Przedświąteczne nastroje

Bogactwo tradycyjnych imprez folklorystycznych sprawia, że urlop w Karyntii to każdorazowo także okazja do obserwacji krajoznawczych.

Karyncki adwent to wiele możliwości, by wyciszyć się i przygotować do świąt Bożego Narodzenia. W Karyntii siły połączyło pięć miast i siedem jarmarków bożonarodzeniowych. Można wybrać „adwent ponad chmurami” w Pyramidenkogel, a także zupełnie niekomercyjny, nastrojowy adwentowy spacer z lampionami na 6-kilometrowej trasie (Katschberg) albo „miasto aniołów” Velden nad Wörthersee ze specjalnym programem dla dzieci. Na jarmarkach w Villach i Klagenfurcie nad Wörthersee gości kuszą wyroby lokalnego rzemiosła artystycznego, regionalne smakołyki i nastrojowe koncerty. Nieodparty urok górskiego adwentu w Bad Kleinkirchheim działa zarówno na gości, jak i miejscowych.

Charakterystyczne dla regionu są także wizyty kolędników, stukających szczapami drewna w drzwi odwiedzanych domów (Gegendtal) oraz odbywające się nad wieloma jeziorami topienie choinek. Dobrym miejscem na zadumę i wyciszenie jest Kap 4613 nad Millstätter See, z pływającym bożonarodzeniowym tarasem w tle.

Kärnten Werbung

Klagenfurt

Klagenfurt

Woerthersee Tourismus

Pörtschach

Pörtschach

FranzGERDL_KaerntenWerbung

Velden

Velden

Franz Gerdl_Kärnten Werbung

Klagenfurt

Klagenfurt

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy