Rodzinny urlop w Karyntii

Czy to na ośnieżonych, szerokich stokach, w snowparkach i parkach rozrywki, czy na muldach, w Karyntii, na słonecznym południu Austrii, rodziny czują się jak w siódmym niebie.

Na doskonale przygotowanych i bezpiecznych trasach, szusują początkujący i zaawansowani narciarze - bez kolejek przy wyciągach, w promieniach ciepłego zimowego słońca. O komfort i przyjemność zadbają duże i małe dodatki: wygodne wyciągi z ogrzewanymi siedzeniami, sauny na podczerwień bezpośrednio przy stokach narciarskich, opiekunowie stoku, a także konna taksówka. A obok czeka wiele okazji do jazdy na sankach i łyżwach po zamarzniętych jeziorach, a także zabawa w wodzie na zjeżdżalniach i rwących potokach w źródłach termalnych i kąpieliskach Karyntii.

EdwardGroeger_KaerntenWerbung
Familienspass am Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Peter Just
Familien-Winterspaß im Bodental

Bodental

Bodental

Franz Gerdl; © Kärnten Werbung
Geschmack der Kindheit - Schneemann

Gdy dzieci dobrze się bawią, rodzice czują się komfortowo. O tym wie każdy w Karyntii. A chłopcy i dziewczęta mogą poruszać się nie tylko po bezpiecznych i certyfikowanych stokach. Mogą pokazać swoje umiejętności w snowparkach , na muldach, startować w zawodach na szybkich trasach razem z tatą i poczuć się jak gwiazda podczas wyścigu Skimovie. Czasem trasa prowadzi przez pagórkowate leśne trasy, gdzie można się naprawdę wyszaleć . 

Młodsi członkowie rodzin mogą bawić się na stokach z tańczącymi i śpiewającymi maskotkami, budować bałwana w miejscach odpoczynku tuż przy stoku. Karyntia czeka ze wszystkim tym, co sprawia, że zimowy urlop z rodziną jest niezapomniany. Jazda na nartach i snowboardzie dla początkujących lub zaawansowanych, zabawy i przygody albo odpoczynek. Natomiast poza stokami czeka wiele okazji do jazdy na sankach, łyżwach po zamarzniętych jeziorach i wodne szaleństwa na zjeżdżalniach i górskich potokach w źródłach termalnych i kąpieliskach Karyntii.

Familienskifahren im Bad Kleinkirchheim
Mathias Prägant

Bad Kleinkirchheim

Słyszałeś już o rodzinnym euro (Familien-Euro)? Jest on częścią pakietu tygodniowego, dostępnego w regionie sportów zimowych Bad Kleinkirchheim. Tutaj dzieci do lat 12 w towarzystwie rodziców mogą szaleć na około 100 km tras za 1 euro dziennie . Dodatkowo można wypożyczyć narty lub snowboard W ofercie są liczne pakiety rodzinne - od agroturystyki aż do 5-gwiazdkowego hotelu. Od 9 marca, karnet narciarski dla całej rodziny zawarty jest w cenie zakwaterowania w członkowskich pensjonatach i hotelach a Termy objęte są 50 procentowym rabatem.
Informacja: www.badkleinkirchheim.at 

Lieser- Maltatal Familienspass
Familienregion Lieser- /Maltatal

Regionie doliny Lieser i Malta

W Windel-Wedel-Camp w regionie doliny Lieser i Malta, dzieci już od drugiego roku życia uczą się podczas zabawy, jak prawidłowo wyjść z łuku podczas jazdy na nartach. „Zegnij kolana, głowa do góry” - wskazówki i triki wyszkolonych instruktorów gwarantują, że maluchy od razu wyczują na stoku, o co chodzi w jeździe pługiem i skrętach
Informacja: www.familiental.com 

Weissensee
Steinthaler; Kärnten Werbung

Weissensee

Przyjacielem rodzin w Weissensee jest Meterix, mały niedźwiadek pomiarowy. Oznacza on znakomity system zniżek pod hasłem: „Im mniejszy, tym taniej” i pomaga rodzicom oszczędzać podczas rodzinnego urlopu. Dzięki Meteriksowi dzieci (do lat 12) płacą w wybranych firmach według wzrostu. Darmowa jazda na nartach jest możliwa od 5 do 19 stycznia, o ile zakwaterowanie nastąpi w jednym z 50 partnerskich pensjonatów. A po nartach? Weissensee zmienia się zimą w największą naturalną powierzchnię stale zamarzniętego lodu w Europie. Lód ma grubość do 40 cm. Na lustrzanej powierzchni toru lodowego - od 5 do 25 km długości - i lodowiska można jeździć na łyżwach i grać w hokeja na lodzie. Poza tym są również prowadzone lekcje jazdy na łyżwach i łyżwiarstwa szybkiego. Hitem jest także czterokilometrowy naturalny tor saneczkowy Naggler Alm.
Informacja: www.weissensee.com 

Nassfeld Familienspass
©nassfeld.at

Nassfeld

Również największy teren narciarski w Karyntii, Nassfeld, okazuje się przyjazny dla rodzin. Jako „nice surprice“, dzieci do lat dziesięciu są zaproszone w wybranych terminach i pod pewnymi warunkami na jazdę na nartach. Mali i duzi fani sportów zimowych mogą cieszyć się z najdłuższego oświetlonego stoku w Alpach, parku śnieżnego Nassfeld, „Blue Day“ ze urządzeniami rekreacyjnymi, 3 tras Skimovie i najlepiej rozbudowanego terenu narciarskiego.
Informacja: www.nassfeld.at 

Goldeck Bergbahnen
Josef Autischer; Goldeck Bergbahnen_Josef_Autischer

Millstätter See

Skikarussell leży nad jeziorem Millstätter See. Jadąc od położonego centralnie w Karyntii brzegu jeziora Millstatt goście dojadą w ciągu około trzydzieści minut do najpiękniejszych stoków Karyntii: sportowej góry Goldeck, Bad Kleinkirchheim / St. Oswald, Katschberg, Nassfeld lub lodowca Mölltal. Rodziny mogą tutaj podróżować szczególnie tanio: od 7 stycznia do końca sezonu, dzieci do lat 14, które przebywają ze swoimi rodzinami, nocują za darmo w obiektach noclegowych wokół Millstätter See, góry sportowej Goldeck. Warunkiem jest zakupienie karnetów narciarskich przez rodziców.
Informacja: www.millstaettersee.com 

Skikurs auf der Heidi Alm am Falkert in den Nockbergen
Franz Gerdl; Kärnten Werbung

Heidi-Alm Falkert

Heidi Alm Ski Park w Falkert uchodzi za idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które chcą nauczyć się jeździć na nartach pod opieką postaci z kreskówek Heidi i Peter. Cztery wyciągi orczykowe i dwanaście kilometrów tras tworzą idealne tło dla pierwszych zakrętów na śniegu, później nauka odbywa się w Heidi 'Kids Snowpark z kopaniem, boksowaniem, kolejką, stromymi zakrętami i muldami. W parku narciarskim Heidi-Alm w Falkert, dzieci jeżdżą za darmo do szóstego roku życia w towarzystwie osoby dorosłej. A co dodatkowo cieszy rodziców zapalonych do narciarstwa? Falkert na wysokości około 2300 metrów to raj dla freeriderów i wędrowców.

Informacja: www.heidialm.at 

Winterlandschaft Turracher Höhe
Steinthaler; Kärnten Werbung

Turracher Höhe

Turracher Höhe jest idealna dla rodzin, które chcą skorzystać z rodzinnych rabatów na dzienny karnet narciarski, specjalnych lekcji jazdy na nartach dla dzieci i hoteli ze specjalnymi ofertami dla dzieci. Osoby szukające nadzwyczajnych przeżyć, mogą pojechać 1,6 kilometrową alpejską kolejką górską „Nocky Flitzer“ aż do doliny. Emocje zapewni także snowpark i Funslope.
Informacja: www.turracherhoehe.at 

Skifahren auf der Gerlitzen
Region Villach

Gerlitzen

Gerlitzen, lokalny góra w Villach, posiada znak jakości „Welcome Beginners". Specjaliści stowarzyszenia kolejek linowych sprawdzają, czy ośrodek narciarski naprawdę nadaje się dla początkujących i osób po długiej przerwie. Gerlitzen oferuje wszystko na idealny i niezapomniany urlop narciarski dla rodziny, w tym szerokie trasy zjazdowe, Kinderland i Schneebärenland, przyjazną dzieciom gastronomię i pensjonaty przyjazne dla rodzin. Również w regionie Villach: park wodny Erlebniswelt Kärnten Therme w Warmbad Villach ze zjeżdżalniami rurowymi, rwącą rzeką lub pływaniem z syrenami.
Informacja: www.region-villach.at 
Informacja: www.kaerntentherme.com 

Veldener Advent
Woerthersee Tourismus

Wörthersee

Także region Wörthersee i stolica kraju związkowego Klagenfurt przygotowały nastrojową zimową ofertę dla całej rodziny. Warto odwiedzić Pyramidenkogel i Christkindlmarkt w Klagenfurcie. Szczególnie piękne przeżycie przyniesie Veldener Advent, który przemienia nadjeziorną gminę w metropolię aniołów, a małych gości w pomocników Dzieciątka Jezus. Dobry wgląd w tradycje i obyczaje Karyntii daje Cichy Adwent na promenadzie Pörtschacher.
Informacja: www.stilleradvent.at 
Informacja: www.veldener-advent.at 
Informacja: www.pyramidenkogel.info 

Katschberg Kinder unterwegs
FranzGERDL_KaerntenWerbung

Katschberg

W „Katschi’s Kinderwelt“ na Katschberg, młode pokolenie czuje się jak w raju. Tutaj są w dobrych rękach i pod fachowym okiem instruktorów próbują pierwszych zjazdów. Gadające postaci z kreskówek wzdłuż tras przeznaczonych dla dzieci kibicują dzieciom podczas jazdy, MiniJet, przyjazny dla dzieci wyciąg talerzykowy, zawozi je znów na strat. Jeśli maluchy potrzebują przerwy, to mogą odpocząć i ogrzać się w ciepłych pawilonach. Po nartach, dzieci są zawożone taksówką konną z powrotem do hotelu.
Informacja: www.katschberg.at 

Heiligenblut Schneemannpaket
Buchungscenter Heiligenblut

Heiligenblut

Czy słyszałeś już o karcie bałwana (Schneemannkarte)? Stosuje się je w Heiligenblut dla dzieci do dziesięciu lat i kosztuje ona w połączeniu z kartą rodziców 3 euro.
Informacja: www.heiligenblut.at 

Skikurs auf der Simonhöhe
@ Kärnten Werbung

Mittelkärnten

W regionie turystycznym Środkowej Karyntii, rodziny będące miłośnikami narciarstwa wychodzą na swoje w Flattnitz, Saualpe i Simonhöhe. Daleko od dużych zatłoczonych stoków, Flattnitz zapewnia na ośnieżonych stokach zimowe szaleństwo dla młodych i starszych od początku grudnia do końca marca. Na Simonhöhe czeka na najmłodszych zabawa na śniegu, wspaniałe chwile w parku rozrywki i jazda na nartach dla rodziców. Szczególnym przeżyciem jest jazda na sankach przy zachodzie słońca. Skuter śnieżny przenosi saneczkarzy w sam środek przygody.
Informacja: www.kaernten-mitte.at 

Lavanttal im Winter
Franz Gerdl; Regionalmanagement Lavanttal

Lavanttal

Małe, ale piękne ośrodki narciarskie w dolinie Lavanttal: łagodne zbocza i przejrzystość od Koralpe, Klippitztörl i Weinebene sprawiają, że ten teren nadaje się idealnie dla początkujących narciarzy i osób po długiej przerwie. W okresie poza sezonem dzieci, które mieszkają z rodzicami w wybranych pensjonatach w ośrodku narciarskim Klippitztörl, jeżdżą na nartach za darmo.
Informacja: http://koralpe-kaernten.at/   
Informacja: www.weinebene.at 
Informacja: www.klippitz.at 

Pakiet rodzinny - Ski for free - Promocje

Hermagor – Nassfeld. „SkiHits for Kids PREMIUM” — dla dzieci do 9,9 lat (07.12.-22.12.2018 oraz 05.01. – 19.01. oraz 17.03. – 22.04.2019) 4 = 3 www.nassfeld.at 

Weissensee: Park przyrody Weissensee oferuje swoim gościom zimą 2018/2019 specjalny rarytas: 05.-19.1.2019 karnet narciarski gratis — wystarczy zarezerwować urlop w jednym z 40 ośrodków partnerskich www.weissensee.com   

Wiecej informacji

Pogoda na dziś, 27. June 2019

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy