Wakacje na rowerze

Wakacje na rowerze w Karyntii to doskonały sposób na wakacje z rowerem dla każdego miłośnika dwóch kółek. Szlaki i trasy wśród gór i jezior Karyntii zadowolą zarówno miłośników turystyki rowerowej, jak i zwolenników ekstremalnej górskiej jazdy.

Znajdziesz tutaj piękne szlaki widokowe wokół czystych i ciepłych jezior, popularny szlak wzdłuż Drawy (Drauradweg), czy też transgraniczny szlak Alpe-Adria. A jeśli preferujesz urlop na rowerze w Austrii z nieco większą dawką adrenaliny, to w Karyntii znajdziesz jedne z najpiękniej położonych tras downhillowych czy flow traili w Austrii. Każdy prorajder powinien zjechać na „Petzen Thriller” i koniecznie odwiedzić region Nassfeld.

Austria na rowerze w Karyntii to doskonały pomysł zarówno na urlop na rowerze w Austrii z całą rodziną, jak i na ekstremalny wypad z paczką znajomych. Sprawdź jak możesz spędzić najlepsze wakacje na rowerze w Karyntii.

Spis treści:

Drauradweg

Jedną z najbardziej znanych tras rowerowych w całej Austrii jest licząca około 510 kilometrów trasa Drauradweg. To idealne miejsce na wakacje na rowerze dla każdego miłośnika rowerowej turystyki. Trasa wyróżniona została w 2019 roku przez ADFC (Allgemeiner Deutscher Fahrradclub) pięcioma gwiazdkami jakości. Wiedzie przez kilka krajów i gwarantuje niezapomniane przeżycia dla całej rodziny. Trasa prowadzi od Południowego Tyrolu, przez Wschodni Tyrol, Karyntię, Słowenię do Chorwacji. W siedmiu etapach jedzie się od startu w Toblach/Dobbiaco w Tyrolu Południowym, wzdłuż Drawy, do punktu końcowego w Varaždin w Chorwacji.

FranzGERDL_Region Villach Tourismus
Drauradweg bei Villach

c FRANZGERDL_Rosental
Drauradweg in Ressnig Ferlach

Social Drauradweg Gert Steinthaler
Social Drauradweg Gert Steinthaler

Szlak jest doskonale oznaczony w obu kierunkach, a trasa wiedzie głównie po płaskim terenie, dzięki czemu rowerzyści mogą w pełni napawać się podziwianiem otaczających widoków. A jeżeli twoja wycieczka rowerem po Austrii okaże się dla dzieci zbyt męcząca, to wzdłuż trasy Drauradweg biegnie linia kolejowa, dlatego niektóre etapy w razie potrzeby lub ochoty, można pokonać pociągiem.

Szlak Alpe-Adria-Radweg

Doskonałym miejscem na wakacje na rowerze jest szlak rowerowy Alpe Adria. Szlak w 2015 roku otrzymał tytuł europejskiej trasy rowerowej roku w Amsterdamie. Rozpoczyna się w mieście Mozarta, Salzburgu, skąd prowadzi do Parku Narodowego Wysokich Taurów, na słoneczne południe Karyntii, a następnie aż do Włoch, do położonego nad Adriatykiem Grado.

<p>Radfahren Ciclovia Alpe Adria Radweg, Roland</p>

Odcinek w Karyntii jest szczególnie atrakcyjny, ponieważ obejmuje długie zjazdy od śluzy Tauernschleuse w Mallnitz. Szlak liczy 415 kilometrów, a po drodze czeka na ciebie niezliczona ilość atrakcji: zabytków, pięknych widoków, ciepłych jezior, w których temperatura latem dochodzi nawet do 28 stopni, przepiękne Villach. Podobnie jak w przypadku trasy wzdłuż Drawy, drogę powrotną ze szlaku Alpe-Adria możesz pokonać pociągiem, który dwa razy dziennie kursuje z miejscowości Udine.

Więcej informacji oraz trasy rowerowe w Austrii, które warto odwiedzić spędzając wakacje na rowerze znajdziesz tutaj.

