Pętla wokół jezior Karyntii

Czysta przyjemność z jazdy na rowerze: podróż na siodełku przez słoneczne południe Austrii, tylko z lekkim bagażem, pośród błękitnych i turkusowych jezior osadzonych w bajkowym – pagórkowatym i typowo górskim – krajobrazie na pograniczu austriacko-włosko-słoweńskim. W zależności od ilości wolnego czasu i stanu kondycji zróżnicowaną trasę o długości ok. 350 km można podzielić na dowolną liczbę etapów. Idealne rozwiązanie to przeznaczenie na całą wyprawę przynajmniej tygodnia. Dzięki temu będzie dużo czasu, żeby kąpać się w ciepłych jeziorach, napawać urokiem przyrody i mijanymi po drodze atrakcjami.

  • Podczas wycieczki świetnie sprawdzą się także rowery elektryczne. Ci, którzy nie przywieźli rowerów ze sobą, mogą wypożyczyć nowoczesny sprzęt wraz z akcesoriami w jednej z 50 wypożyczalni w Karyntii, a potem zwrócić go w dowolnej innej. Informacje o „Carinthia rent e Bike”: tutaj

    Paco Wrolich Rad Profi Kaernten Werbung
    Paco Wrolich Kaernten Werbung
    " Paco Wrolich, Ex-Radprofi

Jednym z możliwych punktów rozpoczęcia wielodniowej wycieczki – po trasie w kształcie ósemki –jest leżące nad Drawą miasto Villach, lokalna metropolia z dogodnymi połączeniami drogowymi i kolejowymi, położona w geograficznym centrum Karyntii. Trasa prowadzi głównie po dobrze oznakowanych ścieżkach rowerowych i obejmuje atrakcyjne odcinki Ciclovia Alpe-Adria oraz trasy wzdłuż Drawy (Drauradweg). Dzięki łagodnemu klimatowi po południowej stronie Alp pętla wokół jezior Karyntii jest zwykle dostępna od kwietnia do października.

Cele etapowe Pętli Jezior Karynckich

Znajdź tutaj swoją ulubioną trasę rowerową

Parcours en aanbiedingen