• Wiosna
 • Lato
 • Jesień
 • Zima
 • Pano
 • Zdjec
 • Video
 • Karta
 • Odkryj Karyntie
  Uroki wiosny

  Przyjemna jazda na rowerze w słonecznych południowych Alpach

  W Karyntii można śmiało wypakować rowery już wiosną. Słoneczny, łagodny klimat umożliwia wycieczkę rowerową również wtedy, gdy w górach jeszcze szusuje się na nartach. Możliwości przyjemnej jazdy na rowerze — samotnie, z przyjaciółmi albo całą rodziną — jest więcej niż wystarczająco:

  ...certyfikowana ścieżka Drauradweg, Via Carinzia w słonecznym zakątku Karyntii czy trasa Alpe-Adria-Radweg prowadząca przez Karyntię i Słowenię do Adriatyku gwarantują intensywne przeżycia pośród wyjątkowego krajobrazu wypełnionego górami i jeziorami. Liczne partnerskie przedsiębiorstwa rowerowe sprawiają, że goście odczuwają w pełni urlopową radość z życia, a także tworzą atmosferę poprawiającą samopoczucie dzięki wysokiej jakości obsługi i świadczonych usług.

  Trasa Drauradweg nie ma granic
  Jedną z najbardziej znanych ścieżek rowerowych w Austrii jest 366-kilometrowa trasa Drauradweg. Jej jakość została wyróżniona przez ADFC (Allgemeiner Deutscher Fahrradclub) czterema gwiazdkami. Prowadzi przez całą Karyntię i oferuje przeżycia dla całej rodziny. W sześciu etapach jedzie się od punktu początkowego w Toblach/Dobbiaco w Tyrolu Południowym wzdłuż rzeki Drau do celu w Marburgu/Mariborze na Słowenii. Główna część odcinka znajduje się w Karyntii. Ścieżka jest w obu kierunkach oznakowana i prowadzi głównie przez teren płaski, aby rowerzyści mogli w pełni podziwiać krajobraz naturalny. Ścieżka Drauradweg wypełniona jest również wieloma atrakcjami kulinarnymi w gospodach położonych na szlaku. W tym roku dostępny jest po raz pierwszy 76-stronicowy przewodnik kulinarny po gospodach na szlaku Drauradweg — Drau.Kulinarik.Büchl.

  Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych etapów i ofert, m.in. skierowanych specjalnie do rodzin, otrzymać można pod adresem www.drauradweg.com oraz w folderze dotyczącym ścieżki Drauradweg, który podobnie jak przewodnik Drau.Kulinarik.Büchl można zamówić bezpłatnie na stronie głównej.

  Ścieżki rowerowe dla entuzjastów
  Oprócz szlaku Drauradweg istnieje wiele innych ścieżek zapraszających na przyjemne pedałowanie. 162 kilometry przyjemnej jazdy wśród atrakcji kulturalnych i historycznych obiecują również różne trasy na szlaku Via Carinzia w słonecznym zakątku Karyntii. Trasa rowerowa prowadzi w pięciu dziennych etapach od idyllicznej doliny Rosental ukształtowanej przez imponujący masyw górski Karawanki do jeziora Klopeiner See, a następnie aż do pagórkowatej doliny Lavanttal. Po drodze na wizytę zaprasza wiele atrakcji, jak muzeum Carnica Bienen-Erlebnis-Museum, klasztor benedyktyński św. Pawła albo muzeum Liaunig.

  Aby połączyć wizytę w muzeum Werner Berg z wycieczką rowerową przez południową część doliny Jauntal, należy udać się rowerem na szlak Kunstradweg w Bleiburgu. Wartość dodaną wycieczki rowerowej zapewniają, oprócz muzeum Werner Berg, stare kościoły, pomniki kultury i nowoczesne rzeźby. Wspaniałą atmosferę Alp Gailtalskich i Karnickich oferuje wszystkim miłośnikom rowerów szlak Gailtal-Radweg biegnący od Kötschach-Mauthen do Villach na najlepiej położonych ścieżkach rowerowych o łącznej długości 90 kilometrów. Po drodze nie należy pominąć przerwy na kąpiel w jeziorze Pressegger See błyszczącym w słońcu i położonym obok ścieżki. Na północy kraju, w regionie Parku Narodowego Wysokie Taury znajduje się szlak Glockner-Radweg. Szlak prowadzi w ramach wycieczki dziennej obok wyjątkowych atrakcji przyrody, jak na przykład wodospadu Jungfernsprung, który spada swobodnie przez kilkaset metrów przez stopień skalny do doliny, a także przez przepiękne doliny alpejskie otoczone przez imponujące szczyty trzytysięczników. Wzdłuż ścieżek rowerowych w Karyntii znajduje się wiele celów wycieczek dla całej rodziny. Z kartą Kärnten Card można odwiedzić łącznie ponad 100 miejsc. Ponadto u ponad 60 partnerów można otrzymać świetne rabaty. Karta ważna jest od 12 kwietnia do 26 października 2015 r. www.kaerntencard.at

  Na szlaku Alpe-Adria-Radweg od parku narodowego do morza
  Niezapomnianym doświadczeniem jest przebycie szlaku Alpe-Adria-Radweg o długości 410 kilometrów. Od miasta Mozarta - Salzburga w ciągu tygodnia przejechać można przez park narodowy Wysokie Taury na słonecznym południu do Karyntii i przez granice Austrii do Włoch. Odcinek w Karyntii jest szczególnie atrakcyjny, ponieważ prowadzi przeważnie stromo od śluzy Tauernschleuse w Mallnitz do morza we Włoszech. Urozmaicony krajobraz jest również wyjątkowy: potężne góry, słoneczne doliny jezior — a im dalej na południe, tym delikatniejszy i łagodniejszy staje się krajobraz, aż wreszcie można wyprostować zmęczone stopy w Górnym Adriatyku. Drogę powrotną najwygodniej odbyć pociągiem wyjeżdżającym dwa razy dziennie z Udine. Dobre mapy i inne informacje oraz pakiety znaleźć można pod adresem www.alpe-adria-radweg.com Szlak Alpe-Adria-Radweg jest również symbolem transgranicznej współpracy wspieranej i promowanej przez Unię Europejską.

  Ładowanie energii w podróży rowerem elektrycznym
  W Środkowej Karyntii można organizować wspaniałe wycieczki rowerami elektrycznymi. Dziewięć najlepiej oznakowanych tras tematycznych prowadzących przez cały region, nowy punkt wynajmu rowerów elektrycznych oraz liczne cele wycieczek i możliwości doświadczeń kulinarnych obiecują urozmaicone godziny w słonecznej południowej części Alp. Wszystkie trasy prowadzą od pałacu Fuchspalast w książęcym mieście St. Veit an der Glan i są oznakowane. Wygodny transport powrotny do właściwego punktu początkowego zapewniają koleje austriackie Österreichischen Bundesbahnen (ÖBB).

  Region Villach jest w maju stolicą rowerową Karyntii!
  Wiosną region Villach zwraca uwagę szczególnie urozmaiconą ofertą dla sympatyków jazdy rowerem. W maju niemal każdego dnia organizowana jest wycieczka rowerowa z wykwalifikowanym przewodnikiem.

  Optymalną mobilność oferuje własny autobus na rowery (w przypadku wycieczek do Venzone, Tarvis i Spittal) oraz pociągi na rowery ÖBB (do Hermagor, Spittal i Venzone). Do dyspozycji są również wypożyczalnie rowerów. Informacje: www.mai-rad.at

  Czar jezior karynckich odkrywany rowerem
  W Karyntii do zabawy w przyjemnej wodzie zaprasza duża liczba czystych kąpielisk o temperaturze wody wynoszącej 28 stopni. Jednak również otoczenie błyszczących jezior obiecuje wiele. Podczas wypraw krajoznawczych rowerem można odkryć zapierające dech w piersiach punkty widokowe, zaciszne miejsca piknikowe i ukryte kąpieliska. Nad jeziorem Wörthersee opłaca się na przykład wyprawa po pięciu jeziorach prowadząca od Velden przez jeziora Hafnersee, Keutschacher See, Bassgeigensee i Rauschelesee. „Przyjemność pedałowania” to główna atrakcja nad jeziorem Klopeiner See. Pięć różnych wycieczek o długości od 4 do 55 kilometrów łączy wszystkie jeziora regionu. Trasy są najlepiej oznakowane. Pomocny jest też system GPS oraz bezpłatne mapy. Praktycznym rozwiązaniem są również bony, które można wykorzystać u specjalnych partnerów gastronomicznych.

  Karyncka kuchnia alpejsko-adriatycka u serdecznych gospodarzy
  W regionalnych gospodach przyjemne spędzanie przerw w podróży zapewniają pikantne potrawy kuchni alpejsko-adriatyckiej. Pod wpływem kultury gastronomicznej trzech krain: Karyntii, Friuli-Wenecji Julijskiej i Słowenii na smaczne potrawy przerabiane są w Karyntii przede wszystkim świeże, regionalne produkty. Zgodnie z zasadami autentycznych kulinariów interesujące spektrum kuchni alpejsko-adriatyckiej wyrażają zarówno różnorodne regiony, jak też bieg pór roku.

  Mapa Kärntner Raderlebniskarte dostępna jest od marca 2015 roku pod adresem info@kaernten.at .

  ​​wróc