieczenia chleba w Lesachtal, zbioru jabłek w Lavanttal albo w pokazowej serowarni Schaukäserei Tressdorfer Alm koło Hermagor. Znowu poczuć się dzieckiem.

Kolejnym urozmaiceniem rodzinnego urlopu w Karyntii może być zwiedzanie ciekawych miejsc oraz korzystanie z obiektów i atrakcji turystycznych. Ponad 100 ofert jest dostępnych bezpłatnie dla posiadaczy Kärnten Card – między innymi rejsy wycieczkowe, przejażdżki kolejkami górskimi, muzea, aquaparki, szlaki i trasy widokowe oraz zagrody ze zwierzętami i miniogrody zoologiczne. 

Last but not least: jeżeli ktoś chciałby podczas urlopu w Karyntii poddać się próbie odwagi, może zjechać po linie z najwyższej na świecie drewnianej wieży widokowej Pyramidenkogel – wszyscy inni goście (po nasyceniu się pięknymi widokami z wysokości 75 m) mogą skorzystać ze zjeżdżalni rurowej albo windy.

www.kaerntencard.at 

Pogoda na dziś, 04. April 2020

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy