Polecane imprezy

NLW Tourismus Marketing GmbH
Nassfeld Skigenuss

Nassfeld

Nassfeld

FranzGERDL_KaerntenWerbung
Weissensee Winterlandschaft

Weissensee

Weissensee

Inne polecane imprezy (w których można uczestniczyć czynnie albo jako widz) to najdłuższy na świecie zjazdowy wyścig narciarski „Schlag das ASS” w Nassfeld (na trasie o długości 25,6 km i różnicy wysokości 6400 m –  stycznia 2020) oraz zimowy triathlon Weissensee (26 stycznia 2020).

Weissensee: Alternatywny holenderski Wyścig Jedenastu Miast

Weissensee Information
11-Städte-Tour Weissensee

Weissensee Information
11-Städte-Tour am Weissensee

Weissensee Information
11-Städte-Tour Weissensee

Weissensee Information
11-Städte-Tour am Weissensee

Na jeziorze Weissensee odbywają się także największe na świecie zawody w łyżwiarstwie szybkim, czyli alternatywny holenderski Wyścig Jedenastu Miast, na który do południowej Austrii przybywa każdorazowo co najmniej 5000 Holendrów, by rywalizować na królewskim dystansie 200 kilometrów. W 2020 roku odbędzie się już 32. edycja tej imprezy. Pierwotnie wyścig rozgrywano na zamarzniętych kanałach w Holandii. Ponieważ jednak w ostatnich latach kanały nie zamarzają, postanowiono poszukać alternatywnego rozwiązania i znaleziono je właśnie nad Weissensee – największą naturalnie zamarzającą taflą lodową Europy. Za perfekcyjne przygotowanie odpowiednich warunków lodowych odpowiada doświadczony zespół ekspertów, którymi kieruje lodomistrz Norbert Jank.
Termin: od 18 stycznia do 1 lutego 2020.

Pogoda na dziś, 06. April 2020

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy