Karyntia - kraj dla miłośników skiturów

Wejść w dziewiczą naturę i doświadczyć jadąc na nartach wolnej przestrzeni…Plecak, foki i wiązania skiturowe tworzą podstawowe wyposażenie dla naszego wypadu do raju dla skiturowców w Karyntii.

Skitouring na Nockberge Trail

Karyntia to także wspaniałe okolice do uprawiania skitouringu. Nową atrakcją jest skitourowy trekking po Nockberge Trail, trasie łączącej pięć regionów: Katschberg, Innerkrems, Turrach, Falkert i Bad Kleinkirchheim / St. Oswald. Trasa będzie świetna dla skitourowców, którzy mają już trochę doświadczenia i dobrą kondycję, ale na razie nie chcą się jeszcze mierzyć z odcinkami typowo wysokogórskimi. Na pokonanie jednego etapu należy zaplanować do sześciu godzin. Dzięki wyciągom i kolejkom czas ten można na każdym odcinku trochę skrócić. I jeszcze jedno: na trekkingu po Nockberge Trail nie nocuje się (jak podczas innych podobnych wypraw) na materacach w rozbijanych co wieczór obozach, tylko w najlepszych hotelach ze strefami wellness i znakomitą kuchnią alpejsko-adriatycką.
www.nockberge-trail.com

Skitury w Wysokich Taurach- w regionie Parku Narodowego w Karyntii

(Grossglockner/Heiligenblut, Mölltaler Gletscher, Ankogel)

Gdy późną jesienią zbocza gór pokryje pierwszy śnieg, cisza niezwykła jak na dzisiejsze, szybkie czasy, bierze aż do wiosny we władanie teren Wysokich Taurów. Kto wtedy nie wyciągiem, ale z dala od zgiełku na stokach, siłą własnych mięśni chce zdobywać szczyty, odkryje mieniący się świat cudów przyrody - ukryty raj dla skiturów w Alpach Wschodnich!

Skitury w Wysokich Taurach- w regionie Parku Narodowego w Karyntii

Skitury w Naturarena Karyntia

Nassfeld/Pressegger See - Lesachtal - Weissensee

Zjazdy w dziewiczej naturze - dla miłośników turów Naturarena Karyntii odkrywa swój nowy wymiar! Bowiem tu w Lesachtal, z dala od tłumów, znajdziecie Państwo najbardziej nietknięte krajobrazy.

Skitury w Naturarena Karyntia
©TV Falkert

Falkert

Falkert

TineSTEINTHALER_KaerntenWerbung

Falkert

Falkert

Arnoldstein Marktgemeinde

Dreiländereck

Dreiländereck

Familienregion Lieser-/Maltatal

Stubeck

Stubeck

Region Villach

Dobratsch

Dobratsch

Region Villach

Links

Carinthian touring portal - ski touring

Carinthian touring portal - freeriding

Pogoda na dziś, 18. November 2018

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy