Rodzinny urlop w Karyntii

Czy to na ośnieżonych, szerokich stokach, w snowparkach i parkach rozrywki, czy na muldach, w Karyntii, na słonecznym południu Austrii, rodziny czują się jak w siódmym niebie.

Na doskonale przygotowanych i bezpiecznych trasach, szusują początkujący i zaawansowani narciarze - bez kolejek przy wyciągach, w promieniach ciepłego zimowego słońca. O komfort i przyjemność zadbają duże i małe dodatki: wygodne wyciągi z ogrzewanymi siedzeniami, sauny na podczerwień bezpośrednio przy stokach narciarskich, opiekunowie stoku, a także konna taksówka. A obok czeka wiele okazji do jazdy na sankach i łyżwach po zamarzniętych jeziorach, a także zabawa w wodzie na zjeżdżalniach i rwących potokach w źródłach termalnych i kąpieliskach Karyntii.

Nassfeld

Nassfeld

Bodental

Bodental

Gdy dzieci dobrze się bawią, rodzice czują się komfortowo. O tym wie każdy w Karyntii. A chłopcy i dziewczęta mogą poruszać się nie tylko po bezpiecznych i certyfikowanych stokach. Mogą pokazać swoje umiejętności w snowparkach , na muldach, startować w zawodach na szybkich trasach razem z tatą i poczuć się jak gwiazda podczas wyścigu Skimovie. Czasem trasa prowadzi przez pagórkowate leśne trasy, gdzie można się naprawdę wyszaleć . 

Młodsi członkowie rodzin mogą bawić się na stokach z tańczącymi i śpiewającymi maskotkami, budować bałwana w miejscach odpoczynku tuż przy stoku. Karyntia czeka ze wszystkim tym, co sprawia, że zimowy urlop z rodziną jest niezapomniany. Jazda na nartach i snowboardzie dla początkujących lub zaawansowanych, zabawy i przygody albo odpoczynek. Natomiast poza stokami czeka wiele okazji do jazdy na sankach, łyżwach po zamarzniętych jeziorach i wodne szaleństwa na zjeżdżalniach i górskich potokach w źródłach termalnych i kąpieliskach Karyntii.

Bad Kleinkirchheim

Słyszałeś już o rodzinnym euro (Familien-Euro)? Jest on częścią pakietu tygodniowego, dostępnego w regionie sportów zimowych Bad Kleinkirchheim. Tutaj dzieci do lat 12 w towarzystwie rodziców mogą szaleć na około 100 km tras za 1 euro dziennie . Dodatkowo można wypożyczyć narty lub snowboard W ofercie są liczne pakiety rodzinne - od agroturystyki aż do 5-gwiazdkowego hotelu. Od 10 marca, karnet narciarski dla całej rodziny zawarty jest w cenie zakwaterowania w członkowskich pensjonatach i hotelach a Termy objęte są 50 procentowym rabatem.
Informacja: www.badkleinkirchheim.at 

Regionie doliny Lieser i Malta

W Windel-Wedel-Camp w regionie doliny Lieser i Malta, dzieci już od drugiego roku życia uczą się podczas zabawy, jak prawidłowo wyjść z łuku podczas jazdy na nartach. „Zegnij kolana, głowa do góry” - wskazówki i triki wyszkolonych instruktorów gwarantują, że maluchy od razu wyczują na stoku, o co chodzi w jeździe pługiem i skrętach
Informacja: www.familiental.com 

Weissensee

Przyjacielem rodzin w Weissensee jest Meterix, mały niedźwiadek pomiarowy. Oznacza on znakomity system zniżek pod hasłem: „Im mniejszy, tym taniej” i pomaga rodzicom oszczędzać podczas rodzinnego urlopu. Dzięki Meteriksowi dzieci (do lat 12) płacą w wybranych firmach według wzrostu. Darmowa jazda na nartach jest możliwa od 6 do 20 stycznia, o ile zakwaterowanie nastąpi w jednym z 50 partnerskich pensjonatów. A po nartach? Weissensee zmienia się zimą w największą naturalną powierzchnię stale zamarzniętego lodu w Europie. Lód ma grubość do 40 cm. Na lustrzanej powierzchni toru lodowego - od 5 do 25 km długości - i lodowiska można jeździć na łyżwach i grać w hokeja na lodzie. Poza tym są również prowadzone lekcje jazdy na łyżwach i łyżwiarstwa szybkiego. Hitem jest także czterokilometrowy naturalny tor saneczkowy Naggler Alm.
Informacja: www.weissensee.com 

Nassfeld

Również największy teren narciarski w Karyntii, Nassfeld, okazuje się przyjazny dla rodzin. Jako „nice surprice“, dzieci do lat dziesięciu są zaproszone w wybranych terminach i pod pewnymi warunkami na jazdę na nartach. Mali i duzi fani sportów zimowych mogą cieszyć się z najdłuższego oświetlonego stoku w Alpach, parku śnieżnego Nassfeld, „Blue Day“ ze urządzeniami rekreacyjnymi, 3 tras Skimovie i najlepiej rozbudowanego terenu narciarskiego.
Informacja: www.nassfeld.at 

Millstätter See

Skikarussell leży nad jeziorem Millstätter See. Jadąc od położonego centralnie w Karyntii brzegu jeziora Millstatt goście dojadą w ciągu około trzydzieści minut do najpiękniejszych stoków Karyntii: sportowej góry Goldeck, Bad Kleinkirchheim / St. Oswald, Katschberg, Nassfeld lub lodowca Mölltal. Rodziny mogą tutaj podróżować szczególnie tanio: od 7 stycznia do końca sezonu, dzieci do lat 14, które przebywają ze swoimi rodzinami, nocują za darmo w obiektach noclegowych wokół Millstätter See, góry sportowej Goldeck. Warunkiem jest zakupienie karnetów narciarskich przez rodziców.
Informacja: www.millstaettersee.com 

Heidi-Alm Falkert

Heidi Alm Ski Park w Falkert uchodzi za idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które chcą nauczyć się jeździć na nartach pod opieką postaci z kreskówek Heidi i Peter. Cztery wyciągi orczykowe i dwanaście kilometrów tras tworzą idealne tło dla pierwszych zakrętów na śniegu, później nauka odbywa się w Heidi 'Kids Snowpark z kopaniem, boksowaniem, kolejką, stromymi zakrętami i muldami. W parku narciarskim Heidi-Alm w Falkert, dzieci jeżdżą za darmo do szóstego roku życia w towarzystwie osoby dorosłej. A co dodatkowo cieszy rodziców zapalonych do narciarstwa? Falkert na wysokości około 2300 metrów to raj dla freeriderów i wędrowców.

Informacja: www.heidialm.at 

Turracher Höhe

Turracher Höhe jest idealna dla rodzin, które chcą skorzystać z rodzinnych rabatów na dzienny karnet narciarski, specjalnych lekcji jazdy na nartach dla dzieci i hoteli ze specjalnymi ofertami dla dzieci. Osoby szukające nadzwyczajnych przeżyć, mogą pojechać 1,6 kilometrową alpejską kolejką górską „Nocky Flitzer“ aż do doliny. Emocje zapewni także snowpark i Funslope.
Informacja: www.turracherhoehe.at 

Gerlitzen

Gerlitzen, lokalny góra w Villach, posiada znak jakości „Welcome Beginners". Specjaliści stowarzyszenia kolejek linowych sprawdzają, czy ośrodek narciarski naprawdę nadaje się dla początkujących i osób po długiej przerwie. Gerlitzen oferuje wszystko na idealny i niezapomniany urlop narciarski dla rodziny, w tym szerokie trasy zjazdowe, Kinderland i Schneebärenland, przyjazną dzieciom gastronomię i pensjonaty przyjazne dla rodzin. Również w regionie Villach: park wodny Erlebniswelt Kärnten Therme w Warmbad Villach ze zjeżdżalniami rurowymi, rwącą rzeką lub pływaniem z syrenami.
Informacja: www.region-villach.at 
Informacja: www.kaerntentherme.com 

Wörthersee

Także region Wörthersee i stolica kraju związkowego Klagenfurt przygotowały nastrojową zimową ofertę dla całej rodziny. Warto odwiedzić Pyramidenkogel i Christkindlmarkt w Klagenfurcie. Szczególnie piękne przeżycie przyniesie Veldener Advent, który przemienia nadjeziorną gminę w metropolię aniołów, a małych gości w pomocników Dzieciątka Jezus. Dobry wgląd w tradycje i obyczaje Karyntii daje Cichy Adwent na promenadzie Pörtschacher.
Informacja: www.stilleradvent.at 
Informacja: www.veldener-advent.at 
Informacja: www.pyramidenkogel.info 

Katschberg

W „Katschi’s Kinderwelt“ na Katschberg, młode pokolenie czuje się jak w raju. Tutaj są w dobrych rękach i pod fachowym okiem instruktorów próbują pierwszych zjazdów. Gadające postaci z kreskówek wzdłuż tras przeznaczonych dla dzieci kibicują dzieciom podczas jazdy, MiniJet, przyjazny dla dzieci wyciąg talerzykowy, zawozi je znów na strat. Jeśli maluchy potrzebują przerwy, to mogą odpocząć i ogrzać się w ciepłych pawilonach. Po nartach, dzieci są zawożone taksówką konną z powrotem do hotelu.
Informacja: www.katschberg.at 

Heiligenblut

Czy słyszałeś już o karcie bałwana (Schneemannkarte)? Stosuje się je w Heiligenblut dla dzieci do dziesięciu lat i kosztuje ona w połączeniu z kartą rodziców 3 euro.
Informacja: www.heiligenblut.at 

Mittelkärnten

W regionie turystycznym Środkowej Karyntii, rodziny będące miłośnikami narciarstwa wychodzą na swoje w Flattnitz, Saualpe i Simonhöhe. Daleko od dużych zatłoczonych stoków, Flattnitz zapewnia na ośnieżonych stokach zimowe szaleństwo dla młodych i starszych od początku grudnia do końca marca. Na Simonhöhe czeka na najmłodszych zabawa na śniegu, wspaniałe chwile w parku rozrywki i jazda na nartach dla rodziców. Szczególnym przeżyciem jest jazda na sankach przy zachodzie słońca. Skuter śnieżny przenosi saneczkarzy w sam środek przygody.
Informacja: www.kaernten-mitte.at 

Lavanttal

Małe, ale piękne ośrodki narciarskie w dolinie Lavanttal: łagodne zbocza i przejrzystość od Koralpe, Klippitztörl i Weinebene sprawiają, że ten teren nadaje się idealnie dla początkujących narciarzy i osób po długiej przerwie. W okresie poza sezonem dzieci, które mieszkają z rodzicami w wybranych pensjonatach w ośrodku narciarskim Klippitztörl, jeżdżą na nartach za darmo.
Informacja: http://koralpe-kaernten.at/   
Informacja: www.weinebene.at 
Informacja: www.klippitz.at 

Pogoda na dziś, 20. January 2018

  • 09:00 brightly
  • 12:00 partly cloudy
  • 15:00 cloudy
  • 18:00 cloudy
  • 21:00 cloudy