Słoneczny urlop zimowy po południowej stronie Alp

Trasy narciarskie po południowej stronie austriackich Alp są wyjątkowo słoneczne. Jest to jeszcze jeden powód rosnącej – szczególnie wśród rodzin – popularności Karyntii jako miejsca do uprawiania sportów zimowych.

Nassfeld Ski Alpin

Nassfeld

Na perfekcyjny zimowy urlop składają się właśnie skąpane w słońcu trasy, południowa gościnność i atrakcyjna kuchnia alpejsko-adriatycka. Obfitość słońca można oczywiście także przedstawić w postaci liczbowej. Zimą w ośrodkach narciarskich Karyntii jest o ok. 100 godzin słońca więcej niż w lokalizacjach na północ od głównej grani Alp. A dokładną liczbę można na bieżąco sprawdzać na zimowym zegarze słonecznym obok stacji górskiej w Nassfeld. Karyntia to największy zimowy taras słoneczny Alp – absolutnie wyjątkowy prezent od matki natury!

Gerlitzen

Cały dzień w słońcu można spędzić na nartach na przykład w Ski-Challenge Stella Ronda w Gerlitzen Alpe, w samym sercu Karyntii. A w innym ośrodku narciarskim, Turracher Höhe, napoje serwuje gościom w nasłonecznionej części stoku specjalnie przeszkolony „górski kamerdyner” (Pistenbutler). W wielu karynckich schroniskach jest też dostępne bezpłatne mleczko do opalania o optymalnej wartości ochronnego wskaźnika SPF. Jeśli chce się w pełni wykorzystać promienie słoneczne na trasie, konieczne trzeba wziąć udział w porannych wycieczkach na nartach (early morning skiing).

W wybranych terminach w ośrodkach Goldeck i Turrach dzień na nartach rozpoczyna się już o godzinie 6:30. Wziąć udział w krótkim wypadzie i kreślić pierwsze ślady na porannym śniegu: oto prawdziwa przyjemność! Na wycieczki „Ski vor 9” („narty przed dziewiątą”) w Bad Kleinkirchheim chętnych zaprasza osobiście mistrz olimpijski Franz Klammer.

DanielZupanc_Kaernten_Werbung
Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

FRANZGERDL-KATSCHBERG-Ski
Familienskigenuss am Katschberg

Katschberg

Katschberg

Z dala od zgiełku turystyki masowej topowe ośrodki narciarskie Karyntii oferują idealne warunki do relaksującego urlopu zimowego – na trasach i poza nimi. Operatorzy wyciągów robią wszystko, by zapewnić gościom bezpieczeństwo, wygodę i odpowiednią ilość śniegu. 

Nowoczesne i komfortowe kolejki linowe z podgrzewanymi siedzeniami, takie jak w Nassfeld czy Gerlitzen, wymagające zjazdy w Turrach i na zboczach Katschberg lub najwyżej położone trasy narciarskie Karyntii, lodowiec w Mölltal (Mölltaler Gletscher / Ankogel) i ośrodek narciarski Grossglockner/Heiligenblut w otoczeniu majestatycznych trzytysięczników – wszystko to gwarantuje świetną zabawę z gwarancją śniegu także w pełni wiosny. Z kolei w najmniejszych ośrodkach narciarskich Karyntii, Lavanttal i Nockberge, znajdą Państwo przejrzyście oznakowane trasy, dostosowane do potrzeb rodzin.

„Jeden na wszystkie” to zasada działania karynckiego TOPSKIpassu.

Bad Kleinkirchheim

Jest on uniwersalnym kluczem do wszystkich ośrodków narciarskich Karyntii i Tyrolu Wschodniego. Są także dostępne regionalne skipassy z wieloma atrakcyjnymi usługami dodatkowymi w cenie. Dzięki włączeniu do nich na przykład wstępu na baseny termalne w Bad Kleinkirchheim lub darmowych rodzinnych tygodni „ski for free”, karnety te stanowią świetną ofertę słonecznych zimowych przeżyć dla dorosłych i dzieci. 

W poszczególnych regionach obowiązują liczne oferty rabatowe: „Ski surprise“, „Płatek śniegu“, całodzienne karnety dziecięce za 1 euro, karta z bałwankiem oraz „Dzieci gratis“.

Słońce i dziewicza przyroda – skitouring na nowym Nockberge Trail

Skitour Mirnock

Mirnock

Nową atrakcją są niewątpliwie trekkingowe wyprawy skitourowe po Nockberge Trail, trasie łączącej pięć regionów: Katschberg, Innerkrems, Turrach, Falkert oraz Bad Kleinkirchheim / St. Oswald. Trasa będzie znakomita dla skitourowców, którzy mają już trochę doświadczenia i dobrą kondycję, ale na razie nie chcą się jeszcze mierzyć z odcinkami typowo wysokogórskimi. 

Na pokonanie jednego etapu należy zaplanować do sześciu godzin. Dzięki wyciągom i kolejkom można też wygodnie pokonać wiele stromych odcinków i skrócić ten czas. I jeszcze jedna cecha, która wyróżnia Nockberge Trail na tle innych tras: inaczej niż w przypadku wielu wypraw skitourowych noclegi to nie rozbijanie obozu i spanie na materacu, tylko najlepsze hotele ze strefami wellness i kuchnią alpejsko-adriatycką

Wellness i słoneczne lenistwo

Gerlitzen

Dobrym uzupełnieniem słońca i sportów zimowych jest zimowa odnowa biologiczna. Szczególnie silnie odczuwa się rozgrzewające zimowe słońce przez przeszklone ściany saun nad jeziorami oraz w pawilonach kąpielowych nad brzegiem Millstätter See i Wörthersee. A na dworze zimowym słońcem można się cieszyć podczas relaksu na basenach termalnych w Warmbad Villach oraz w termach Bad Kleinkirchheim – St. Kathrein i Römerbad.


Nawet najpiękniejsza zima kiedyś się kończy. Ale w Karyntii przed jej odejściem czeka na nas jeszcze szczególna atrakcja: bulgot leczniczej wody w czasie roztopów w jeziorkach Maibachl w Warmbad Villach. W pobliżu głównego źródła utworzyły się dwa zbiorniki, w których można zażywać kąpieli w wodzie termalnej o temperaturze do 28°C. Woda wykazuje działanie lecznicze w chorobach serca i układu krwionośnego oraz przy osteoporozie. W 2005 roku jeziorka Maibachl zostały uznane za pomnik przyrody. 

Zima w KaryntiiWideo

A na koniec coś dla wtajemniczonych: zwykle słońce, plaża i kemping kojarzą się z latem. W Karyntii można się oddawać tym przyjemnościom także zimą. Na spragnionych słońca czeka oferta 18 zimowych kempingów.

Karyntia to również świetne szlaki do wędrówek na rakietach śnieżnych. Ich miłośnikom polecamy zwłaszcza Schneeschuhcamp w Klippitztörl, wyprawy z przewodnikiem po parku krajobrazowym Dobratsch oraz trasy w tzw. trójkącie trzech krajów.

Pyramidenkogel im Winter
Ansichtskartenverlag Villach

Od sezonu zimowego 2018/2019 można po raz pierwszy korzystać z Winter Kärnten Card.

Niezależnie od tego, czy chcemy podziwiać fantastyczne zimowe krajobrazy Karyntii z Pyramidenkogel, zrelaksować się przez kilka godzin w termach, czy pochodzić na rakietach śnieżnych w towarzystwie instruktora – w ofercie Winter Kärnten Card każdy znajdzie coś dla siebie! W programie uczestniczą m.in. tacy partnerzy, jak gadzie zoo Happ, ośrodek Heidi Schneealm Falkert, Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy kolejka Gerlitzen Kanzelbahn. Winter Kärnten Card można kupić już za 39 euro. Szczegółowe informacje na www.kaerntencard.at 

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy