Rail & Bike

Planujesz wycieczkę na rowerze? Wybierz ofertę Rail & Bike i podróżuj po Karyntii oraz regionie Alpe-Adria. Odkrywaj góry, jeziora i region Morza Adriatyckiego, podróżując pociągiem. Cudowne chwile!

ÖBB Limpl
Freizeit-Radsprinter Hohe Tauern

Micotra-Sprinter

ÖBB Limpl
Freizeit-Radsprinter Hohe Tauern

Tauern-Sprinter

UNADJUSTEDNONRAW
Karawanken-Sprinter Genussradtour

Karawanken-Sprinter

Sam Strauss
Bahn und Rad - Radsprinter Hohe Tauern - Radbrücke Puch Weissenstein

Gailtal-Sprinter

ÖBB Netzplan Radsprinter Kärnten

Netzplan Radsprinter Kaernten ÖBB

Micotra-Sprinter

Micotra-Sprinter łączy Villach i Udine. Pociągi kursują dwa razy dziennie – w weekendy z/do Triestu – wzdłuż trasy rowerowej Alpe-Adria. Latem w weekendy z Villach do Tarvisio kursują dodatkowe pociągi. Co więcej na dworcu w Tarvisio możliwa jest bezpośrednia przesiadka do pociągów Trenitalia. Rowery można przewozić we wszystkich pociągach.

Podróżni proszeni są o poinformowanie przed planowanym połączeniem z odpowiednim wyprzedzeniem przed rozpoczęciem podróży, korzystając z informacji o rozkładzie jazdy ÖBB SCOTTY lub dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta ÖBB pod numer 05-1717. W związku z objazdami i zastępowaniem kolei autobusami czas podróży na wymienionych połączeniach ulegnie wydłużeniu.
 

Freizeit-Radsprinter Hohe Tauern

Tauern-Sprinter

Tauern-Sprinter łączy Villach (godz. 09:05) i Park Narodowy Wysokich Taurów (stacja kolejowa Mallnitz Obervellach; godz. 10:08) lub Mallnitz Obervellach (godz. 16:24) i Villach Hbf (godz. 17:22) z przystankiem na stacji Spittal-M. w następujące dni kursowania pociągu: W soboty, niedziele i święta od 4 kwietnia 2022 r. oraz codziennie od 9 lipca do 11 września 2022 r.

Pociąg, który zabiera gości z Villach do Mallnitz, jest wyposażony w wagon z ponad 200 miejscami na rowery. Podróż trwa około godzinę – i zatrzymuje się tylko raz, w Spittal. Oferta obejmuje także dogodne połączenia z różnych dolin i miast Karyntii – Hermagor, Klagenfurt, Rosenbach, Feldkirchen itp. Powrót z Mallnitz do Villach jest możliwy na rowerze przez doliny rzek Möll i Drawy po bardzo dobrze przygotowanych ścieżkach rowerowych lub pociągiem po wędrówce pieszej po parku narodowym.

Zaplanuj wycieczkę bezpośrednio na portalu turystycznym Karyntii Tourenportal Kärnten i nie zapomnij odwiedzić centrum dla zwiedzających w Mallnitz. Czas na odkrywanie i podziwianie.

Karawanken-Sprinter Genussradtour

Karawanken-Sprinter

Rowerowa wycieczka krajoznawcza przez 3 kraje to idealna propozycja na tegoroczne lato Pociągiem lub rowerem z Villach do Tarvis, stamtąd dawną cesarską linią kolejową i trasą Save-Radweg z Kranjskiej Gory do Jesenic i z powrotem nowym pociągiem dla rowerzystów do regionu Villach/Faakersee. 3 kraje, 2 połączenia kolejowe (Villach-Tarvis i Villach-Jesenice), jeden szlak rowerowy. Pociągi z Villach do Tarvis (i z powrotem) odjeżdżają 4 razy dziennie, te do Jesenic (z powrotem) z tą samą częstotliwością, ale tylko w weekendy.

Z Villach do Tarvis można też przejechać rowerem po świetnie rozbudowanej ścieżce Gailradweg (R3). Linia kolejowa przebiega niejako równolegle do trasy rowerowej – to połączenie niezwykle ułatwia podróż na trasie Villach-Tarvis. Pociąg ten oferuje co najmniej 120 miejsc na rower. Na trasie Villach-Tarvis warto odwiedzić przepięknie odrestarowane ruiny klasztoru Arnoldstein.

Trasa z Tarvis do Jesenic przebiega ścieżką Save-Radweg. Ścieżka rowerowa zawdzięcza swoją nazwę najdłuższej rzece Słowenii – Sawie. Szeroka, dobrze rozbudowana droga rowerowa praktycznie nie zawiera wartych wymienienia przewyższeń. Warto zjechać z trasy w kierunku jezior Laghi di Fusine oraz źródeł rzeki Sawy w pobliżu przygranicznej miejscowości Rateče. Fani sportów zimowych na pewno dobrze znają objazd przez Rateče, bo mieści się tu najbardziej spektakularna skocznia narciarska w Planicy. Do Kranjskiej Gory dojeżdżamy po godzinie – nie można sobie przy tej okazji odmówić posiłku złożonego z przepysznych słoweńskich dań w jednej z licznych restauracji w okolicy.

Z Kranjskiej Gory droga wiedzie lekko pod górę do Jesenic (dystans: 24 km), gdzie warto odwiedzić targowisko „stara Sawa”, a tam z kolei muzeum, w którym można dowiedzieć się, jak przed setkami lat żyli i pracowali górnicy z tych okolic. Z powrotem do Villach można dojechać pociągiem (odjeżdża 4 razy dziennie) przez tunel Karawankentunnel. Tak jak w przypadku trasy z Villach do Tarvis, także i odcinek z Jesenic (od Rosenbach) do Villach można wygodnie pokonać pięciogwiazdkową trasą rowerową wzdłuż Drawy przez St. Jakob i Rosegg.
 

Bahn und Rad

Gailtal-Sprinter

Gailtalska Trasa Rowerowa R3 z Kötschach-Mauthen do Villach.

Trasa rowerowa Gailtal swoją nazwę zawdzięcza rzece Gail i prowadzi z Kötschach-Mauthen przez Nötsch do Villach. Ścieżka ta ma długość 90 km i jest oznaczona symbolem R3.

Dojazd do tej trasy rowerowej jest wygodny i łatwy dzięki pociągom Gailtalsprinter na karynckiej linii S-Bahn S4 do punktu startowego w Hermagor. Będąc na stacji Hermagor, po kilku metrach można dotrzeć do dobrze oznakowanego szlaku. Stamtąd trasa rowerowa prowadzi przez "Burgermoos", imponujące wrzosowiska, do Untervellaach, obok jeziora Pressegg, dziewiątego co do wielkości jeziora w Karyntii. Ścieżka rowerowa prowadzi następnie przez idylliczny krajobraz do Vorderbergu i dalej wzdłuż rzeki Gail przez teren osuwiska "Schütt" u podnóża Dobratsch w kierunku Villach. Ten odcinek trasy jest szczególnie polecany dla rodzin i rowerzystów rekreacyjnych. Długość trasy Kötschach-Mauthen-Villach wynosi ok. 90 km. Dowiedz się, kiedy odjeżdżają pociągi Gailtal Sprinter.

Bahn und Rad - Radsprinter Hohe Tauern - Radbrücke Puch Weissenstein

Video: Tauernsprinter

YouTube Video

The content of YouTube Video would be displayed here. By loading YouTube Video, you accept privacy policy of YouTube Video.

Would you like to accept additional cookies and load external content automatically: open the cookie dialog.

Bookmark this page