Ski alpin

Rzadko gdzie można cieszyć się życiem tak intensywnie, jak właśnie w Karyntii. Narciarski urlop w wysuniętym najbardziej na południe austriackim landzie to z jednej strony aktywny wypoczynek i niczym niezmącona radość życia, a z drugiej szerokie trasy zjazdowe z gwarantowanym śniegiem, snowparki i zapierające dech w piersiach tereny freeride’owe.

Franz Gerdl; © Kärnten Werbung
Sonnenskilauf Gerlitzen Alpe

Gerlitzen Alpe

Gerlitzen Alpe

 
DanielZupanc_Kaernten_Werbung
Moelltaler Gletscher Sonnenskilauf

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

 
Zupanc; NLW Tourismus Marketing GmbH
Nassfeld Skifahren genießen

Nassfeld

Nassfeld

 

Otoczenie też trudno wybrać lepsze: urozmaicone górskie krajobrazy ze wspaniałymi widokami, przetykane lustrami zamarzniętych jezior, a poza tym łagodny klimat z wieloma dniami pełnymi słońca. Warunki wręcz idealne, by poczuć szczęście również poza stokiem. Ponieważ zaś Karyntia jest położona w tzw. trójkącie trzech krajów (Austrii, Słowenii oraz Włoch), w całym regionie czuje się charakterystyczny dla południowców apetyt na życie, a także wpływy kulinarne Alp i Adriatyku.

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Narciarze naprawdę początkujący (ale także ci pragnący odświeżyć „zakurzone” umiejętności po dłuższej przerwie) oraz bardzo zaawansowani: wszyscy znajdą coś dla siebie w narciarskiej Karyntii.

Pożądaną różnorodność gwarantuje 31 regionów narciarskich w samej Karyntii oraz Tyrolu Wschodnim, ze świetnie przygotowanymi, bezpiecznymi trasami o łącznej długości ponad 890 kilometrów.

Bad Kleinkirchheim Skigebiet

Bad Kleinkirchheim

Aby przeżyć niezapomniane chwile, w zależności od preferencji i stopnia zaawansowania można wybrać czarne trasy wśród majestatycznych trzytysięczników, łagodne zjazdy przygotowane z myślą o całych rodzinach, ale także muldy czy halfpipe’y. Narciarze pozatrasowi również będą zadowoleni: czekają na nich pokryte grubą warstwą puchu dziewicze stoki.

 W Karyntii nie zabraknie śniegu – jeżeli nie wystarczy naturalnych opadów, najnowocześniejsze instalacje do naśnieżania zagwarantują odpowiednie przygotowanie tras w okresie od listopada do wiosny. A z całorocznego ośrodka na lodowcu w Mölltal (Mölltaler Gletscher) można korzystać przez ponad 300 dni w roku.

Ski vor 9 mit Franz Klammer

Franz Klammer

Narciarska Karyntia to nie tylko bezpieczne i szerokie trasy, lecz także wiele umilających życie i zapewniających komfort dodatków: wygodne wyciągi i kolejki z podgrzewanymi siedzeniami, minisauny na podczerwień bezpośrednio na stokach, „górscy kamerdynerzy” i taksówki konne. Prawdziwym koneserom polecamy wyprawy na biegówkach w wiosennym słońcu. W Bad Kleinkirchheim można ponadto – w ustalonych terminach – wybrać się na narty z mistrzem olimpijskim w zjeździe, Franzem Klammerem.

Dbamy również o kieszeń naszych gości. Oferujemy TOPSKIpass na wszystkie ośrodki w Karyntii i Tyrolu Wschodnim, a także liczne skipassy regionalne z wieloma usługami dodatkowymi. W poszczególnych regionach obowiązują różne oferty rabatowe: 

 „Nassfeld Ski surprise“, akcja „Płatek śniegu“, całodzienne karnety dziecięce za 1 euro, kombinowane oferty obejmujące skipass i korzystanie z term, a także przeznaczone dla najmłodszych karty z bałwankiem.

Mölltaler Gletscher
Daniel Zupanc
Mölltaler Gletscher

Słoneczny urlop zimowy po południowej stronie Alp

Trasy narciarskie po południowej stronie austriackich Alp są wyjątkowo słoneczne. Jest to jeszcze jeden powód rosnącej – szczególnie wśród rodzin – popularności Karyntii jako miejsca do uprawiania sportów zimowych. Na perfekcyjny zimowy urlop składają się właśnie skąpane w słońcu trasy, południowa gościnność i atrakcyjna kuchnia alpejsko-adriatycka. 

Tourismusregion Katschberg-Rennweg
Katschberg Familienskifahren

Katschberg

Katschberg

 
Franz Gerdl; Kärnten Werbung
Skikurs auf der Heidi Alm am Falkert in den Nockbergen

Heidi-Alm Falkert

Heidi-Alm Falkert

 
NLW Tourismus Marketing GmbH
Nassfeld Skifahren lernen

Nassfeld

Nassfeld

 
Mathias Prägant
Familienskifahren im Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

 

Pogoda na dziś, 04. August 2021