Imprezy

Bookmark this page

Wörthersee bez samochodu
kwietnia 2023 r.

To nie tylko świetna okazja, żeby poruszać się na świeżym powietrzu z przyjaciółmi, lecz także ponownie skosztować specjałów gastronomii znad Wörthersee. Polecamy zwłaszcza „biker village” w Klagenfurcie – z muzyką na żywo, programem dla dzieci, stoiskami przekąskowymi i loteriami. Nie zapomnijcie o założeniu kasków! 

 Dowiedz się więcej już teraz!

Ossiacher See bez samochodui
maja 2023 r.

Po dniu spędzonym bez samochodu nad Wörthersee czeka kolejny – Ossiacher See autofrei to drugie największe tego typu wydarzenie w Karyntii. Długość: 27 lub 42 km wokół jeziora Ossiacher See i miejscowości Feldkirchen. Wskazówka dla zmęczonych i wygodnych: rejs statkiem po Ossiacher See. Nie zapomnij kasku rowerowego!

 Dowiedz się więcej już teraz!

Tour de Kärnten
27.5. - 1.6.2023

Etapowy wyścig dla każdego. Pod patronatem karynckiego idola kolarskiego Paco (Petera) Wrolicha co roku w maju odbywa się Tour de Kärnten. Wyścig – wzorowany na Tour de France i Giro d’Italia – jest przeznaczony dla ambitnych kolarzy, chcących się zmierzyć z rywalami na stosunkowo płaskich etapach, finiszach pod górę i przełęczach. Podstawowe dane: 6 dni, 400 km do pokonania, przewyższenie ok. 8800 m, jazda indywidualna na czas i czasówka górska.

 Dowiedz się więcej już teraz!

Karyncki Maraton Rowerowy
Bad Kleinkirchheim
4 czerwca 2023 r.

4 czerwca startujemy na dwóch etapach przez Nockberge i w ramach odświeżonego zupełnie konceptu: czas na podjazdach jest teraz znacznie zredukowany. Dzięki tej zmianie zmniejsza się gonitwa przy dojeździe na górę i przy zjazdach.

 Dowiedz się więcej już teraz!

Ironman Austria
3 lipiec 2022 r.

Ironman Austria to impreza niezwykła – dzięki szczególnej symbiozie widzów i zawodników, kombinacji podziwu i emocji. Ok. 3000 uczestników z 60 krajów sprawdzi tu swoje siły. Start o 6.40 w Klagenfurcie (przewidywana temperatura wody w Wörthersee ok. 22 stopni), gdzie do przepłynięcia będzie dystans 3,8 km. Potem 180,2 km na rowerze pośród gór i jezior przez najbardziej malownicze zakątki Karyntii (różnica wysokości 1680 m), a na koniec klasyczny maraton wokół jeziora i po ulicach Klagenfurtu, z metą w samym mieście („Ironman City”) nad Wörthersee.

 Dowiedz się więcej już teraz!

Fuga300
23. - 25.6.2023

Dla każdego kolarza szosowego 300 km dziennie to granica wręcz mistyczna. Niewielu osobom udało się kiedykolwiek tyle przejechać. 

 Dowiedz się więcej już teraz!

lake 2 lake challenge
Czerwiec 2023 r.

Przygoda na rowerach rozpoczyna się tego lata. LAKE2LAKE zabierze Cię z Walchsee do Wörthersee. Pomiędzy: 306 kilometrów w zespole, droga wysokogórska Grossglockner i łącznie 4230 metrów wysokości - przekrocz swoje granice i dołącz do klubu 300. Pomagamy Ci z ekscytującą trasą, najlepszym wsparciem i pełnym pakietem beztroski.

 Dowiedz się więcej już teraz!

Nassfeld Mountain Bike Peak
lipiec 2023 r.

KTM Mountain Bike Challenge 2022 z nową lokalizacją - tym razem Nassfeld. Transgraniczny wyścig maratoński MTB obejmuje 60 km i 2.450 m. Odzwierciedla on Nassfeld i jego bogatą ofertę BIKE World na zróżnicowanym terenie i imponujących panoramach górskich. Każdy, kto ukończy wyścig, może świętować ze spokojem. Nassfeld Pramollo HERO to najwyższej klasy zawody na rowerach górskich w regionie.

 Dowiedz się więcej już teraz!

Międzynarodowa wycieczka Alpe Adria Tour
12. - 15.8.2023

Międzynarodowy Alpe Adria Tour jest największą austriacką imprezą w kolarstwie szosowym dla juniorów i odbywa się w okolicach Klagenfurtu. Trasa prowadzi przez 4 etapy i kończy się na Klagenfurt Ring. Młodzież z około 13 krajów rywalizuje w kategoriach U-13 na trasie górskiej, w jeździe indywidualnej na czas oraz w dwóch wyścigach szosowych.

 Dowiedz się więcej już teraz!

Rowerowe i testowe dni nad Weissensee
Wrzesień 2023 r.

Miłośnicy jazdy na rowerze mogą liczyć na urozmaicony program, testować najnowsze rowery, doskonalić własną technikę, dzięki pomocy profesjonalistów i tym samym poznawać szlaki nad jeziorem Weissensee w zupełnie nowej odsłonie: Trail & Test Days nad jeziorem Weissensee to doskonała okazja.

 Dowiedz się więcej już teraz!

JEROBOAM 300 - AUSTRIACKI GRAVEL CHALLENGE
Wrzesień 2023 r.

Miłośnicy rowerów górskich i gravelowych mogą stać się częścią światowej serii Gravel Bike Series JEROBOAM na trzech trasach od 75 do 300 km. Zapierające dech w piersiach trasy, slow food i piwo rzemieślnicze w regionie jeziora Wörthersee i Villach, a także legendarna 300-kilometrowa pętla od jezior przez przełęcze i alpejskie pastwiska przez czystą naturę imponującego, surowego pogranicza Słowenii, Włoch i Karyntii.

 Dowiedz się więcej już teraz!