Flow Trail w Karyntii

W Karyntii znajdują się jedne z najlepszych flow traili w Europie. To prawdziwy raj dla miłośników szybkiej jazdy w dół. Tutejsze trasy gwarantują różnorodność i niezliczoną ilość ostrych zakrętów. Czasami zjazd może ciągnąć się przez trzy, czasami cztery lub siedem kilometrów. Najdłuższe traile w Karyntii mają 11,5 oraz 15 kilometrów. Ten ostatni znajdujący się w Bad Kleinkirchheim to faktycznie najdłuższa trasa tego typu w Europie. Fajne jest to, że wszystkie flow traile znajdujące się w Karyntii można zaliczyć na jednym bilecie - Flow Trail Kärnten. A dodatkowo jazda w sześciu regionach, w których znajdują się flow traile, można także przeznaczyć na sprawdzenie jak wyglądają trasy rowerowe w Austrii poza ostrymi zjazdami.

c Leopold_Hermann_Klopeiner See
MTB Flow Trail Petzen Suedkaernten

c LEOPOLDHERMANN_Klopeiner See
MTB Flow Trail Petzen Suedkaernten neuer Sektor

© Johannes Leitner_nassfeld.at
Flow Trail Nassfeld

c LEOPOLDHERMANN
MTB Flow Trail Petzen Suedkaernten Action

Flow Trail Kärnten obejmuje odwiedziny w: Bad Kleinkirchheim, gdzie jest najdłuższy w Europie flow country trail (15 km), Koralpe, dwie klasyczne trasy na pięknej górze, Nassfeld - Flow Trail "MEX-Line I" oraz osiem naturalnych single traili, Flow Country Trail Petzen - tego miejsca nikomu nie trzeba przedstawiać, Turracher Höhe i jedna z nowszych tras w kraju Kornock Flowtrail oraz Weissensee, gdzie znajdują się trzy cudowne naturalne trasy.

Trasy MTB

Rowery Austria to hasło, które nierozerwalnie łączy się z Karyntią i kolarstwem górskim oraz niezapomnianymi przeżyciami na trasach MTB wśród gór i jezior. Trasy MTB to wisienka na torcie dla każdego miłośnika jazdy rowerem po górach, a już na pewno rowerem po Austrii. W Karyntii nie brakuje tras do downhillu i miejsc, w których każdemu góralowi serce zabije mocniej. W tym najbardziej na południe wysuniętym regionie Austrii w ostatnich latach wiele zainwestowano w infrastrukturę MTB, o czym mogli się przekonać w poprzednim paragrafie miłośnicy flow traili. W Karyntii znajdą się trasy o różnym stopniu trudności, długości, dla osób na każdym poziomie, a dodatkowo wszystkie trasy są malowniczo położone.

Gdzie warto się zatrzymać spędzając wakacje na rowerze w Karyntii? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. To zależy tylko od ciebie. Oferta miejsc przyjaznych i dogodnych dla osób spędzających urlop na rowerze w Austrii jest tutaj ogromna.

Hotel SeeRose am Ossiacher See
Hotel SeeRose am Ossiacher See
Hotel SeeRose am Ossiacher See

Hotel SeeRose

Na przykład hotel SeeRose, który jest wręcz wymarzonym miejscem dla osób spędzających urlop rowerem po Austrii. Hotel położony jest tuż nad brzegiem Ossiacher See, a zaraz obok hotelu można wjechać na szlak, który prowadzi wokół malowniczego jeziora.

Weissensee Radfahren
Edward_Groeger_Kaernten_Werbung

Hotel Arlbergerhof Vital

Wręcz stworzony dla osób spędzających wakacje z rowerem jest hotel Arlbergerhof Vital nad jeziorem Weissensee. Trasa wokół tego jeziora daje możliwość wykąpania się w jednym z najcieplejszych austriackich jezior. A hotel oferuje wiele ciekawych propozycji dla rowerowych urlopowiczów.

Hotel Marko
Hotel Marko_Florian Mori
Hotel Marko

Hotel Marko

Równie malowniczo położony jest hotel Marko nad jeziorem Klopeiner See, a w okolicy nie brakuje możliwości do jazdy na rowerze, czy hotel Rosentaler Hof, który znajduje się w okolicy jeziora Wörthersee w Mühlbach.

Radfahren an der Drau mit Karawankenblick
c Uwe Geissler_Kaernten Werbung

Znajdź i zarezerwuj nocleg

Spędzając wakacje na rowerze w Karyntii, idealne miejsce na nocleg znajdziesz dzięki nasze wyszukiwarce.