Ski alpin

Rzadko gdzie można cieszyć się życiem tak intensywnie, jak właśnie w Karyntii. Narciarski urlop w wysuniętym najbardziej na południe austriackim landzie to z jednej strony aktywny wypoczynek i niczym niezmącona radość życia, a z drugiej szerokie trasy zjazdowe z gwarantowanym śniegiem, snowparki i zapierające dech w piersiach tereny freeride’owe.

Franz Gerdl; © Kärnten Werbung
Sonnenskilauf Gerlitzen Alpe

Gerlitzen Alpe

Gerlitzen Alpe

 
DanielZupanc_Kaernten_Werbung
Moelltaler Gletscher Sonnenskilauf

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

 
Zupanc; NLW Tourismus Marketing GmbH
Nassfeld Skifahren genießen

Nassfeld

Nassfeld

 

Otoczenie też trudno wybrać lepsze: urozmaicone górskie krajobrazy ze wspaniałymi widokami, przetykane lustrami zamarzniętych jezior, a poza tym łagodny klimat z wieloma dniami pełnymi słońca. Warunki wręcz idealne, by poczuć szczęście również poza stokiem. Ponieważ zaś Karyntia jest położona w tzw. trójkącie trzech krajów (Austrii, Słowenii oraz Włoch), w całym regionie czuje się charakterystyczny dla południowców apetyt na życie, a także wpływy kulinarne Alp i Adriatyku.

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Narciarze naprawdę początkujący (ale także ci pragnący odświeżyć „zakurzone” umiejętności po dłuższej przerwie) oraz bardzo zaawansowani: wszyscy znajdą coś dla siebie w narciarskiej Karyntii.

Pożądaną różnorodność gwarantuje 31 regionów narciarskich w samej Karyntii oraz Tyrolu Wschodnim, ze świetnie przygotowanymi, bezpiecznymi trasami o łącznej długości ponad 890 kilometrów.

Bad Kleinkirchheim Skigebiet

Bad Kleinkirchheim

Aby przeżyć niezapomniane chwile, w zależności od preferencji i stopnia zaawansowania można wybrać czarne trasy wśród majestatycznych trzytysięczników, łagodne zjazdy przygotowane z myślą o całych rodzinach, ale także muldy czy halfpipe’y. Narciarze pozatrasowi również będą zadowoleni: czekają na nich pokryte grubą warstwą puchu dziewicze stoki.

 W Karyntii nie zabraknie śniegu – jeżeli nie wystarczy naturalnych opadów, najnowocześniejsze instalacje do naśnieżania zagwarantują odpowiednie przygotowanie tras w okresie od listopada do wiosny. A z całorocznego ośrodka na lodowcu w Mölltal (Mölltaler Gletscher) można korzystać przez ponad 300 dni w roku.

Ski vor 9 mit Franz Klammer

Franz Klammer

Narciarska Karyntia to nie tylko bezpieczne i szerokie trasy, lecz także wiele umilających życie i zapewniających komfort dodatków: wygodne wyciągi i kolejki z podgrzewanymi siedzeniami, minisauny na podczerwień bezpośrednio na stokach, „górscy kamerdynerzy” i taksówki konne. Prawdziwym koneserom polecamy wyprawy na biegówkach w wiosennym słońcu. W Bad Kleinkirchheim można ponadto – w ustalonych terminach – wybrać się na narty z mistrzem olimpijskim w zjeździe, Franzem Klammerem.

Dbamy również o kieszeń naszych gości. Oferujemy TOPSKIpass na wszystkie ośrodki w Karyntii i Tyrolu Wschodnim, a także liczne skipassy regionalne z wieloma usługami dodatkowymi. W poszczególnych regionach obowiązują różne oferty rabatowe: 

 „Nassfeld Ski surprise“, akcja „Płatek śniegu“, całodzienne karnety dziecięce za 1 euro, kombinowane oferty obejmujące skipass i korzystanie z term, a także przeznaczone dla najmłodszych karty z bałwankiem.

Mölltaler Gletscher
DanielZupanc_Kaernten_Werbung
Mölltaler Gletscher

Słoneczny urlop zimowy po południowej stronie Alp

Trasy narciarskie po południowej stronie austriackich Alp są wyjątkowo słoneczne. Jest to jeszcze jeden powód rosnącej – szczególnie wśród rodzin – popularności Karyntii jako miejsca do uprawiania sportów zimowych. Na perfekcyjny zimowy urlop składają się właśnie skąpane w słońcu trasy, południowa gościnność i atrakcyjna kuchnia alpejsko-adriatycka. 

Tourismusregion Katschberg-Rennweg
Katschberg Familienskifahren

Katschberg

Katschberg

 
Franz Gerdl; Kärnten Werbung
Skikurs auf der Heidi Alm am Falkert in den Nockbergen

Heidi-Alm Falkert

Heidi-Alm Falkert

 
NLW Tourismus Marketing GmbH
Nassfeld Skifahren lernen

Nassfeld

Nassfeld

 
Mathias Prägant
Familienskifahren im Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

 

Pogoda na dziś, 06. April 2020

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy