Przyjemna jazda na rowerze w słonecznych południowych Alpach

W Karyntii można śmiało wypakować rowery już wiosną. Słoneczny, łagodny klimat umożliwia wycieczkę rowerową również wtedy, gdy w górach jeszcze szusuje się na nartach. Możliwości przyjemnej jazdy na rowerze — samotnie, z przyjaciółmi albo całą rodziną — jest więcej niż wystarczająco: certyfikowana ścieżka Drauradweg, Via Carinzia w słonecznym zakątku Karyntii czy trasa Alpe-Adria-Radweg prowadząca przez Karyntię i Słowenię do Adriatyku gwarantują intensywne przeżycia pośród wyjątkowego krajobrazu wypełnionego górami i jeziorami.

Nockberge (©Heiko Mandl_Kärnten Werbung_Nockberge)
Nockberge

Liczne partnerskie przedsiębiorstwa rowerowe sprawiają, że goście odczuwają w pełni urlopową radość z życia, a także tworzą atmosferę poprawiającą samopoczucie dzięki wysokiej jakości obsługi i świadczonych usług.

Trasa Drauradweg nie ma granic
Jedną z najbardziej znanych ścieżek rowerowych w Austrii jest 366-kilometrowa trasa Drauradweg. Jej jakość została wyróżniona przez ADFC (Allgemeiner Deutscher Fahrradclub) czterema gwiazdkami. Prowadzi przez całą Karyntię i oferuje przeżycia dla całej rodziny. W sześciu etapach jedzie się od punktu początkowego w Toblach/Dobbiaco w Tyrolu Południowym wzdłuż rzeki Drau do celu w Marburgu/Mariborze na Słowenii. Główna część odcinka znajduje się w Karyntii. Ścieżka jest w obu kierunkach oznakowana i prowadzi głównie przez teren płaski, aby rowerzyści mogli w pełni podziwiać krajobraz naturalny. Ścieżka Drauradweg wypełniona jest również wieloma atrakcjami kulinarnymi w gospodach położonych na szlaku. W tym roku dostępny jest po raz pierwszy 76-stronicowy przewodnik kulinarny po gospodach na szlaku Drauradweg — Drau.Kulinarik.Büchl.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych etapów i ofert, m.in. skierowanych specjalnie do rodzin, otrzymać można pod adresem www.drauradweg.com oraz w folderze dotyczącym ścieżki Drauradweg, który podobnie jak przewodnik Drau.Kulinarik.Büchl można zamówić bezpłatnie na stronie głównej.

Ścieżki rowerowe dla entuzjastów
Oprócz szlaku Drauradweg istnieje wiele innych ścieżek zapraszających na przyjemne pedałowanie.
162 kilometry przyjemnej jazdy wśród atrakcji kulturalnych i historycznych obiecują również różne trasy na szlaku Via Carinzia w słonecznym zakątku Karyntii. Trasa rowerowa prowadzi w pięciu dziennych etapach od idyllicznej doliny Rosental ukształtowanej przez imponujący masyw górski Karawanki do jeziora Klopeiner See, a następnie aż do pagórkowatej doliny Lavanttal. Po drodze na wizytę zaprasza wiele atrakcji, jak muzeum Carnica Bienen-Erlebnis-Museum, klasztor benedyktyński św. Pawła albo muzeum Liaunig.


Aby połączyć wizytę w muzeum Werner Berg z wycieczką rowerową przez południową część doliny Jauntal, należy udać się rowerem na szlak Kunstradweg w Bleiburgu. Wartość dodaną wycieczki rowerowej zapewniają, oprócz muzeum Werner Berg, stare kościoły, pomniki kultury i nowoczesne rzeźby.
Wspaniałą atmosferę Alp Gailtalskich i Karnickich oferuje wszystkim miłośnikom rowerów szlak Gailtal-Radweg biegnący od Kötschach-Mauthen do Villach na najlepiej położonych ścieżkach rowerowych o łącznej długości 90 kilometrów. Po drodze nie należy pominąć przerwy na kąpiel w jeziorze Pressegger See błyszczącym w słońcu i położonym obok ścieżki.
Na północy kraju, w regionie Parku Narodowego Wysokie Taury znajduje się szlak Glockner-Radweg. Szlak prowadzi w ramach wycieczki dziennej obok wyjątkowych atrakcji przyrody, jak na przykład wodospadu Jungfernsprung, który spada swobodnie przez kilkaset metrów przez stopień skalny do doliny, a także przez przepiękne doliny alpejskie otoczone przez imponujące szczyty trzytysięczników.
Wzdłuż ścieżek rowerowych w Karyntii znajduje się wiele celów wycieczek dla całej rodziny. Z kartą Kärnten Card można odwiedzić łącznie ponad 100 miejsc. Ponadto u ponad 60 partnerów można otrzymać świetne rabaty. Karta ważna jest od 13 kwietnia do 26 października 2013 r. www.kaerntencard.at

Na szlaku Alpe-Adria-Radweg od parku narodowego do morza
Niezapomnianym doświadczeniem jest przebycie szlaku Alpe-Adria-Radweg o długości 410 kilometrów. Od miasta Mozarta - Salzburga w ciągu tygodnia przejechać można przez park narodowy Wysokie Taury na słonecznym południu do Karyntii i przez granice Austrii do Włoch. Odcinek w Karyntii jest szczególnie atrakcyjny, ponieważ prowadzi przeważnie stromo od śluzy Tauernschleuse w Mallnitz do morza we Włoszech. Urozmaicony krajobraz jest również wyjątkowy: potężne góry, słoneczne doliny jezior — a im dalej na południe, tym delikatniejszy i łagodniejszy staje się krajobraz, aż wreszcie można wyprostować zmęczone stopy w Górnym Adriatyku. Drogę powrotną najwygodniej odbyć pociągiem wyjeżdżającym dwa razy dziennie z Udine. Dobre mapy i inne informacje oraz pakiety znaleźć można pod adresem www.alpe-adria-radweg.com Szlak Alpe-Adria-Radweg jest również symbolem transgranicznej współpracy wspieranej i promowanej przez Unię Europejską.

Ładowanie energii w podróży rowerem elektrycznym
W Środkowej Karyntii można organizować wspaniałe wycieczki rowerami elektrycznymi. Dziewięć najlepiej oznakowanych tras tematycznych prowadzących przez cały region, nowy punkt wynajmu rowerów elektrycznych oraz liczne cele wycieczek i możliwości doświadczeń kulinarnych obiecują urozmaicone godziny w słonecznej południowej części Alp. Wszystkie trasy prowadzą od pałacu Fuchspalast w książęcym mieście St. Veit an der Glan i są oznakowane. Wygodny transport powrotny do właściwego punktu początkowego zapewniają koleje austriackie Österreichischen Bundesbahnen (ÖBB).

Region Villach jest w maju stolicą rowerową Karyntii!
Wiosną region Villach zwraca uwagę szczególnie urozmaiconą ofertą dla sympatyków jazdy rowerem. W maju niemal każdego dnia organizowana jest wycieczka rowerowa z wykwalifikowanym przewodnikiem.

Optymalną mobilność oferuje własny autobus na rowery (w przypadku wycieczek do Venzone, Tarvis i Spittal) oraz pociągi na rowery ÖBB (do Hermagor, Spittal i Venzone). Do dyspozycji są również wypożyczalnie rowerów. Informacje: www.mai-rad.at
W ramach wydarzenia Mai Rad 2014 odbywa się też wycieczka „Tour de Kärnten” (wycieczka po Karyntii) — sześciodniowe wydarzenie dla wymagających rowerzystów (od 18 do 23 maja). Kolejne atrakcje podczas rowerowego lata w Karyntii: „Od jeziora do morza” (3 i 30 maja), Dzień rowerów elektrycznych Movelo nad jeziorem Ossiacher See (16 maja), Wassereich — dzień rozrywki rowerowej wzdłuż rzeki Tiebel (17 maja), Dzień bez samochodu nad jeziorem Ossiacher See (18 maja), impreza Trial Show Faaker See (29 maja), otwarcie wyprawy 3 Mountainbike Tour Faaker See (31 maja) oraz po raz pierwszy odbywający się w tym roku festiwal rowerowy Alpe-Adria-Bikefestival Villach od 19 do 22 czerwca.

Czar jezior karynckich odkrywany rowerem
W Karyntii do zabawy w przyjemnej wodzie zaprasza duża liczba czystych kąpielisk o temperaturze wody wynoszącej 28 stopni. Jednak również otoczenie błyszczących jezior obiecuje wiele. Podczas wypraw krajoznawczych rowerem można odkryć zapierające dech w piersiach punkty widokowe, zaciszne miejsca piknikowe i ukryte kąpieliska. Nad jeziorem Wörthersee opłaca się na przykład wyprawa po pięciu jeziorach prowadząca od Velden przez jeziora Hafnersee, Keutschacher See, Bassgeigensee i Rauschelesee.
„Przyjemność pedałowania” to główna atrakcja nad jeziorem Klopeiner See. Pięć różnych wycieczek o długości od 4 do 55 kilometrów łączy wszystkie jeziora regionu. Trasy są najlepiej oznakowane. Pomocny jest też system GPS oraz bezpłatne mapy. Praktycznym rozwiązaniem są również bony, które można wykorzystać u specjalnych partnerów gastronomicznych.

Karyncka kuchnia alpejsko-adriatycka u serdecznych gospodarzy
W regionalnych gospodach przyjemne spędzanie przerw w podróży zapewniają pikantne potrawy kuchni alpejsko-adriatyckiej. Pod wpływem kultury gastronomicznej trzech krain: Karyntii, Friuli-Wenecji Julijskiej i Słowenii na smaczne potrawy przerabiane są w Karyntii przede wszystkim świeże, regionalne produkty. Zgodnie z zasadami autentycznych kulinariów interesujące spektrum kuchni alpejsko-adriatyckiej wyrażają zarówno różnorodne regiony, jak też bieg pór roku.

Mapa Kärntner Raderlebniskarte dostępna jest od marca 2014 roku pod adresem info@kaernten.at.  
Wybierz optymalny termin urlopu

Kiedy?

W Karyntii każdy znajdzie coś dla siebie

Co?

Wybierz zainteresowania

Góry lub jeziora

Gdzie?

Jesteś we właściwym miejscu!


Regionen neu laden

NPRegion Hohe Tauern - Großglockner Lieser- Maltatal Katschberg Millstätter See Oberes Drautal Gail-Gitsch-Lesachtal Villach Nockberge, Bad Kleinkirchheim Mittelkärnten Feldkirchen Wörthersee Klagenfurt Carnica Region Rosental Lavanttal Südkärnten-Klopeinersee
Region map
Wybierz miejscowosc i znajdz urlop dla siebie!

Mój urlop

Kärnten.at pokaże opowiednie informacje:
– Na okres

od 01.09.2014 do 01.09.2015

– Na temat

nie wybrano tematu

– Z regionu

cała Karyntia

To jest twój kalendarz "Kiedy, co, gdzie"! Czy chcesz

  • Wolne pokoje
  • Unterkünfte
  • Camping
Znajdź w ponad 1000 partnerskich obiektach noclegowych

Wolne pokoje

01.09.2014
01.09.2015
Niezobowiązujące zapytanie o urlop
Wetter laden
Events laden